Naváže Kadaň na venkovní vítězství a porazí podruhé v sezoně na domácím ledě Jestřáby z Prostějova?

Tereza Doksanská | 03.12.2015 | |

Kadaň - V rámci třicátého kola se na ledě Kadaně představí podruhé v sezoně Jestřábi z Prostějova. Ve čtvrtém kole se tyto dva soupeři utkali ve WSM lize poprvé. Z Kadaně si Jestřábi odváželi prohru 7:2 a budou to chtít černožlutým vrátit. Podaří se svěřencům Jaroslava Becka vyhrát nad aktuálně jedenáctým Prostějovem?

Jestřábi ve WSM lize
Prostějov neměl dobrý vstup do ligy. První čtyři kola se mu nedařilo, postupně prohrával s Benátky nad Jizerou 1:0 sn., Českými Budějovicemi 7:2, Slavií 3:2 sn. a Prostějovem 7:2. Další dva zápasy se Jestřábům podařilo vyhrát. Nejprve si poradili s Třebíčí 4:1 a po samostatných nájezdech udolali Most 2:1. V sedmém kole nevstřelili prostějovští Jihlavě ani jednu branku a na domácím ledě prohráli 2:0. Ani v Havířově nedokázali vyhrát a odváželi si porážku 3:1. Ze dvou utkání s týmy ze severu Čech vybojoval Prostějov pět bodů. V základní hrací době porazil Litoměřice 3:1 a na samostatné nájezdy Ústí nad Labem 3:2. V jedenáctém kole přivítali Jestřábi Šumperk, který vyhrál po prodloužení 4:3. V dalším kole zajížděli Prostějované do Přerova, odkud si odváželi tři body a těsnou výhru 3:2. Tři zápasy odehráli prostějovští na domácím ledě. S Kladnem sice prohráli 4:1, ale Benátky a České Budějovice porazili. Z devíti bodů jich získali šest. Na výhru navázali i se Slavií a Kadaní. Slavii porazili těsně 2:1 a Kadaň vysoko 5:2. S Třebíčí vyhrál Prostějov 4:2. Stejným výsledkem prohrál s Mostečany. Ve dvacátém kole prohráli prostějovští hokejisté s Jihlavou. Tímto zápasem začali šňůru porážek.

Další utkání
LHK Jestřábi Prostějov: AZ Havířov 1:4
HC Stadion Litoměřice: LHK Jestřábi Prostějov 5:2
LHK Jestřábi Prostějov: HC Slovan Ústí nad Labem 3:4 sn.
Salith Šumperk: LHK Jestřábi Prostějov 6:2
LHK Jestřábi Prostějov: HC ZUBR Přerov 3:4 sn.
Rytíři Kladno: LHK Jestřábi Prostějov 5:2
HC Benátky nad Jizerou: LHK Jestřábi Prostějov 2:3
ČEZ Motor České Budějovice: LHK Jestřábi Prostějov 4:2

Poslední utkání Prostějova
LHK Jestřábi Prostějov: HC Slavia Praha
Do první třetiny vstoupili lépe hosté. Dvě minuty před koncem první periody prostřelil slávistického brankáře Hyláka Cetkovský. Za stavu 1:0 pro domácí odcházely do kabin oba týmy. Druhá část byla, co se týče branek pestřejší. Ve třiatřicáté minutě se podruhé v utkání trefil Cetkovský. Radost Jestřáb netrvala ani dvacet vteřin a slávisté vstřelili kontaktní branku. Na 2:1 snižoval Čermák. Pět minut po vstřelení branek Pražanů navýšil skóre na 3:1 Dragoun. Do konce třetiny se nic neudálo a stav po druhé části byl opět lepší pro prostějovské hráče, 3:1. Ve třetí periodě se prosadili až šestadvacet vteřin před koncem třetiny slávisté, na 3:2 snižoval Mikulík. Slavii se nepodařilo vyrovnat a Prostějov podruhé v sezoně porazil sešívané, tentokrát 3:2.

Sestava z utkání se Slavií
Horčička – Vokurka, Drtina, Mojžíš, Sova, Husák, Protivný – Cetkovský, Dragoun, Venkrbec – Novák, Moskal, Luňák – Šlahař, Illéš, Krejčík.

Ohlasy trenéra Přecechtěla po utkání
Utkání mohu hodnotit jen pozitivně. Podali jsme velmi kvalitní, disciplinovaný a zodpovědný výkon. Navíc jsme to konečně podpořili i víc jak dvěma góly. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.

Poslední utkání Kadaně
HC Benátky nad Jizerou: SK Kadaň
První branku v zápase vstřelili hosté. Müllerova střela skončila za zády brankáře Habala a Kadaň vedla 1:0. Jenže vedení si udržela pouhých třiadvacet vteřin, Plodek vyrovnal na 1:1. Ve třinácté minutě šli kadaňští opět do vedení, tentokrát se trefil Hlava. Týmy odcházely do kabin za stavu 2:1. Ve druhé části srovnal na 2:2 Říha. Do konce třetiny už nepadl gól a stav byl 2:2. Ve třetí periodě vstřelil třetí a zároveň vítězný gól hostů Macháček. Deset minut do konce základní hrací doby navýšil skóre Drtina a černožluté odskočili Benátkám na dvoubrankový rozdíl. Benátečtí dokázali jen snížit na 4:3. Třetí branku domácích vstřelil Lakatoš. Z Benátek si kadaňští odváželi cenné tři body a výhru 4:3.

Sestava z utkání s Benátkami
Dvořák (J. Dlouhý) – Charousek, Drtina, Trefný, Szathmáry, Tejnor, Mrázek, Rýgl, Rohan – Račuk, Kaše, Sloboda – Kadlec, Hejcman, Hlava – Vaněk, Štovíček, Chrpa – Wágner, Macháček, Müller.

Ohlasy trenéra Becka po utkání
Přesně takhle má hokej vypadat. Rychlý, tvrdý, důrazný, dramatický, mělo to prostě vše. Oba týmy věděly, o co hrají. Co se týče nás, měli jsme za sebou nešťastný zápas s Kladnem. Čtvrtá prohra v řadě by byla nepříjemná. Jsme rádi, že jsme toto utkání zvládli.

Nejproduktivnější hráči Jestřábů
Michal Dragoun 19 bodů (4+15)
Martin Novák 17 bodů (12+5)
Marek Drtina 15 bodů (7+8)

O utkání
Třicáté kolo WSM ligy se odehraje v sobotu, 5. 12. od 17 hodin na zimním stadionu v Kadani. Ženy a děti do 15 let mají vstup zdarma, tak neváhejte a přijďte podpořit černožlutý tým. Pokud se nebudete moci dostavit, sledujte zápas alespoň na onlajny.com.