K prvnímu venkovnímu duelu zamíříme do Benátek

Jiří Novotný | 11.08.2014 | |

K a d a ň - Po třech domácích zápasech v řadě čeká kadaňské první test na cizím kluzišti. Soupeřem jim budou Benátky nad Jizerou, které se v loňském ročníku umístily na 8. příčce. Černožlutí se budou snažit zastavit dvouzápasovou sérii proher, v níž doma nestačili na Ústí a Litoměřice. Jedinou výhru zatím vybojovali proti karlovarským juniorům. Zápas startuje na benáteckém zimním stadionu v úterý 12.8. v 18:00 hodin, připraven bude online přenos.

Novinky v Benátkách

Benátečtí od nové sezóny získají prvoligové zázemí. Zatímco v minulých letech celek od Jizery ve sportovním areálu pod Ještědem trávil pouze letní přípravu, nyní zůstane v Liberci po celý rok! O prvoligové duely však fanoušci v Benátkách nepřijdou - na domácí zápasy budou hráči na benátecký stadion dojíždět. Hráči Liberce, kteří vypomáhají na prvoligové farmě, tak nebudou muset každý den jezdit do sedmdesát kilometrů vzdálených Benátek.„Každodenní dojíždění kluků bylo velice rizikové. Všichni víme, jak to na silnicích vypadá, obzvláště v zimě," uvedl na klubovém webu Liberce generální manažer Bartoloměj Salanský. Věří, že změna se příznivě projeví na výkonech benáteckých hokejistů.

První přípravný duel Benátek

Středočeši mají za sebou zatím jediné přípravné klání. Ve čtvrtek se svěřenci kouče Pešána vydali do havlíčkobrodské Kotliny. Hosté otevřeli skóre těsně ped první sirénou, kdy se trefil Jandejsek. Domácí vyrovnali pět minut po začátku druhého dějství. Na začátku třetí třetiny se Rebelům podařilo otočit skóre ve svůj prospěch, ale za dalších pět minut na 2:2 srovnal Špaček. V 50. minutě poslal Benátky do vedení Adam Dlouhý, ale domácí dokázali odpovědět a srovnali na 3:3. Nerozhodný výsledek nakonec musely rozlousknout nájezdy, ve kterých byli úspěšnější hosté.

Benátecká soupiska

Zajímavé jméno najdeme na postu gólmana. Roli jedničky by měl v letošním ročníku plnit osmnáctiletý talent Vítek Vaněček. Odchovanec Havlíčkova Brodu byl letos draftován jako 39. týmem Washington Capitals. V utkání s Rebely se v dresu Benátek představily také tři nové posily. Jedním z nich je mladý zadák Ondřej Leština, jenž je v Benátkách na zkoušce z pražské Slavie. Dalším novicem je bek Miroslav Pokorný. Stále teprve devatenáctiletý rodák z Mělníka si v sezóně 2012/13 vyzkoušel zámořskou GMHL v dresu Powassan Eagles. Loni hrál ve slovenském Martině. Třetím nováčkem je 22letý forvard Václav Jankovský, který loni válel v druholigovém Kolíně, kam přešel z mladoboleslavské juniorky. Za Benátky naopak nebude hrát útočník Lukáš Vantuch, jenž je na zkoušce v německém Düsseldorfu.