J. Žolobov: „V Kadani se mi všichni snaží pomoct.“

Jindřich Poledna | 08.01.2020 | |

J. Žolobov: „V Kadani se mi všichni snaží pomoct.“

B e n á t k y n/J i z e r o u / K a d a ň - Ani v zápase v Benátkách se neztratil ruský útočník Jurij Žolobov. Byl to jeho již devátý zápas v dresu Trhačů a se sympatickým výsledkem 6+2 si postupně získává také respekt svých spoluhráčů. Aktivně brání, hraje do těla, hledá si prostor pro střeleckou příležitost. I to byl jeden z důvodů, proč jsme se ho rozhodli po zápase vyzpovídat.

 

Juriji, můžete nám zhodnotit utkání s Benátkami nad Jizerou?
Nehodnotí se mi lehko, protože se nám zápas příliš nepovedl. Celá první třetina byla z naší strany špatná, soupeře jsme nechali zbytečně odskočit a to se pak špatně dohání. Trenéři nám řekli, co máme dělat, ale chyb jsme se bohužel nevyvarovali.

Rozdíl mezi první a poslední třetinou byl markantní…
To ano. Hráli jsme to, co jsme měli hrát, věřili jsme si, ale bohužel jsme neměli štěstí. Umíme si vypracovat šance, ale zakončení nebylo podle našich představ. Nicméně jsme ukázali, že jako tým se umíme semknout a bojovat i při nepříznivém stavu.

Jak jste se dostal do Kadaně?
Já chtěl už od malička hrát v Evropě. V Rusku není jednoduché se prosadit, a tak, když přišla nabídka hrát v Kadani, šel jsem do toho. Je tu výborný trenér, zkušený generální manažer – vítěz Stanleyova poháru, výborné zázemí, takže mám od koho získávat zkušenosti a snažím se to týmu vrátit svými herními výkony.

Jaké jsou Vaše hokejové cíle?
Krok po kroku na sobě musím pracovat. Chci být nejprve platným hráčem v Kadani a pak mohu pomýšlet o něčem víc. Hokejem se chci živit, ale musím nejprve ukázat, že ho umím, abych měl šanci se prosadit dál. Život beru s pokorou, protože jen tak se mohu posunout.

Jak vycházíte se spoluhráči?
Jsou výborní. Všichni se mi snaží pomoct, ať už ve hře nebo i mimo hokej - s jídlem, ubytováním, s čímkoliv potřebuji. Je tu výborný tým a nemám si na co stěžovat. Kluci jsou kamarádi a vím, že mi kdykoliv s čímkoliv pomůžou.

Děkuji za rozhovor.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM