Kadaňská družina v sobotu zamíří do Jihlavy

Sabina Nováková | 15.01.2021 | |

K a d a ň / J i h l a v a - Jednadvacáté kolo Chance ligy naplánovalo Trhačům výjezd na Vysočinu. Jihlavští se v novém roce radovali již dvakrát z vítězství ze tří možných pokusů, Severočeši naproti tomu na vítězství v roce 2021 zatím stále čekají. Střetnutí s jihlavskou Duklou, která se momentálně nachází na druhé příčce tabulky první ligy, začíná v 17:30.

JIHLAVŠTÍ OKUPUJÍ DRUHOU PŘÍČKU TABULKY

V roce 2021 svěřenci Viktora Ujčíka odehráli tři utkání a hned dvě dokázali odehrát ve svůj prospěch. Po svátcích se nejprve vydali na ledovou plochu Jestřábů z Prostějova, kde brali tři body za vítězství 5:3. Domácí duel proti Benátkám nad Jizerou už ale lépe vyšel právě soupeři, a to až v rámci samostatných nájezdů - 3:4sn. Poslední doposud odehrané utkání Jihlava také dotáhla až do samostatných nájezdů, tentokrát byla proti Ústí nad Labem úspěšnější než v předchozím kole - 2:3sn.

JIHLAVA ZABODOVALA, OVŠEM KADAŇ SE DÁL TRÁPÍ

Vedení si Dukla na ústeckém ledě vytvořila již v první třetině, v té druhé ale Slovan srovnal na 2:2. V poslední dvacetiminutovce se ale ani jednomu z kádrů nepodařilo vsítit branku. Ani prodloužení nerozhodlo a došlo na samostatné nájezdy. V těch si druhý bonusový bod připsala právě Jihlava.

Ve středu do Kadaně zavítala Poruba. Úvodní perioda však skončila beze změny co se stavu týče. V prostřední části již Ostravané vedli tříbrankovým rozdílem, na což se rozhodl zareagovat snížením Tomáš Koblížek. Jednalo se avšak o poslední vstřelenou branku ze strany domácích. Hosté naproti tomu skórovali v závěrečné části ještě čtyřikrát a zápas tak končil skórem 1:7.

TRHAČI SE V TÉTO SEZÓNĚ S JIHLAVSKÝMI JIŽ STŘETLI

V rámci čtvrtého kola, které se uskutečnilo ještě před pozastavením průběhu Chance ligy, se na kadaňském ledě představil právě tým z Vysočiny. Trhači po prvních dvaceti minutách odcházeli do kabin s vedením 2:1, to ale Dukla smazala hned v následujícím dějství třemi brankami. Pátou brankou pak v závěrečné třetině pečetila vítězství 5:2.