(více zde) se Kadaň pokusí uhájit domácí tvrz a získat potřebné body ve středu 10. ledna od 18:00." />

Kadaň i Hradec pořebují vyhrát. Kdo bude štastnější?

Jakub Coufal | 09.01.2007 | |

Souboj celků z opačných konců tabulky a zároveň týmů, které potřebují nutně bodovat, slibuje střet Hradce Králové s Kadaní. Severočechům se nedaří zlomit sérii proher, právě proti silnému soupeři doufají ve zvrat. Na druhé straně Energetici poslední dobou body také spíše ztrácí a pro udržení nejvyšších pater tabulky musí rovněž bodovat. Se změnou na trenérském postu (více zde) se Kadaň pokusí uhájit domácí tvrz a získat potřebné body ve středu 10. ledna od 18:00.

HC VČE HRADEC KRÁLOVÉ
středa 10. ledna 2007 - 18:00
HC VČE Hradec Králové 35. kolo SK Kadaň
2. (70 bodů) Umístění 11. (35 bodů)
21-3-1-9 Celková bilance 10-2-1-21
5. (36 bodů) Umístění doma 13. (22 bodů)
12-0-0-5 Bilance doma 7-0-1-8
2. (34 bodů) Umístění venku 11. (13 bodů)
9-3-1-4 Bilance venku 3-2-0-13
Jaroslav Roubík (13+24)
6. místo v lize
Nejproduktivnější hráč Petr Derfler (11+12)
Roman Vondráček (15) Nejlepší střelec Petr Derfler (11)
Jaroslav Roubík (24) Nejvíce asistencí Petr Derfler (12)
Stanislav Stavenský (12)
Petr Mocek (5+13) Nejproduktivnější obránce Lukáš Pulpán (8+8)
Jaroslav Roubík (+28) Nejlepší hráč v +/- Lukáš Pulpán (+7)
Roman Prošek (-4) Nejhorší hráč v +/- Radek Hlavatý (-14)
Petr Mocek (+23) Nejlepší obránce v +/- Lukáš Pulpán (+7)
Roman Prošek (-4) Nejhorší obránce v +/- Radek Hlavatý (-14)
Jiří Hendrich (64) Nejtrestanější hráč Martin Postl (79)
Jiří Hendrich (64) Nejtrestanější obránce Radek Hlavatý (73)
Alexandr Hylák (94,33%) Úspěšnost gólmanů Robert Slipčenko (90,75%)
Jiří Stejskal (93,94%)
Alexandr Hylák (1,95) Průměr obdržených branek Robert Slipčenko (3,36)
Jiří Stejskal (2,00)
3 Čistá konta 1

Aktuální výkony hradeckého kádru

Hradci Králové, překvapení letošního ročníku a jednomu z favoritů, se poslední dobou ne zrovna daří. V posledních pěti kolech si připsal pouze jedinou výhru v Olomouci. Naposledy prohrál před svými fanoušky v souboji o nejvyšší patro tabulky. Energetici nad Lvy vedli již ve 3. minutě, přesto přišlo brzké vystřízlivění. Čtyři a půl tisíce diváků sledovalo vyrovnání již v 5. minutě a chvíli po půli zápasu i vítězný gól Ústeckých.

30. kolo: HKR - TRE 2:3
31. kolo: JIH - HKR 2:1
32. kolo: HKR – SAR 3:4
33. kolo: OLO – HKR 2:3
34. kolo: HKR – UNL 1:2

Poslední vzájemné zápasy

Kadaň odehrála s Energetiky již dvě utkání, avšak ani jednou nezískala žádný bod. První klání se odehrálo v Kadani, kde se potvrdilo staré známe pravidlo "první vyhrání z kapsy vyhání". Nestihla uběhnout ani celá minuta a Severočeši se po sóle Stavenského radovali. Kdo by tehdy čekal, že 12 minut před koncem klání bude stav 1:6 pro hosty. O 2 minuty později byl stav 4:6. Kadaň místo přidání branky inkasovala ve vlastní početní výhodě, čímž nadobro přišla o body. Konečný výsledek 5:8.
V Hradci Kadaň dlouho odolávala náporu domácích. Až v 36. minutě otevřeli Energetici skóre. Černožlutí dokázali jen snížit za stavu 2:0 a tak po přidání dvou branek domácích odjížděli Kadaňští s prohrou 4:1.

Sestavy z 34. kola

SK Kadaň: Stejskal (Tichý) - Pospíšil, Pulpán, Spitzer, Staněk, Kocek, Hlavatý, Chotaš - Krpenský, Pražák, Buchal - Heřman, Fink, Metlička - Kajer, Polanský, Hlusička - Postl, Stehlík, Veverka - Hobl.

HC VČE Hradec Králové: Hylák (Dušek) - Burián, Hendrich, Toužimský, Mocek, Koma, Prošek, Pazdera, (Lesák) - Šebek, Koudelka, Vondráček - Haluza, Roubík, Starý - Domin, Šeda, Suchý - Cetkovský, Fišer, Volráb