Trhači se na domácím ledě utkají s Jestřáby

Sabina Nováková | 13.11.2018 | |

K A D A Ň / P R O S T Ě J O V - Trhači při příležitosti třiadvacátého kola Chance ligy ve středu 14. listopadu přivítají na svém ledě prostějovský kádr. Zatímco Kadaňské čekal po reprezentační pauze výjezd na led Českých Budějovic, Hanáci jestě před přestávkou odehráli zápas právě s Českými Budějovicemi a zvítězili nad nimi 5:3. Spraví si Kadaňští chuť po porážce s Motorem právě v duelu s LHK Jestřábi Prostějov? Utkání startuje v 18 hodin!

PROSTĚJOVSKÁ BILANCE PO VÍCE NEŽ DVACÍTCE ODEHRANÝCH KOL

Svěřenci dvojice Vykoukal-Peštuka se aktuálně drží na osmé příčce. Na kontě mají deset vítězství, z toho jedno v prodloužení a devět porážek, z čehož je jedna až v samostatných nájezdech. Za zmínku stojí vysoké výhry například nad Kadaní 9:2, Havířovem 5:0 nebo nad Benátkami nad Jizerou 5:1. Právě Benátečtí postavili Prostějovské do opačné pozice v předešlém střetnutí v této sezóny, když sestřelili Jestřáby 6:4. Další vysokou porážku Hanáci zaznamenali v souboji s Přerovem 1:4 nebo v Jihlavě 2:8. Dvakrát budoucí soupeř Trhačů padl poměrem 3:6, a to ve Vsetíně a doma proti Slavii.

PROSTĚJOV SI REPREZENTAČNÍ PŘESTÁVKU PRODLOUŽIL

Černožluté čekala po pauze náročná zkouška. Na řadu přišel výjezd na led prvního týmu tabulky, a tedy Českých Budějovic. V první dvacetiminutovce diváci neviděli jediný gól, a do druhé třetiny se tak šlo od začátku. V té se ale Motor prosadil hned dvakrát a vytvořil si dvoubrankový náskok. Poslední třetinu domácí hokejisté využili k dalším třem brankám, a navýšili tak rozdíl o pět branek, za což jim náležely tři body za výhru 5:0.

České Budějovice – Kadaň 5:0 (0:0, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 26. Plášil (Gilbert, Endál), 29. Gilbert (Kutlák, M. Novák), 51. Šimánek (Babka, Dančišin), 56. Vaculík (Pýcha, Pavlin), 58. M. Novák. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Střely na branku: 58:12. Zblokované střely: 5:11. Vhazování: 49:17.

Pavlát – Trefný, D. Novák, Holý, Seemann, Popela, Blaha – Klíma, Kůs, Maršoun – Šulek, Šťovíček, Chlouba – Rezek, Helt, Müller – Wágner, Rindoš, Homer.

Pro Jestřáby bude duel s Trhači první po reprezentační pauze, jelikož se dvaadvacátého kola soutěže neúčastnili. Poslední utkání odehráli 3. listopadu s jihočeským Motorem. Jelikož první i poslední část zápasu byla skončila vyrovnaným stavem 1:1, tak rozhodující pro Prostějovské byla pochopitelně právě ta prostřední. V té domácí hráči uspěli 3:1, a zařídili si tím tak tři body na své konto.

Prostějov – České Budějovice 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Žálčík (Dvořáček, Zdráhal), 25. L. Luňák (Zdráhal, Havlík), 34. Mikliš (Starý), 40. Divíšek (Prokeš, Zdráhal), 60. Žálčík (Divíšek, Dvořáček) – 15. Gilbert (Endál, Novák), 36. Gilbert (Pavlin, Heřman), 55. Šimánek (Dančišin, Pavlin). Vyloučení: 6:9, navíc Pýcha 10 min. Využití: 3:2. Střely na branku: 30:43. Zblokované střely: 8:4. Vhazování: 48:24.

Poslední sestava LHK Jestřábi Prostějov:

Neužil – Krejčí, Kolář, Bažant, Zdráhal, Havlík, Mikliš, Rašner – Karpov, Divíšek, Žálčík – Luňák, Venkrbec, Dvořáček – Starý, Kverka, Prokeš – Matýs, Krejčiřík, Antoníček.

V POSLEDNÍM STŘETU BRAL SOUPEŘ TŘI BODY ZA VYSOKÉ VÝHRY

Kadaňští se tuto sezónu v rámci osmého kola vypravili do Prostějova. První třetina však byla velmi vyrovnaná a do kabin se odcházelo za stavu 2:2. Do druhé periody ale domácí hráči vlétli jako správní Jestřábi a vsítili Kadani celkem tři branky. O své vítězství a také třech bodech rozhodli definitivně v posledním dějství, v němž domácí na své konto přidali další čtyři branky. Trhači tak z Hané odjížděli s porážkou 2:9.