Kadaň proti Třebíči uspěla v nájezdech!

Jiří Novotný (KAD) | 22.01.2020 | |

K a d a ň - Bílé hvězdy se ujaly vedení již v 7. minutě, kdy Neužila překonal Václavek. Na další gól si kadaňské publikum muselo počkat až do začátku třetí periody, na brankáře hostí vyzrál Müller. Euforii domácích však záhy zchladil Bittner. Trhače vrátil do hry v 57. minutě Wágner, jenž poslal zápas do prodloužení. Rozuzlení nakonec přinesly až samostatné nájezdy, jež rozhodl hrdina večera Müller.

44.kolo, středa 22.1.2020
Sportovní klub Kadaň - SK Horácká Slavia Třebíč  3:2sn  (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: Müller (Kůs, Trefný), 57. Wágner (Müller, Trefný), rozh. náj. Müller – 7. Václavek (Čejka, Malec), 47. Bittner (Kratochvíl). Rozhodčí: Grech, Valenta – Šimánek, Flegl. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 356. Střely na branku: 22:31. Zblokované střely: 9:2. Vhazování: 37:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.
Sportovní klub Kadaň: Neužil – Eliáš, Trefný, Klodner, L. Chalupa, Zeman, Poizl, Delmarche, Foltýn – Müller, Kůs, Wágner – Koblížek, Žolobov, Homer – Wojnar, Prymula, Čech – Rindoš, Dubský.
SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda – Szathmáry, Nedbal, Čejka, Furch, Jenáček, Hort, Padrnos – Michálek, Nedvídek, Šťovíček – Psota, Bittner, Kratochvíl – Malec, Král, Havlát – Podlaha, Václavek, Ferda.

Po opatrném úvodu se jako první osmělili Rindoš s Foltýnem, jejichž ofenzivní choutky rázně uťal třebíčský brankář. Třebíči se poté podařilo domácí zatlačit do obranného pásma a ze svého náporu vytěžili vedoucí branku. Čejkův pokus v 7. minutě Neužil ještě zneškodnil, kotouč se ale odrazil na hokejku Jana Václavka, pro kterého nebyl problém jej uklidit do sítě. V následujících minutách se hra přesunula převážně do středního pásma, z letargie domácí probral až Žolobov, jenž po pěkné souhře Trhačů pálil z dobrého postavení, ale Svoboda byl připraven. Poté se dravým průnikem prezentoval Poizl, na třebíčského gólmana ovšem nevyzrál.

Na začátku druhé periody vyzkoušel Neužilovu pozornost Havlát, strážce kadaňské svatyně zasáhl ramenem. Podobně skončila i jedovka Malce, kterou Neužil schoval v lapačce. Ve 26. napálil Bittner gólmana Trhačů do masky, ten se však rychle oklepal. Poté dali o sobě opět vědět Kadaňští, po průniku Müllera si ještě ke kotouči sjížděl Wágner, jeden z třebíčských zadáků ho ale k zakončení nepustil. Ve 35. minutě se před kadaňskou brankou zjevil Michálek, brankář černožlutých sklapl betony včas. Na druhé straně byl v tváří tvář Svobodovi Homer, avšak jeho střela z těsné blízkosti se mezi tři tyče nevešla. I po druhém dějství tak Třebíč vedla o jednu branku.

Do třetí části vstoupili aktivněji černožlutí, proti nebezpečné ráně Wágnera ale Neužil zasáhl lapačkou. Neujala se ani střela Čecha, kterou Svoboda zneškodnil hokejkou. Poté zahrozili Horáci, po střele Šťovíčka zvonila tyč kadaňské klece. Trhačům se podařilo srovnat ve 46. minutě, kdy stál na konci pohledné souhry domácích Jan Müller a trefil se přesně k tyči. Třebíč si ovšem hned z následující akce vzala vedení zpátky, po průniku Kratochvíla se ke kotouči probojoval Ladislav Bittner jenž nedal Neužilovi šanci. Navázat na Bittnera se pokusil Psota, ale branku netrefil. Na druhé straně vyslal prudkou ránu Žolobov, gólman Třebíče vyrazil do rohu. Trhači posléze hráli přesilovku, ale největší šanci si v ní vytvořili hosté - průnik Nedvídka zhatil skvělým zákrokem Neužil. Za domácí následně zahrozili Wojnar s Prymulou a brankář Třebíče musel vytasit několik důležitých zásahů. V 57. se ovšem podél levého mantinelu rozjel František Wágner a chladnokrevně zavěsil nad Svobodovo rameno - 2:2.

Hned v úvodu prodloužení se v pravém kruhu do kotouče opřel Šťovíček a jeho rána prosvištěla těsně kolem Neužilovy branky. Poté si sjel do prostoru mezi kruhy Psota, domácí gólman ho fantasticky vychytal lapačkou. Nebezpeční byli i Trhači, Žolobov mohl zakončovat do prázdné branky, avšak nezpracoval puk. Utkání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, v nichž o výhře Trhačů rozhodl Jan Müller.

Jiří Novotný (KAD)

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň: „S utkáním jsme samozřejmě spokojení. Poprvé v sezóně jsme urvali body s Třebíčí, za což jsme hrozně rádi. V úvodní dvacetiminutovce jsme byli poněkud zakřiknutí, nástup jsme si představovali úplně jiný – inkasovali jsme v ní také gól. Druhá část byla křečovitá, Třebíč výborně bránila střední pásmo, přes které jsme se nemohli dostat a měli jsme s tím docela velký problém. Do závěrečné periody jsme šli s tím, že předvedeme výkon, se kterým jsme se chtěli prezentovat už od začátku, především hrát aktivně. Najednou se nám to začalo dařit, chodili jsme ve dvou napadat a dle mého třetí třetina vypadala dobře. Klukům ode mě patří velký dík a respekt za jejich bojovnost, poněvadž jsme dali branku a z dalšího střídání jsme hned inkasovali. I přesto jsme dokázali srovnat skóre. Nicméně šance byly na obou stranách v závěru utkání a mohlo se rozhodnout v základní hrací době. Prodloužení bylo vyrovnané a na nájezdy, nechci tedy nic zakřiknout, se nám daří – ještě jsme v nich neprohráli. Velká gratulace klukům a musíme v tomto pokračovat i nadále.“

Jaroslav Barvíř (SK Horácká Slavia Třebíč): „Zápas se nám samozřejmě hodnotí těžko, protože první dvě třetiny jsme měli pod kontrolou, měli jsme výborné pasáže, ale finální fáze ztroskotala na domácím gólmanovi, který chytal výborně. Nebyli jsme schopni odskočit soupeři o více gólů a to se nám vymstilo. Soupeř vyrovnal, my jsme vzápětí dali na 2:1, ale chyba ve středním pásmu, kdy jsme špatně rozebrali hráče, zapříčinila vyrovnání ze strany Kadaně na 2:2. Prodloužení už bylo vabank a zápas došel až do samostatných nájezdů, ve kterých domácí tým byl šťastnější. Jak říkám, klíčové asi bylo to, že jsme si nevytvořili více jak jednogólový náskok. V tom vidím příčinu, že jsme střetnutí s Kadaní nezvládli za tři body, ale pouze za jeden. Musíme se dívat dál, mít hlavy zdvižené a desítku budeme chtít urvat.“