Druhé venkovní utkání, na řadě jsou Litoměřice

Sabina Nováková | 24.01.2021 | |

L i t o m ě ř i c e / K a d a ň - Trhači se trochu vrátí v čase, jelikož je čeká dohrávka prvního kola Chance ligy. Druhé utkání na ledě soupeře v řadě tentokrát přinese Kadani cestu do Litoměřic. Zatímco Stadion má za sebou porážku, Kadaň se blýskla úspěchem na ledě frýdeckomísteckých Rysů. Klání startuje v 17 hodin!

START UTKÁNÍ O 30 MINUT POSUNUT

Změnu zaznamenal čas, kdy klání započne. Místo plánovaných 17:30 se zápas uskuteční po domluvě obou klubů již v 17:00!

VÍTĚZNOU SÉRII VYSTŘÍDALY PORÁŽKY

Na přelomu roku se svěřenci Davida Bruka a Daniela Tvrzníka vezli na vítězné vlně čtyř duelů. V první řadě v prodloužení přelstili domácí Třebíč 4:3. První zápas v novém roce Stadion odehrál právě s Kadaní, se kterou si poradil 4:1, podobným stavem, a tedy 5:1, dopadlo i klání s Kolínem. V Šumperku litoměřičtí hráči ukořistili výhru na samostatné nájezdy 3:2. Stopka přišla v podobě Vrchlabí, které vyzrálo na Litoměřice v samostatných nájezdech 5:4. Kališníci si následně spravili náladu se Sokolovem, když brali tři body za stavu 4:3. Poslední dvě kola už ale Stadionu příliš nevyšla. Těsně padli s Kladnem 2:3 a v prodloužení 4:5 také s Přerovem.

STADION NEUDOLAL ZUBRY ANI V PRODLOUŽENÍ, TRHAČI BODOVALI VE FRÝDKU-MÍSTKU

Litoměřičtí hráči v prvním z celkových čtyř duelů v řadě přivítali na své půdě Přerovany. Jako první se gólově prosadili domácí, srovnat krok hosté stačili až ve druhé třetině. Přesto ale Litoměřice získaly své vedení zpět. Na konci prostřední části tak vedly o dva góly. Úvod třetího dějství vnesl naději opět litoměřickým barvám. Tady ale skončila naděje domácích na tři body. Přerov totiž do závěrečné sirény dokázal vstřelit tři branky, díky kterým vyrovnal. Rozhodnout tak muselo prodloužení, které ve svůj prospěch obrátili právě hostující hokejisté - 4:5p.

Poslední sestava HC Stadion Litoměřice:

Král – Marcel, Baláž, Kremláček, Holý, Jebavý, Černohorský, Háva – Beran, Miškář, T. Svoboda – Procházka, P. Svoboda, Jánský – Stehlík, Urban, Konečný – Jindra, Moravec, Pajer.

Družina Petra Rosola a Vladimíra Jeřábka se v roce 2021 konečně dočkala výhry. Tentokrát tomu předcházela daleká cesta do Frýdku-Místku. Střelecká radost začala již v první minutě, kdy se domácí celek dostal do vedení, to ale smazal záhy Jan Svoboda. Frýdeckomístečtí si v téže třetině ještě stihli navrátit vedení. Na to našel odpověď Radek Havel, když srovnal na 2:2. Ve vlastním oslabení se pak prosadil Vít Seemann a na jeho úspěch navázali i Vladimír Houška se Zdeňkem Zabloudilem. Díky pětici střelců si Trhači připsali do tabulky cenné tři body.

R. Běhula – Havlín, Trefný, Havel, Seemann, Kottek, Karmaškov, Delmarche – Z. Zabloudil, Chlouba, Veselý – Koblížek, J. Svoboda, Houška – Hradecký, Bucek, Homer – L. Adámek, M.Svoboda, Kupčo.

DRUHÉ LEDNOVÉ STŘETNUTÍ S LITOMĚŘICEMI

Černožlutí se s Kališníky střetli již 6. ledna. V úvodní části na žádné straně ale nepřišla jediná branka. To se ve druhé periodě změnilo - 1:1. Remízový stav ale Litoměřickým nestačil, a tak si v závěrečné dvacetiminutovce nastřádaly hned tři přesné střely, které jim zajistily vítězství.