Dominik Pavlát: „Musíme zapracovat na disciplíně.“

Sabina Nováková | 09.01.2018 | |

K a d a ň – V rámci dohrávky 29. kola WSM Ligy proti Litoměřicím se po dlouhé době postavil do branky Dominik Pavlát, jenž si před koncem roku 2017 odbyl extraligovou premiéru v Chomutově.

Dominik Pavlát se naposledy za Trhače do brankoviště postavil 22. prosince proti Prostějovu. Po šedesáti minutách světelná tabule hlásila stav 1:1. O utkání tak rozhodly až nájezdy, ve kterých byl úspěšnější právě soupeř. „V braně jsem byl zhruba po dvou týdnech. Ze začátku jsem si trochu zvykal, ale později jsem se do toho dostal,“ lovil v paměti Dominik Pavlát.

Klání v Litoměřicích otevřeli ve třinácté minutě právě domácí, na což odpověděl Václav Rezek o pět minut později. Černožlutí si vytvořili hned několik šancí, ale do konce zápasu již bohužel další branku nevsítili. „Nejhůře mi bylo asi po třetím inkasovaném gólu, protože jsem věděl, že už bude velmi těžké takový stav utkání zvrátit,“ litoval kadaňský brankář.

Stadion po první třetině vedl 2:1. Další dvě úspěšné rány si připsal v následující dvacetiminutovce a poslední závěrečnou pátou branku v poslední třetině. A právě u té by Dominik Pavlát zasáhl jinak. „Nejspíš bych jednal jinak u páté branky, nevyrážel bych kotouč před sebe,“ zhodnotil.

Soupeř se aktuálně drží na jedenácté příčce z celkových čtrnácti. Donedávna se ještě trápil v sérii devíti nevydařených zápasů. Trápení zlomil až v utkání s Benátkami nad Jizerou – 5:4, na které navázal znovu před domácím publikem právě proti Kadaňským. „Litoměřice byly z mého pohledu nebezpečným soupeřem, byly poměrně otravné a stále napadaly,“ ohlížel se.

Trhači mají za sebou také sérii porážek, a to celkem pěti utkání. To napravili na domácím kluzišti v souboji s Třebíčí, kterou těsně zdolali 3:2. V Litoměřicích odehráli bojovné utkání, které bylo ovlivněno častými prohřešky kadaňských hráčů. Právě dva tresty Litoměřičtí zužitkovali ke vstřelení gólu. „Myslím, že je potřeba zapracovat na disciplíně,“ sdělila extraligová brankářská dvojka chomutovských Pirátů.

Dominik Pavlát již odchytal svůj premiérový zápas za Piráty Chomutov. Do brankoviště se postavil proti Plzni a velmi rád na své působení vzpomíná. „Na premiérové utkání v extralize nikdy nezapomenu. Byl to neskutečný pocit,“ vzpomínal osmnáctiletý gólman.

Dominik Pavlát uzavřel s Chomutovem na konci roku 2017 nový čtyřletý kontrakt. Celou kariéru má mladý brankář sice ještě před sebou, ale myslí také na to, kam by svoje kroky směřoval dále. „Byl bych rád, kdyby se mi třeba vydařil draft do NHL,“ uzavřel.