Na řadě je další výjezd, Trhači míří do Havířova

Sabina Nováková | 16.02.2019 | |

H a v í ř o v / K a d a ň - V rámci šestapadesátého kola Chance ligy se Kadaňští v sobotu 16. února vydají na cestu do Havířova. Soupeř má za sebou vítězný zápas nad Prostějovem a ve zbylých čtyřech soubojích se bude snažit udržet si alespoň aktuální šestou příčku. Oproti tomu Kadaň má za sebou vysokou porážku z kladenského ledu. Klání začíná v 17:30!

AZEŤÁCI BOJUJÍ O PLAY-OFF

Slezané se zatím drží na šesté příčce s pětaosmdesáti body. Stejný počet bodů má ale také sedmý Stadion Litoměřice. Na záda jim s dvaaosmdesáti body dýchá Prostějov a nepostupovou devátou příčku obklopuje s jednaosmdesáti body Frýdek-Místek. Nic tak není jasné, jelikož do konce základní části zbývají ještě čtyři utkání. Havířovští z posledních pěti zápasů vybojovali tři vítězství a dvě porážky. Nejprve porazili Jihlavu 5:1 a následně vyzráli nad pražskou Slavií 5:4. Na řadu poté přišly právě ony dvě prohry. S Přerovem padl Havířov těsně 1:2 a od Českých Budějovic schytal příděl v podobě skóre 9:2. Poslední kolo Slezanům již vyšlo, úspěšně odehráli klání s Prostějovem 5:2.

POHLED NA ODEHRANÉ 55. KOLO CHANCE LIGY

Svěřenci Jiřího Režnara hostili na svém ledě Jestřáby z Prostějova. Již po úvodní třetině šli domácí do kabin s tříbrankovým náskokem. Ve druhé části se již dostavila aktivita Prostějovských, kteří vsítili svou první branku, a snížili tak díky tomu na 1:3. Netrvalo to dlouho a Havířovští znovu vedli o tři góly. V poslední dvacetiminutovce znovu Prostějov zabojoval a stáhl manko na 2:4. Víc ale již pro změnu stavu či obrat nestačil udělat a Azeťáci k tomu v poslední minutě vsítili pátou přesnou střelu večera – 5:2.

Havířov – Prostějov 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 8. L. Bednář (Bořuta), 9. R. Veselý (L. Bednář), 17. O. Procházka (Rehuš, F. Seman), 32. Bambula (Kotala, L. Bednář), 60. Pořízek (F. Seman, Rehuš) – 28. Prokeš (V. Meidl, Venkrbec), 50. Divíšek (Čáp, Hanták). Vyloučení: 4:2. Využití: 1:1. Střely na branku: 27:33. Zblokované střely: 12:8. Vhazování: 22:34.

Poslední sestava AZ RESIDOMO Havířov:

Bláha – Matai, Chroboček, Staněk, Bořuta, Dudek, Rašner – Rehuš, Seman, Kotala – Procházka, Veselý, Pawliczek – Bambula, Pořízek, Gřeš – Bednář, Haas, Maruna.

Trhači předvedli v Kladně velmi vyrovnanou první třetinu, která skončila remízou 1:1 díky ráně Filipa Eliáše. Druhá perioda přinesla dvě branky domácích a jednu trhačskou v čele s Jiřím Tupým. Šance na srovnání či obrat zbyla na závěrečné dějství, to však ale skončilo úplně naopak. Ze strany Kadaně již na gólovou radost nedošlo, zato Rytíři si zastříleli. V závěrečné části totiž poslali hned pět branek za záda Štěpána Lukeše. Duel tak skončil za stavu 8:2.

Kladno – Kadaň 8:2 (1:1, 2:1, 5:0)

Branky a nahrávky: 19. Zikmund (Kubík), 26. Machač (Zikmund, Nash), 31. Jelínek (Machač, Zikmund), 41. Jelínek (Strnad, Svedlund), 48. Hajný (Zelingr, Vildumetz), 57.Říha (Kaut), 58. Strnad, 60. Lakos (Zelingr, Vildumetz) – 4. Eliáš (Kůs, Šulek), 22. Tupý (Homer, Popela). Vyloučení: 11:10, navíc Hajný (KLA) a Foltýn (KAD) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 51:20. Zblokované střely: 12:5. Vhazování: 49:25.

Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

Lukeš – Šefl, Novák, Hajič, Eliáš, Popela, Foltýn – Wágner, Kůs, Šulek – Maršoun, Rindoš, M. Zabloudil – Homer, Tupý, J. Svoboda – Z. Zabloudil.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Ze tří možných duelů Trhači vyhráli jeden. Ono poslední střetnutí se odehrálo na kadaňském ledě a skončilo poněkud jednoznačně. Po první třetině sice Azeťáci vedli pouze o jednu branku, v prostřední části už to bylo o branky tři. Ani závěrečná dvacetiminutovka nepřinesla první přesnou střelu Trhačů, ale soupeři se podařilo vstřelil další dva góly. Havířov tak zvítězil 5:0.