Ladislav Kubát: Psychika hráčů dělá divy

Katka Hodková | 08.11.2005 | |

V zápase s Ostravou se v Kadani opět chytila první útočná řada Oliverius, Kajer, Tvrdek a k vymodlenému vítězství na domácí půdě pomohl v závěru také odchovanec pražské Slavie: obránce Ondřej Staněk, který přišel z Mladé Boleslavi jako nová posila. Trenér Ladislav Kubát po vítězném utkání neskrýval spokojenost s výsledkem, přesto si však neodpustil ani kritiku. Nikdo z kádru se za minulostí ohlížet nechce, všichni myslí na středeční zápas s Jihlavou, ale hlavně na další domácí duel s Chomutovem. Tak si připravte hlasivky a ruce, protože Kadaň potřebuje fanoušky na regionální derby!

Ladislav Kubát

Kadaň ze sebe vyždímala hodně sil. Jste s výsledkem zápasu spokojen?

Mám radost, protože poslední dobou se nám doma nedařilo a zápas se pro nás také zpočátku nevyvíjel dobře. Zahájili jsme dost laxně. Měli jsme hned na začátku pětiminutovou přesilovku, kterou jsme nezužitkovali a ta nervozita se zase dostala na naše hokejky. Nejsem spokojen s průběhem prvních dvou třetin, ale naštěstí jsme v poslední třetině procpali kontaktní gól na 1:1. Pak už jsme hráli, jak jsem si představoval. Je vidět, že je to v psychice hráčů. Jakmile se dostaneme do vedení, je výkon úplně jiný.

Když Oliverius nastupoval k samostatnému nájezdu, radil jste mu, kde má ostravský gólman Čech slabé místo?

Řekl jsem mu, ať si rozhodne sám.

Teď Kadaň čekají dva opravdu těžké zápasy, ve středu s Jihlavou a v pondělí regionální derby s Chomutovem? Budete s hráči nějak taktizovat?

Taktika bude stejná, nemůžeme moc vymýšlet, protože nemáme tvořivé hráče. Musíme hrát agresivně, napadat, bruslit a snažit se zakončit z každé situace.

Fanoušky bude jistě nejvíc zajímat nová posila. Jak vidíte první výkon Ondřeje Staňka v černožlutém dresu?

Ondru jsem nasadil do čtvrté obrany a chtěl jsem, aby se pomalu zapracoval, protože ještě moc netrénoval. Situace se však vyvinula tak, že jsme ho museli už v prním zápase použít víckrát. Hrál dobře, dal i gól. Jsem rád, že se mu to takhle povedlo.

Miloš Kajer

Jako kapitán jsi měl dnes prsty takříkajíc ve všech gólech. Vypadáš spokojeně, ale jaká je nálada v týmu?

Nálada je samozřejmě vynikající, protože zápas jsme zvládli, i když jsme většinu času prohrávali. Už bylo na čase udělat doma tři body.

První gól dal Kamil Tvrdek po tvé asistenci, při druhém jste si to prohodili. Domlouvali jste se předem na nějakých tajných signálech?

Ježišmarjá to vůbec ne. Kamil si tam jednou super najel, jel sám a prostřelil. Já jsem měl kliku, že jsem nastřelil bránícího hráče do bruslí a puk se tečoval do brány.

Kamil Tvrdek

Dnes jsi opravdu makal a zadařilo se. Jak ty vidíš průběh celého utkání?

Tak hlavně, že se nám podařilo zužitkovat poslední třetinu. Dát tři góly. Po dvou třetinách byl stav pořád jedna nula pro Sarezu a ještě pak nedal nájezd ani Oli. Už i psychika byla špatná. Trošku mi tam gól propadlo náhodou, ale zaplať pánbůh za to. Potom jsme na ně vlítli a otočili jsme zápas.

Po asistenci na druhý gól Miloše Kajera jsi projevil obrovskou radost. Vy jste se nějak vzájemně hecovali?

No jasně, protože teď nám to poslední dobou nepadalo. Čekali jsme až dáme nějaké góly. Byl jsem štastnej, že jsem to tam dal nohou nebo ani nevím, jak to tam padlo.