Kadaňští mají šanci na odplatu, přijede Vsetín

Sabina Nováková | 21.10.2018 | |

K A D A Ň – Chance liga je tu se svým již sedmnáctým kolem, a na led Trhačů tak zavítají Valaši ze Vsetína. Ti mají zatím velmi dobrou bilanci a nachází se na třetí příčce tabulky. Zatímco černožlutí mají za sebou nepříjemný výjezd do Poruby, Vsetínští na vlastním ledě přestříleli Prostějov. Přijďte podpořit Kadaňské v domácím utkání v pondělí 22. října od 18 hodin.

ZHODNOCENÍ ODEHRANÉ ČÁSTI SOUTĚŽE

Valaši se zatím vyhřívají na třetí pozici tabulky. Když nebudeme počítat vítězství ve druhém kole nad Kadaní, tak prvních pět kol bylo pro Vsetín neúspěšných. Padli například v Prostějově, v Kladně, dále doma prohráli proti Havířovu i v Ústí nad Labem. Od šestého kola ale přišla změna. Vsetínští vyměnili porážky za výhry a dobrých osm kol vyhrávali. Zaváhání přišlo následně před domácím publikem, když na Stadion Na Lapači dorazily České Budějovice, které zde těsně zvítězili 3:2. Chuť si však spravili v souboji s Prostějovem, ve němž zvítězili 6:3.

POSLEDNÍ KOLA OBOU KÁDRŮ

Trhači mají za sebou ne příliš příjemný výjezd do Poruby. Druhé venkovní střetnutí v řadě přineslo Kadaňským vysokou porážku. Od prvních minut až do devětačtyřicáté minuty se prosazovali pouze domácí hráči a podařilo se jim to celkem sedmkrát. Poté přišel prolom na kadaňské straně a Martin Šťovíček vsítil první branku Trhačů. Tentýž hráč vsítil i druhý gól za černožluté, ale víc již Kadaň nestihla. Skóre zápasu upravil ve stejné minutě porubský Samuel Ollender, a stanovil tak konečný výsledek 8:2. Během večera byla divákům nabídnuta hned dvě trestná střílení. První proměnil hned v úvodní části Jan Káňa po faulu Jana Holého za hákování. Druhého se ujal faulovaný hráč Roman Chlouba, ten však trestné střílení neproměnil.

Poruba – Kadaň 8:2 (3:0, 1:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 8. Káňa (TS), 9. Káňa, 13. Zdeněk (Káňa, Ollender), 26. Zdeněk (Káňa), 44. Baláž (Toman, Fojtík), 44. Káňa (Hudeček), 48. Kanko (Ollender, Urbanec), 58. Ollender (Jáchym, Kanko) – 49. Šťovíček (Chlouba), 58. Šťovíček (Popela, Šulek). Vyloučení: 7:4. Bez využití: V oslabení: 1:1 Střely na branku: 39:30. Zblokované střely: 16:15. Vhazování: 41:27.

Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

Kuchař (26. Hamalčík) – Trefný, Novák, Holý, Blaha, Popela, Grebeňuk – Klíma, Kůs, Wágner – Maršoun, Šťovíček, Chlouba – Rezek, Rindoš, Šulek – Svoboda, Tupý, Homer.

Valaši v předešlém kole na svém ledě přivítali LHK Jestřáby Prostějov. I přesto, že jako první skóre zápasu otevřeli právě hosté, Vsetín zvládl proměnit čtyři přesilové hry a po šedesáti minutách byl konečný výsledek 6:3 pro domácí hráče. Tyto dva celky se už spolu v probíhající sezóně utkali, a to hned v prvním kole soutěže. Tentokrát ale stálo štěstí na straně Jestřábů, kteří před domácím publikem zvítězili v prodlužení 6:5. VHK ROBE Vsetín tak úspěšně oplatil Prostějovu ztrátu bodů.

Vsetín – Prostějov 6:3 (1:2, 3:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 12. Karafiát (Theoret, Rác), 23. Kuronen (Pitule), 35. Kuronen (Pitule), 37. Rob (Teper, Pechanec), 50. Teper (Pechanec, Slováček), 60. Kopta (Kucharczyk, Holomek) – 7. Prokeš, 18. Dvořáček (J. Zdráhal), 48. Matýs (Venkrbec, Starý). Vyloučení: 2:8. Využití: 4:0 V oslabení: 0:1 Střely na branku: 40:28. Zblokované střely: 11:9. Vhazování: 42:33.

Poslední sestava VKH ROBE Vsetín:

Gába – Mikuš, Holomek, Slováček, Teper, Frolo, Mäkinen, Ondračka – Theoret, Rác, Karafiát – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Kucharczyk, Březina – Jindra, Pitule, Kuronen.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ

I Kadaňští se už tuto sezónu se svěřenci Jiřího Dopity a Luboše Jenáčka střetli. Na programu bylo druhé kolo Chance ligy, když Trhači vyjížděli na led soupeře. Odjezd po zápase to byl však velmi hořký, jelikož kadaňský kádr odjížděl ze Vsetína s vysokou prohrou 0:11. Tato nechvalná šňůra zápasů v červených číslech se táhla až do kola jedenáctého, v němž Trhači prolomili prokletí a na ledě Havířova zvítězili 5:3.