Kadaň jede bojovat o tři body do Benátek n/J

Sabina Nováková | 23.10.2018 | |

K A D A Ň – Další venkovní utkání Trhačů v rámci osmnáctého kola Chance ligy se uskuteční v Benátkách nad Jizerou, které jsou v tabulce pouhé dvě příčky nad Kadaní a rozdíl jsou pouhé čtyři body. V posledních kolech oba týmy padly, avšak Kadaňští ukořistili na rozdíl od soupeře alespoň bod za prodloužení a padli až v samostatných nájezdech. Klání startuje v 17:30.

BENÁTKY N/J MAJÍ ZATÍM PĚT VÝHER

Středočeši mají podobnou bilanci jako právě kadaňští hráči. Mají celkem pět výher, z toho jednu v prodloužení. Přemoct se jim podařilo právě Trhače, dále v základní části vyzrát nad Prostějovem 6:4, Litoměřicemi 4:2, dále na ledě Frýdku-Místku zvítězili 4:3 a z boje s Přerovem získali tři body za výhru 4:0. Pro zajímavost můžeme zmínit tři porážky, ve kterých svěřenci Jiřího Kudrny padli za stejného stavu 1:5. Shodou okolností se jednalo i o venkovní zápasy, a to v Českých Budějovicích, ve Vsetíně a v Prostějově.

POHLED NA POSLEDNÍ UTKÁNÍ OBOU KÁDRŮ

Benátečtí mají za sebou duel s Prostějovem. Jestřábi si však během prvních dvou dvacetiminutovek vytvořili dvoubrankový náskok a ve třetí periodě své vítězství zpečetili dalšími třemi brankami. Čisté konto Jakubu Neužilovi překazil Josef Mikyska, který v osmapadesáté minutě vsítil jedinou branku domácích.

Benátky n/J – Prostějov 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 16. Prokeš (J. Zdráhal), 39. Dvořáček (L. Luňák, Rašner), 54. Havlík, 56. Nouza (Kverka, Divíšek), 59. Venkrbec (Mikliš, Prokeš) – 58. J. Mikyska (A. Dlouhý, Žůrek). Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Střely na branku: 41:29. Zblokované střely: 6:10. Vhazování: 36:20.

Poslední sestava HC Benátky nad Jizerou:

Hosnedl – Kunst, T. Hanousek, Husa, Jan Bednář, Aubrecht, Maier, Žůrek – A. Dlouhý, J. Mikyska, Rychlovský – Bittner, Chrtek, Psota – Braid, Najman, Šír – Průžek, Burda, Wiencek.

Trhači zápas se Vsetínem od devětadvacáté minuty prohrávali o jednu branku, ale o remízový stav se postaral necelé dvě minuty před koncem nejlepší střelec týmu Lukáš Klíma. Divákům tak bylo nabídnuto prodloužení, v němž se však změna stavu nekonala. Utkání tak dospělo až do samostatných nájezdů, kde se za kadaňské prosadil Roman Chlouba a znovu Lukáš Klíma. Vsetínští ale proměnili třetí vítězný nájezd, a druhý bod tak putoval na Valašsko.

Kadaň – Vsetín 1:2sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 59. Klíma (Chlouba, Kůs) – 29. Jonák (Pechanec, Slováček), rozh. náj. Pechanec. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1 Střely na branku: 24:33. Zblokované střely: 6:6. Vhazování: 20:33.

Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

Pavlát – Novák, Trefný, Kadeřávek, Holý, Grebeňuk, Popela – Wágner, Kůs, Klíma – Chlouba, Šťovíček, Šulek – Müller, Rindoš, Říha – Homer, Tupý, Svoboda.

POSLEDNÍ STŘET BENÁTECKÝCH S TRHAČI

Kadaňští se v právě probíhající sezóně potkali s Benátkami nad Jizerou v úvodu soutěže, a to hned ve třetím kole. Po dvou dvacetiminutovkách to vypadalo, že si tři body Středočeši z Kadaně odvezou, ale v závěrečné části Trhači předvedli obrat. Lukáš Klíma se mohl stát střelcem vítězné branky, ale soupeř zvládl v šedesáté minutě srovnat stav klání. V prodloužení se díky střele Daniela Špačka druhý bod připsal právě hostujícím hráčům.