Dočkáme se v Havířově výhry za 3 body?

Jiří Novotný | 01.10.2013 | |

Pondělní porážku v Šumperku mohou kadaňští napravit již tuto středu, kdy je na programu 8. kolo 1. hokejové ligy. Kadaň v něm zavítá na led prvoligového nováčka z Havířova. Azet má na kontě 8 bodů, což mu stačí na prozatímní 10. místo. Bude tato pozice po vzájemném duelu patřit Kadani? Na to odpoví zápas, který v havířovské K&K Pneu aréně začíná ve středu 2.10. od 17:30. Z utkání je připraven tradiční online přenos.

Havířov v 1. hokejové lize (tehdejší 1. NHL) působil od jejího vzniku v roce 1993. V sezóně 1999/2000 započal svou extraligovou éru, která trvala 4 sezóny. V extralize se Havířov nejlépe umístil na 11. místě, to se psal rok 2002. V letech 2003 až 2010 havířovští nastupovali na prvoligových kluzištích. Nějakou dobu tým vedl také kadaňským dobře známý Alois Chlustina. V lednu 2010 tým odstoupil se soutěže, což znamenalo pád do 2. ligy, ve které Havířov strávil následující 3 ročníky.

Azet má zatím na kontě 8 bodů za za dvě výhry v normální hrací době a jednu po prodloužení. V pondělí cestoval do Ústí nad Labem, kde prohrál 2:0. Havířovští s domácím celkem sehráli vyrovnané utkání, ale nedokázali vstřelit ani jednu branku. Obě ústecké padly ve druhé třetině. Ve 34. minutě se prosadil kanonýr Roubík, v závěru zvýšil Boháč. „Ztrácíme body zbytečně tím, že nedáváme góly. V Ústí nad Labem jsme chtěli bodovat, bohužel jsme hráli pouze deset minut. V úvodních deseti minutách jsme soupeře dostali pod tlak, vytvořili jsme si nějaké šance. Nedokázali jsme na začátku potrestat nedisciplinovanost Slovanu a od poloviny první části jsme tahali za kratší konec. Domácí vstřelili ve druhé třetině dva góly, my se nedokázali prosadit ani v pětiminutové přesilové hře,“ zhodnotil zápas trenér Jan Daneček st.

Kadaňští v pondělí rovněž cestovali několik stovek kilometrů daleko, čekal je totiž Šumperk. Ten se před zápasem nacházel na posledním místě, od duelu s předposlední Kadaní si tak tamní příznivci slibovali tolik očekávanou první domácí výhru . Té se nakonec 672 diváků dočkalo, byť se nerodila vůbec lehce. Těsně před koncem normální hrací doby bylo skóre 2:2, ale prodloužení odmítl veterán Plášek, jenž necelou minutu před koncem vstřelil vítězný gól. Za Kadaň skórovali Hromas a Chlouba.

Nejproduktivnější hráčem Azetu je 28letý obránce Jaroslav Koma, jenž zatím vstřelil 1 gól a na 4 přihrál. V loňském ročníku odehrál 18 zápasů za pražskou Slavii.

Po čtyřech bodech mají forvardi Jan Daneček s Martinem Jakúbkem. 27letý Daneček v mládí zkoušel štěstí v zámořské QMHJL, poté se nedokázal výrazněji prosadit v Třinci, kde zaznamenal pouze 3 asistence ve 40ti zápasech.

Brankářskou jedničkou je Lukáš Daneček. Letos odchytal 7 zápasů s úspěšností 93,66%. Avšak v tom posledním, na ledě Ústeckých lvů, nedochytal. Po střetu se Zbyňkem Skleničkou byl z ledu odnesen na nosítkách. Urostlý ústecký hokejista způsobil Lukášovi Danečkovi lehký otřes mozku. Do branky tak nejspíš nastoupí náhradník Petr Matoušek, který zatím v brance strávil pouze 16 minut. Další možností je i to, že Havířov povolá z Třince Šimona Hrubce, který má do Azetu vyřízené střídavé starty.

Sestava Havířova z pondělního zápasu na ledě ústeckých Lvů:

AZ Havířov: L. Daneček (45. Matoušek) – Vosátko, Bezuška, Krisl, P. Rimmel, Deutsch, Klimíček, Jonáš – M. Sztefek, Pechanec, Škumát – Jakúbek, Marosz, J. Daneček ml. – J. Kolařík, Haas, Kanko – Maruna, Říčka, Klimša – od 41. M. Rimmel.