Netřeba stahovat kalhoty, vždyť brod je ještě daleko

Jakub Coufal | 17.02.2008 | |

Ačkoliv se série s Ostravou nevyvíjí ani trochu dle představ Severočechů, přesto není všem dnům konec. Oba dosavadní duely byly více než vyrovnané, Kadaň spíše doplácela na vlastní nervozitu. Na hráčích v černožlutém nyní je, aby kadaňské publikum přesvědčili, že nehrají play-off zbytečně. Zároveň by hokejistům pomohla výraznější divácká podpora, jako poděkování za účast ve vyřazovacích bojích. Je zbytečné být pesimistou po 2 odehraných zápasech, vítěz série musí vyhrát třikrát! Přeci jen v hokeji je možné cokoli, tak proč by nešla zvrátit i nepříznivá série. Příklad by si Kadaň mohla vzít z nedávného extraligového zápasu Plzně se Zlínem. Západočeši doma nutně potřebovali body do boje o play-off, přemíra snahy jim však přivodila pouze výsledek 0:4, který vydržel až do 53. minuty. O to větší bylo překvapení, když v 62. minutě rozhodli Plzeňští o zisku prémiového bodu za výhru v prodloužení 5:4pp. Ačkoliv sem podobné řádky asi nepatří, přesto se Kadaň může pokusit o podobný osud. Pojďme Sareze ukázat, že královská Kadaň se nevzdává bez boje! Pojďme uhájit domácí tvrz před nájezdem cizinců z opačného konce republiky! Pojďme povzbudit hokejisty na kadaňský stadion v pondělí 18. února v 18:00!

Dosavadní vývoj série

Dva vyrovnané duely a dva smolné výsledky. Jinak se asi dosavadní průběh charakterizovat nedá. Kadaň si v obou kláních dokázala vypracovat trvalejší tlak, často měla více ze hry, avšak střelivo z holí útočníků zůstávalo slepé. Oslabená Sareza se tak dostala na koně, když se úspěšně chopila příležitosti. Její vedení 2:0 v sérii ji po výhrách 3:1 a 4:2 jednoznačně předurčuje roli adepta na postup. Průběh zbylých klání přesto nemusí být zdaleka tak jasný. Vždyť Kadaň v 1. měření sil za stavu 1:1 mohla několikrát strhnout vedení na svoji stranu, přesto smolně padla poměrem 3:1. V 2. utkání Severočeši dokonce vedli 1:2, ale i podruhé nešťastně prohráli, tentokrát 4:2. K obratu série stačí relativně málo, více klidu a štěstí v koncovce, Ostrava je pro Kadaňské určitě hratelným soupeřem.

Sestavy z předešlých kol

SK Kadaň: Hanuljak (Stejskal) - Spitzer, Mašek, Hlubuček, Pospíšil, Vaněček, Růžička, Všetečka - Buďa, Fink, Bauer, Fábry, Pražák, Kajer, Kýhos, Veverka, Freiberg, Kadlec, Vrtek, Chyba

HC Sareza: Čech (Iláš) - Ovšák, Buček, Gelačák, Tesařík, Gulda, Vnenk - Červenka, Najdek, Zdeněk - Novák, Hubáček, Glas - Dušek, Řípa, Holuša - Urban, Niec