Na kadaňský led míří Rebelové, uspějí domácí pod novými trenéry?

Marcel Holl | 29.01.2013 | |

K a d a ň - Po sobotním nečekaném zaváhaní na ledě berounských Medvědů přivítá Kadaň na svém ledě Rebely z Havlíčkova Brodu. Rebelům patří v probíhajícím ročníku 6. místo v prvoligové tabulce. Na pátou Třebíč má šestibodovou ztrátu, na Kadaň ztrácí bodů osm. Havlíčkův Brod získal z posledních tří zápasu sedm bodů, prohrál v pouze v sobotním domácím utkání s Benátkami n/J (3:4p). Utkání, 46. kola, je na programu na kadaňském zimním stadionu ve středu od 18:00 hod.

Černožlutí borci mají s Rebely, v letošním ročníku, zápornou bilanci. Ze tří vzájemných duelů, které se už odehrály, vyhráli jediný. První duel vyhráli Rebelové poměrem 5:2. Branky stříleli Vondráček, Kostourek, Ondráček, Třetina, Meidl a za Kadaň se prosadil Mazanec s Charouskem. Odvetný zápas, který se odehrál na Severu Čech, už zvládli lépe kadaňští. Svého soka porazili celkem jasným výsledkem - 8:2. V utkání zazářil Filip Seman, který vstřelil hattrick. Další branky na domácí straně přidali Andres, Charousek, Mainer a Pavlas. Za Rebely se trefili pouze Lukáš Endál a Radek Novotný.

Zatím poslední vzájemné měření sil bylo nejvyrovnanější ze všech. Parádní kadaňský vstup do utkání korunoval brankou ve 3.minutě Karel Ton. Domácí tým tlačil, snažil se o vyrovnání, ale minutu před koncem první části zvýšil na 2:0 pro Kadaň Zdeněk Ondřej. Po druhé brance nastal v zápase důležitý zlom. Domácí Miroslav Třetina dostal za faul na Radka Hrabáka pětiminutový trest + trest do konce utkání. Kadaň tak díky dalšímu vyloučení na začátku druhé třetiny hrála celé 2 minuty dvojnásobnou přesilovku, kterou nevyužila, a tak trestal Havlíčkův Brod. Využil své dvě přesilové hry a stav po druhé třetině byl tak stav 2:2. Domácí přidali ve třetí části ještě jednu branku v přesilovce. Jenže Kadaň vyrovnala v 60. minutě také v početní výhodě - střelcem gólu byl Roman Chlouba. A protože branka nepadla ani v prodloužení, přišly na řadu samostatné nájezdy. Jenže při nájezdech byli úspěšní jen domácí hráči, a tak druhý bonusový bod za výhru 4:3 bral Havlíčkův Brod.

Od začátku nové roku prohráli Rebelové pouze dvě utkání, tím prvním bylo úplně to první v kalendářním roce 2013. Soupeřem Havlíčkova Brodu byla olomoucká Mora. Hanáci zvítězili v Kotlině 4:1. Další porážku připravili svěřencům Jiřího Recha Benátky nad Jizerou.

Havlíčkobrodtší Rebelové nastoupili do utkání s osmými Benátkami nad Jizerou, s nimiž dlouhou dobu vedli, ale nakonec se radovali Středočeši. Havlíčkobrodské poslal do vedení Martin Ondráček a ve druhé třetině náskok ještě navýšil Petr Polodna. Benátky poté dokázaly snížit zásluhou Petra Kolmanna, ale na začátku třetí periody vrátil dvougólové vedení do domácích řad Pavel Musil. Hosté však díky gólům Víta Jonáka a Josefa Skořepy dokázali srovnat. V nájezdech pak rozhodl Tomáš Klimt. Trenér domácího celku komentoval utkání takto: „My jsme šli do zápasu s tím, že za sebou máme sérii několika vítězství a chceme ji prodloužit. Vývoj utkání byl dobrý, ale za stavu 3:1 jsme udělali dvě hrubice, po nichž soupeř vyrovnal. Tohle by se nemělo stát, když vedeme 3:1 dvanáct minut před koncem, to by se mělo udržet. Penalty, to už je pak loterie. Hráč, který promění každý druhý nájezd, nedá. Bod je ale dobrý, protože my jsme potřebovali, aby Benátky nevyhrály za tři body a nepřiblížily se k nám. Teď zkusíme zase nějaký bodík vydolovat v Kadani.“

Nejproduktivnějším Rebelem je s 38 (16+22) body Ladislav Rytnauer. Tento zkušený forvard se dělí s Lukášem Ednálem i o vedení v klubové tabulce střelců, letos už se trefil do soupeřovy brány 16 krát. Statistice obránců vévodí Radim Ostrčil. Obránce, který je odchovancem vsetínského hokeje nasbíral v dresu Rebelů letos už 18 kanadských bodů. V brankovišti vládne dvojice Daniel Dolejš a Jaroslav Suchan. Více zápasu má na svém kontě mladší z dvojice gólmanů, letos už nastoupil do 28 zápasů a drží si procentuální úspěšnost zákroků těsně pod hranici 93%. Jeho zkušenější kolega má na svém kontě 21 prvoligových utkání v této sezóně. Procentuální úspěšnost má Jaroslav Suchan na čísle - 89,51%. Hlavním trenérem Havlíčkova Brodu je již zmíněný Jiří Rech. Jeho asistentem je Milan Chalupa.

A v jaké sestavě nastoupili Rebelové k poslednímu zápasu s Benátkami?

Rebel Havl.Brod: Dolejš (Suchan) - Soldán, Ostrčil - Novotný, Pavlík - Jelínek, Protivný - Blažek -- Rytnauer, Kostourek, Ondráček - L. Havel, Polodna, Musil - Dvořáček, Endál, Vondráček - Milfait, Štěpánek, Stehlík

Získají naši bojovníci premiériové tři body do tabulky pod vedením nových trenérů, nebo se Rebelové vrátí ke své vítězné sérii? Sledovat utkání vám umožní také tradiční online přenos.