Je tu derby! V sobotu dorazí ústecký Slovan

Jiří Novotný (KAD) | 30.01.2020 | |

K a d a ň / Ú s t í n/L a b e m - Po středečním duelu na Hané se černožlutí bojovníci opět představí před domácím publikem. Soupeřem jim bude odvěký rival z krajského města, Slovan Ústí nad Labem. Někdejšímu prvoligovému hegemonovi se dlouhodobě nedaří, z posledních dvanácti utkání vyhrál pouze jedno a Trhači mu již dýchají na záda. Přijďte je 1. února podpořit, úvodní buly padne v 17:00.

TRHAČI SE DOSTALI NA DOSTŘEL SLOVANU

Zatímco na začátku druhé části Chance ligy hleděli kadaňští na Slovan z uctivé vzdálenosti, nyní se díky pravidelnému bodovému přísunu jejich ztráta smrskla na pouhé čtyři body. Pokud v sobotu uspějí, ztenčí jej na jediný bod a do karet jim navíc bude hrát zápas k dobru.

Trhači po úspěšné sérii v minulém kole klopýtli v Prostějově, jenž po vyrovnané první části Trhačům odskočil a gólman Štěpánek nakonec lovil puk ze své klece šestkrát. Porážku Kadaně zmírnil ve 29. minutě Müller; důrazný forvard potvrzuje skvělou formu, v posledních pěti duelech vstřelil čtyři branky a navrch přidal tři asistence. Opomenout nelze ani Františka Wágnera, jenž v pondělí nasázel čtyři góly Benátkám.

Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

Štěpánek – Trefný, Eliáš, Zeman, Procházka, Foltýn, Klodner – Wágner, Kůs, Müller – M. Zabloudil, Prymula, Wojnar – Homer, Rindoš, Koblížek – Dubský, Čech.

SLOVAN SE POTÁCÍ OD PORÁŽKY K PORÁŽCE

Ústečané prožili nejlepší ligovou pasáž na začátku prosince, kdy zaznamenali čtyři vítězné mače v řadě. Od té doby šla jejich forma rapidně dolů a aktuálně zabředli do šestizápasové série proher. V ní postupně padli se Sokolovem, Jihlavou, Prostějovem, Frýdkem-Místkem i Třebíčí.

Nezdarem skončilo i středeční klání v Benátkách. Domácí udeřili hned v 1. minutě, za hosty odpověděl v polovině zápasu Mrňa. Bojovné utkání nakonec dospělo až do prodloužení, v němž udeřil benátecký matador Duda. Slovan se tak od Jizery vrátil s bodem po prohře 2:1 v prodloužení. „Byl to zápas dvou nezkušených mužstev. Příliš šancí v tomto utkání nebylo. Jediný, kdo asi trošku vyčníval, byl Radek Duda a ten nakonec i tento zápas rozhodl,“ smekl před ostříleným forvardem na webu Slovanu Jaroslav Roubík, donedávna postrach prvoligových brankářů a nynější asistent trenéra.

Poslední sestava HC Slovan Ústí nad Labem:

rízgala – M. Vágner, Hes, Vl. Brož, Mareš, Zukal, Steinocher – Severa, Svoboda, Tůma – Filip, Mrňa, Kovařík – O. Bláha, Hasman, Kordule – Krliš, Jelínek.

KADAŇŠTÍ SE POKUSÍ NAVÁZAT NA VÁNOČNÍ NADÍLKU

První dvě měření ovládli hráči Slovanu, Trhači poprvé ukázali drápy ve Vánočním utkání, kdy svého soupeře rozstříleli 9:4. Černožlutí měli vynikající vstup do zápasu, již v 10. minutě vedli 3:0. Hosté pak sice vstřelili kontaktní branky, ale hráči královského města byli nadále při chuti a nechybělo mnoho, aby svému soupeři natočili hořkou desítku.

Lednová odveta však dopadla lépe pro Ústecké. Po bezbrankové první třetině udeřil Pšenička, na 2:0 zvyšoval ve 45. minutě Bláha a o pět minut později proměnil trestné střílení Vildumetz - 3:0. Trhači po minulé kanonádě tentokrát recept na gólmana Stahla nenašli, v závěru navíc na 4:0 pečetil Klikorka.