Martin Kohout: „Musíme se ponaučit a začít úplně jinak.“

Tereza Doksanská | 10.09.2016 | |

Ústí nad Labem/Kadaň - Ve druhém kole zajížděli Trhači do Ústí nad Labem. Slovan vstoupil do utkání lépe a tak si vedl i celý zápas. Kadaň si z ledu Slovanu odváží vysokou prohru 9:3. Jednu ze tří branek černožlutých vsítil Martin Kohout.

Martine, na včerejší výhru jste nenavázali a s Ústím jste prohráli 9:3, co na to říct?
Bohužel to dopadlo, jak to dopadlo, ale je to teprve druhý zápas. Musíme se ponaučit a v pondělí začít úplně od začátku a jinak.

Začátek zápasu se zdržel o pět minut kvůli technickým problémům, ovlivnilo vás to nějak?
Ne ne, vůbec nás to neovlivnilo.

V čem bylo Ústí lepší než vy?
Ústečtí hráči lépe bruslili a byli důraznější v koncovce.

Dá se z prohry vzít něco pozitivního?
Ano, určitě se dá. Dostali jsme facku, musíme všechno vypustit z hlavy a v pondělí začít od znova a hrát jako proti Frýdku Místku.

Jak se zrodila Vaše branka?
Dostal jsem nahrávku od Honzy Tomečka a bekhendem jsem to chtěl přehrát na „Váňu“ (Dominik Vaněk), jenže hráč si přihrávku tečoval do vlastní brány, takže tím lépe pro nás.

Jak moc vám ubírají síly častá vyloučení?
Děláme zbytečné fauly, jako byl i ten můj. Ubírá to neskutečně moc sil, které nám poté chyběly do útoku.

Byly důvodem prohry neproměněné šance a přesilové hry?
Bohužel nám to tam dneska moc nepadalo. Ústeckým vycházelo vše, na co sáhli, ale na to se nebudeme vymlouvat. Prohráli jsme si zápas naší nedůrazností a zbytečnými chybami. Stalo se, poučíme se a začneme jinak.

Co se stalo ve třetí třetině před vaší brankou v potyčce, které jste se zúčastnil?
Byla tam skrumáž před brankou, nevím přesně, co se tam stalo. Já osobně si všímal hráče Slovanu, co se sápal na Jakuba Trefného a uklidnil jsem ho.