Josef Rindoš: „Kuba se smál, že nechci hattrick.“

Kateřina Kundertová, Libor Kult | 21.02.2018 | |

Josef Rindoš: „Kuba se smál, že nechci hattrick.“

K a d a ň - Trhači sestřelili v 51. kole WSM Ligy ústecký Slovan šesti góly a porazili ho potřetí v sezóně. V posledním domácím zápase se s fanoušky rozloučil nejlépe Josef Rindoš, jenž hned dvakrát skóroval a pokaždé posunul Kadaň do vedení. Naději na tři body držel mladý gólman Dominik Pavlát, jemuž ve třetí třetině třikrát pomohla tyčka.

 

Josef Rindoš debutoval v seniorech v minulé sezóně, když nastoupil do třech utkání skupiny o umístění. Letos dvacetiletý útočník odehrál 39 zápasů, ve kterých si připsal devět bodů za čtyři góly a pět asistencí. Proti Slovanu zaznamenal polovinu celkového počtu branek. „Jednoznačně to byl nejlepší zápas za seniory. Lepší zápas jsem mezi dospělými neodehrál, dokonce si ani nevzpomenu, kdy se mi něco podobného povedlo v juniorce,“ uvedl.

Chomutovský odchovanec se poprvé prosadil v jednadvacáté minutě, podruhé skóroval krátce po polovině střetnutí, takže měl ještě více než třetinu na dokonání hattricku. To se nakonec nepovedlo. „Po druhém gólu se kluci na střídačce začali smát a Jarda Kůs říkal, že mi to hodí, abych hattrick dal. Trochu jsem tomu v té chvíli věřil, ale nakonec se to nepovedlo, což nevadí, protože se vyhrálo,“ culil se Josef Rindoš.

Velkou šanci měl mládežnický šampion už v osmnácté minutě, když uháněl sám na Martina Volkeho, kterého ale neprostřelil, k čemuž po dvou gólech už neměl příležitost. „Bohužel jsem se už do žádné velké příležitosti nedostal, i když Kuba Trefný se mi po jedné akci smál, že hattrick nechci,“ vyprávěl věkem ještě junior.

Jelikož už před duelem bylo jasné, že ani jeden ze soupeřů do play-off nezasáhne, nesl se celý zápas v odlehčeném duchu. „Ústí už taky o nic moc nehraje, takže zápas nebyl tak vyhrocený, jako kdyby šlo o play-off,“ potvrdil. Přesto mohlo dojít na drama, ale Slovan v posledních minutách hry nevyužili početní výhodu, takže Trhači vyhráli pohodlně o dva góly. „Ústí hrálo v závěr přesilovku, takže jsem ve výhru definitivně uvěřil opravdu až na konci,“ řekl centr.

Přestože Kadaň v prvním utkání s Ústím nad Labem prohrála 2:9, následující tři zápasy zvládla a pokaždé vyhrála za tři body. „Přiznám se, že nedokážu říct, proč jsme Ústí třikrát porazili,“ marně hledal důvody. „V kabině před zápasem padla zmínka, že jsme Ústí letos dvakrát porazili, ale chtěli jsme poslední domácí utkání vyhrát tak jako tak,“ prozradil Josef Rindoš.

Trhači si na začátku druhé části vypracovali dvougólové vedení, o které ale během minuty přišli. „Těžko říct. Možná jsme chtěli hrát moc dopředu a polevili jsme potom, co jsme odskočili do dvougólového vedení,“ uvědomoval si.

Josef Rindoš odehrál poprvé téměř celou sezónu mezi dospělými, v chomutovské juniorce pomohl pouze v deseti duelech. „Vzhledem k našemu postavení v tabulce se mi sezóna nehodnotí moc dobře. Bylo nás tu hodně mladých a sbírali jsme zkušenosti,“ uvedl. „Já jsem zjistil, že musím přibrat, o což se snažím už tři roky, ale pořád mi to nejde, tak nevím, co mám dělat,“ usmíval se pětasedmdesáti kilogramový hráč.

Dominik Pavlát o třech tyčkách během čtyř minut:

    „Už jsem něco podobného zažil. Myslím, že to bylo ve čtvrtfinále se starším dorostem, kdy zvonila tyč mojí branky třikrát během jednoho střídání. Teď dvakrát stříleli obránci a jednu tuhle střelu jsem neviděl. Břevno trefil jejich hráč, když střílel zpoza našeho obránce. Pořád jsem doufal, že mi štěstí vydrží do konce zápasu, Zároveň jsem chvilku přemýšlel, abych si ho nevybral moc v jednom utkání. Snad ne.“

Trhačům končí sezóna už v sobotu 24. února, kdy odehrají 52. kolo ligy na ledě vítěze základní části. V šestnáct hodin nastoupí proti karlovarské Energii. Chomutovským juniorům v extralize končí sezóna nejdříve v polovině následujícího měsíce, takže by se měl mladý forvard připojit k celku pod vedením Jaroslava Becka.

„Trenéři mi řekli, že v pátek bych měl jet s juniory do Pardubic a na sobotu se vrátit sem do Kadaně. Zatím nevím, jak to bude potom, ale rád bych si šel ještě zahrát a došel s juniorkou někam daleko,“ uzavřel Josef Rindoš.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM