Kadaň předvedla obrat, body nakonec bere soupeř

Sabina Nováková | 26.02.2019 | |

K a d a ň / F r ý d e k - M í s t e k - V rámci posledního, tedy šedesátého kola Chance ligy se Trhači představili jako domácí tým, jenž vyzval kádr HC Frýdek-Místek. Rysi po první dvacetiminutovce vedli 2:1, Trhači ale dokázali předvést obrat! Ten ale soupeř stačil vymazat ještě v téže třetině a nakonec zvítězil rozdílem tří branek. Za Trhače se prosadili Matěj Zabloudil, Petr Maršoun a Filip Eliáš.

60.kolo, úterý 26.2.2019
Sportovní klub Kadaň - HC Frýdek-Místek  3:6  (1:2, 2:2, 0:2)
Branky a nahrávky: 14. Zabloudil (Tupý, Eliáš), 23. Eliáš (Kůs, J. Svoboda), 25. Maršoun (Rindoš, Bláha) – 1. Martynek (Hladonik, Husák), 13. Mikulík (Bartko, Rudovský), 35. Hladonik (Martynek, Zahradníček), 36. Martynek (Hladonik, Zahradníček), 41. Rudovský (Christov), 54. Klimša (Motloch, Peterek). Rozhodčí: Šindel, Barek – Gabriel, Zmeškal. Vyloučení: 6:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 272. Střely na branku: 12:42. Zblokované střely: 3:16. Vhazování: . Průběh utkání: 2:0, 3:2, 3:6.
Sportovní klub Kadaň: Lukeš – Novák, Šefl, Eliáš, Hajič, Foltýn, Uřídil, Popela – Maršoun, Kůs, Wágner – M. Zabloudil, Tupý, J. Svoboda – Bláha, Rindoš, Sommer – Z. Zabloudil, Konášek, Homer.
HC Frýdek-Místek: Malík – Husák, Haman, Krisl, Bartko, Stránský, Hrachovský, Zahradníček – Kofroň, Hladonik, Martynek – Christov, Mikulík, Rudovský – Klimša, Peterek, Motloch – Raška, Kaukič, Flok.

Frýdek-Místek do utkání vstoupil nejlépe jak mohl, když se ihned po sedmnácti vteřinách utkání prosadil Rostislav Martynek, kterého osamoceného před brankou našel Jan Hladonik - 0:1. O pár chvil později byla domácím Trhačům nabídnuta přesilová hra, kterou ovšem neproměnili. Stejná výhoda byla k vidění i na druhé straně, i tato přesilová hra zůstala neproměněná. Poté se do úniku dostal domácí Jiří Tupý, který ovšem místo střely zvolil nahrávku která, mířila do míst, kde byli jen rysi. Po těchto situacích si vzal slovo Milan Mikulík, který střelou z první nad Lukešovu lapačku zvýšil - 0:2. Na tuto branku dokázali Trhači o pár chvil později zareagovat. Jiří Tupý přihrál touš na hůl Matěje Zabloudila, který přízemní střelou na vzdálenější tyč Malikovo branky snížil - 1:2.

Trhači do druhé třetiny nastoupili aktivněji, z čehož vyplynul vyrovnávací gól. Filip Eliáš zadovkou našel rozjetého Jaroslava Kůse, který dělovkou propálil vše před sebou - 2:2. Za 110 vteřin se Trhači radovali opět. Josef Rindoš společně s Petrem Maršounem ujeli do přečíslení a právě druhý jmenovaný usměrnil kotouč přesně za záda Nicka Malika 3:2 Poté bylo k vidění pár akcí na obou stranách, ale žádná nebyla gólová. Vše se změnilo až v šestatřicáté minutě, kdy <>Jan Hladonik protečoval puk mezi betony Štěpána Lukeše - 3:3.. Domácím byla poté nabídnuta výhoda přesilové hry, v té se ale radovali opět hosté. Jan Zahradníček vypálil od modré čáry těsně vedle brány, puk se odrazil na hůl Jana Hladonika, který obkroužil bránu a přihrál na hranici kruhu, kde byl připravený Rostislav Martinek - 3:4.

Třetí periodu začali hosté gólem. Jan Rudovský si ve středním pásmu převzal puk a prokličkoval se až do zakončení z mezikruží - 3:5. Hra se začala přelévat z jednoho konce na druhý, ale vážnější akce k vidění nebyla. To se změnilo v pětapadesáté minutě, kdy David Klimša dorážel kotouč do odkryté části klece - 3:6.

Stanislav Jiskra

Miroslav Novák (SK Trhači Kadaň): „První polovina utkání byla dobrá, dokonce jsme ve druhé části vedli 3:2. Následně bohužel rozhodly dva momenty – jednou jsme propadli, díky čemuž soupeř vyrovnal na 3:3, a podruhé jsme inkasovali branku během naší přesilové hry z vhazování. Soupeře to nakoplo, nás to srazilo. Třetí periodu jsme tradičně začali špatně a pramenil z toho gól. Soupeř byl lepší a vyhrál zaslouženě.“

Vlastimil Wojnar (HC Frýdek-Místek): „Pro nás to měly být povinné a hlavně důležité tři body, což se nám naštěstí vyplnilo. Výkon byl sice poněkud kostrbatý, ale zaplať pánbůh za závěr utkání. Teď nám nezbývá nic jiného, než počkat, jak dopadne duel Litoměřic s Kladnem. My jsme svou povinnost splnili.“