Kadaň přebírají Čelanský a Buchal, vrací se Kůs

Tisková zpráva | 02.10.2017 | |

Kadaň přebírají Čelanský a Buchal, vrací se Kůs

K a d a ň - Jak už vedení avizovalo, chtělo o nových trenérech rozhodnout v co nejkratší době po odvolání předchozí dvojice Robert Kaše – Kamil Koláček. Nyní je jasno, kdo se pokusí pozvednout kadaňský prapor. Na střídačku se postaví hlavní kouč Jiří Čelanský, jehož asistentem bude Miroslav Buchal. Oba místní prostředí dobře znají, neboť už „áčko“ Trhačů v minulosti vedli.

 

Mladším ze zmíněné dvojice je devětatřicetiletý Jiří Čelanský, jenž se kadaňského mužstva poprvé ujal v říjnu 2012 a nastartoval ho takovým způsobem, že i po jeho lednovém odchodu do Chomutova skončilo na pátém místě, což je nejlepší umístění Trhačů ve druhé nejvyšší soutěži. Druhá anabáze rodáka z Havlíčkova Brodu trvala necelé tři týdny v prosinci 2013.

Před čtyřmi roky jej na lavičce vystřídal právě Miroslav Buchal, který ročník 2013/2014 dokončil jako hlavní kouč a jehož si nyní Jiří Čelanský vybral jako svého asistenta. „Jiří Čelanský loni v Benátkách dokázal, že s mladými hráči pracovat umí. Když byl nyní volný, rozhodli jsme se pro něj,“ vysvětluje sportovní manažer Stanislav Mikšovic s odkazem na osmé místo farmy libereckých Bílých Tygrů. Středočeši pak v předkole play-off vypadali poměrem 2:3 na zápasy s Frýdkem-Místkem.

„Miroslav Buchal zná z působení u chomutovské mládeže převážnou část současného kádru, což může nové trenérské dvojici pomoct při seznamování s kádrem,“ doplňuje na adresu druhého navrátilce.

K pohybu dochází také v kadaňském kádru, s mužstvem totiž začal trénovat Jaroslav Kůs. „Dohodli jsme na obnovení působení Jardy v týmu. Věříme, že potvrdí své kvality, které ukázal loni, a řekne o místo lídra a tím i o uzavření dlouhodobější smlouvy,“ uvádí Stanislav Mikšovic.

Jaroslav Kůs odehrál v loňské základní části 44 utkání, v nichž desetkrát skóroval a přidal 32 asistencí, což mu vyneslo prvenství v týmové produktivitě. Ve skupině o udržení si připsal jeden přesný zásah a šest asistencí, což v klubovém kanadském bodování znamenalo druhou příčku za Romanem Chloubou.

 
 


Generální partneři

© 2018 Sportovní klub Kadaň, a.s. & eSports.cz s.r.o. | ODM