Kadaň již podruhé v sezoně vyzve Frýdek-Místek

Sabina Nováková | 14.11.2019 | |

K a d a ň / F r ý d e k - M í s t e k - První domácí duel v tomto ročníku Chance ligy s Frýdkem-Místkem je tady. Trhači v rámci 22. kola soutěže vyzvou moravského soupeře v sobotu 16. října. Po reprezentační přestávce oba účastníci druhé nejvyšší ligy vyšli z předchozího kola jakožto poražení, tudíž budou hladoví více než jindy. Začínáme v 17 hodin!

PROZATÍMNÍ BILANCE FRÝDECKO-MÍSTECKÝCH

Rysi se doposud drží na jedenácté pozici v tabulce. Po úspěšně zvládnutém zápase v posledních kolech přichází většinou série neúspěchu. Například v posledních pěti střetnutích třikrát padli a dvakrát vyhráli. Po výhře v jedenáctém kole Chance ligy nad Jihlavou po samostatných nájezdech přišla čtyřzápasová hladovka. Nejprve Frýdek-Místek padl v Českých Budějovicích 2:3, následně doma nezvládl samostatné nájezdy s Přerovem 1:2, před domácími diváky vyhráli ani nad Litoměřicemi 2:4 a nakonec nebodovali ani v Chomutově - 4:6. V patnáctém kole se již Rysi radovali a rovnou dvakrát. Výsledek 5:1 vybojovali na domácím ledě proti Porubě a 5:2 opět před svými fanoušky proti Vsetínu. V Havířově opět svému sokovi nestačili -2:4, ale chuť si následně spravili v duelu se Sokolovem výsledkem 5:3. Poslední dvě klání vyšla již opět soupeři. V Prostějově si domácí kádr uhlídal tři body a zvítězil nad Rysy 3:2 a ve středu 13. října to byla právě Třebíč, která domácímu Frýdku-Místku sebrala vedení a zvítězila 5:3.

TRHAČI I FRÝDEK-MÍSTEK ZTRATILI VEDENÍ, A TAK I ŠANCI NA BODY

Kadaň se v rámci 21. kola Chance ligy vydala na led dalekého Vsetína. Právě hostující hráči byli tím, kteří rozhýbali síť za zády Davida Gáby. V druhé dvacetiminutovce se Vsetínským podařilo nejen srovnat, ale jít rovnou poprvé v utkání do vedení, a to díky přesným střelám Tůmy a Vítka. Nejproduktivnější hráč Trhačů Roman Chlouba ale zasáhl a v šestatřicáté minutě opět srovnal - 2:2. Poslat se do vedení nebo udržet remízový stav již černožlutí nezvládli a v závěrečné části valašský klub ještě třikrát prostřelil Jakuba Neužila - 5:2.

Neužil – Trefný, Novák, L. Chalupa, Zeman, Foltýn, Poizl, Mert – M. Zabloudil, Kůs, Chlouba – Michnáč, Čermák, Čech – Wojnar, Müller, Z. Zabloudil – Homer, Rindoš, Dubský.

Frýdecko-místečtí na tom byli s Horáckou Slavií Třebíč velmi podobně. I oni jakožto domácí tým po prvním dějství vedli, avšak ve třicáté minutě již bylo srovnáno, minutu nato již Třebíč vedla. Domácí Milan Mikulík o minutu později srovnal na 2:2, ale v šestatřicáté minutě byl stav opět jiný. Tentokrát si náskok vytvořila hostující družina z Třebíče. Ve čtyřiačtyřicáté minutě měli Bílé hvězdy na svém kontě již dvougólové vedení, které ještě o jednu branku stáhl Petr Kafka - 3:4. Poslední branku v poslední minutě duelu vsítil třebíčský Martin Šťovíček, a potvrdil tak definitivně tříbodové vítězství pro hosty - 3:5.

Poslední sestava HC Frýdek-Místek:

Malík – M. Adámek, Haman, Kovář, Hrachovský, Zahradníček, Michálek, J. Adámek – Tomi, Hladonik, Mikulík – Kafka, Novotný, Kvasnica – Eret, Przybyla, Martynek – Motloch, Kaukič, Klimša.

ŠANCE NA ODPLATU ZA VYSOKOU PORÁŽKU

Svěřenci přivítali na svém ledě Trhače při příležitosti 7. kola Chance ligy. Již úvodní perioda ale nastínila průběh utkání. Rysi si v podstatě již v první třetině zařídili tři body do tabulky čtyřmi přesně mířenými střelami. Dvě další pak přidali v prostředním dějství a na 8:0 navýšili svůj náskok ve dvacetiminutovce závěrečné. Trhači se tak vraceli z ledu soupeře jak bez vsítěného gólu, tak bez bodů.