"Měli jsme na lepší výkon," řekl Lukáš Novák po porážce se Šumperkem

Ondřej Holl | 09.11.2013 | |

K a d a ň – V sobotu 9.11. zajížděli na kadaňský led Draci ze Šumperka. Domácím hokejistům utkání nevyšlo podle představ a museli skousnout těsnou porážku 2:3. Jedním ze dvou šťastných střelců domácích byl i mladý útočník LUKÁŠ NOVÁK, který vsítil první ze dvou branek domácích a zaznamenal na své konto druhou trefu v probíhajícím ročníku první ligy.

Do zápasu vstoupili lépe hosté ze Šumperka, kteří se také ujali vedení. Kadaňští, ač vyrovnali o minutu později, se dlouho nemohli dostat do utkání a inkasovali další dva góly. Skórovat se jim povedlo až v závěrečné desetiminutovce a proto k hodnocení zápasu nebylo moc co říkat. „Určitě jsme nehráli první dvě třetiny to, co jsme chtěli, a myslím si, že jsme dnes měli na lepší výkon,“ ohlížel se Lukáš Novák za prohraným duelem.

Kadani, i přes snahu v závěru zápasu urvat nějaký ten bod, se moc nevedlo zúročit svůj důraz před brankou. „Ten důraz před brankou asi rozhodl a také zřejmě to, že jsme dnes čelili hodně přečíslením soupeře, kterým musíme do dalších zápasů zamezit,“ poukázal mladý a nepříliš vysoký útočník na fakt, že domácí dnes pouštěli hosty často do přečíslení, ze kterých těžili Draci své šance.

Jak již bylo zmíněno, domácím se dnes nevedlo a to mělo za příčinu i selhání v produktivitě. I přes větší počet střel vsítili černožlutí borci pouze dvě branky. O první z nich, která znamenala v první třetině hry vyrovnání na 1:1, se postaral právě útočník, který nosí číslo 27 na kadaňském dresu, Lukáš Novák. „Filip Hanták tam přehrál dva hráče Šumperka a já už potom měl jednodušší pozici, kdy jsem vyjel před branku, brankář vyrazil puk a já to pak jen doklepl bekhendem," říká o své druhé trefě v probíhajícím ročníku 1.ligy šikovný forvard.

Příští utkání, a tedy 21. kolo aktuálního ročníku, sehrají kadaňští bojovníci v pondělí 11. listopadu opět na domácím ledě s týmem z Havířova, který svůj poslední zápas sehrál na domácí půdě proti ústeckému Slovanu a zvítězil 2:1. Hokejisté Kadaně si jsou vědomi kvality a důležitosti utkání a na otázku, co mohou fanoušci očekávat od pondělního duelu, odpověděl mladý bojovník v černožlutých barvách takto: „Tak diváci asi mohou očekávat častou hru do těla, spoustu osobních soubojů a hodně střelby,“ zakončuje pozápasový ohlas Lukáš Novák.