v sobotu 16. prosince od 17:00." />

Ostravě se doma nedaří, šance pro Kadaň

Jakub Coufal | 15.12.2006 | |

Souboj 6. s 11. je na programu 31. kola 1. ligy. Ačkoli se rozdíl míst v tabulce zdá propastný, mužstva dělí "jen" 8 bodů. O vyrovnanosti soupeřů svědčí fakt, že dosavadní vzájemné zápasy skončily vždy rozdílem jediné branky. Ostravě se poslední dobou doma ne úplně daří, Kadaň naopak začla vozit body z hřišť soupeřů. Zda se jí podaří ukořistit nějaký bodík i v Ostravě, to se všichni příznivci hokeje dozví v sobotu 16. prosince od 17:00.

SAREZA OSTRAVA
16. prosince 2006 - 17:00
HC Sareza Ostrava 31. kolo SK Kadaň
6. (43 bodů) Umístění 11. (35 bodů)
11-3-4-12 Celková bilance 10-2-1-17
10. (25 bodů) Umístění doma 12. (22 bodů)
7-1-2-4 Bilance doma 7-0-1-7
6. (18 bodů) Umístění venku 9. (13 bodů)
4-2-2-8 Bilance venku 3-2-0-10
Dalibor Sochorek (8+19) Nejproduktivnější hráč Petr Derfler (11+12)
Pavel Šebesta (12) Nejlepší střelec Petr Derfler (11)
Dalibor Sochorek (19) Nejvíce asistencí Petr Derfler (12)
Milan Ovšák (8+5) Nejproduktivnější obránce Lukáš Pulpán (7+8)
Milan Baranyk (+6) Nejlepší hráč v +/- Pavel Metlička (+8)
Petr Janečka (-9) Nejhorší hráč v +/- Jaroslav Hobl (-9)
Vladimír Holík (+4) Nejlepší obránce v +/- Lukáš Pulpán (+7)
Patrik Rimmel (-7) Nejhorší obránce v +/- Radek Hlavatý (-7)
Lukáš Bokroš (55) Nejtrestanější hráč Stanislav Stavenský (68)
David Mocek (54) Nejtrestanější obránce Zbyněk Spitzer (63)
Jakub Čech (93,81%)
Jakub Štěpánek (92,31%)
Úspěšnost gólmanů Kamil Jarina (94,97%
Jakub Čech (2,43)
Jakub Štěpánek (2,92)
Průměr obdržených branek Kamil Jarina (1,97)
2 Čistá konta týmu 3

Aktuální výkony ostravského kádru

Ostravě se poslední dobou daří zejména venku. Z ledu soupeře jela naposled bez bodu před více než měsícem. V posledním kole dokonce porazila Ústecké Lvy v prodloužení. Avšak doma nejsou výkony to pravé ořechové. V poslední době si z Ostravy odvezli body například Olomouc, Chomutov, Boleslav či Brno.

26. kolo: TRE - SAR 0:3
27. kolo: SAR - JIH 5:3
28. kolo: HBR – SAR 2:6
29. kolo: SAR – OLO 2:4
30. kolo: UNL – SAR 3:4(pp)

Poslední vzájemné zápasy

Oba letošní zápasy skončily stejným výsledkem. Nejdříve se hrálo v Ostravě, kde měli Severočeši po velkou část zápasu převahu. Přesto vinou vlastního gólu a dvojnásobného vyloučení v 54. minutě o vítězství přišli. Kadaň po prohře 3:2 odjela bez bodu.
Napodruhé se již bodovat podařilo, i když jen částečně. Ostrava v Kadani prakticky celý zápas vedla. Na začátku 53. minuty svítil na časomíře stav 0:2. Pak přišlo jednominutové domácí "z mrtvých vstání" a bleskové vyrovnání. Kadaň byla na koni, ale šance na otočení klání nevyužila. Rozhodlo se až v samostatných nájezdech, kdy měli více štěstí hosté, 2:3(pp).

Sestavy z 30. kola

SK Kadaň: Jarina – Pospíšil, Staněk, Spitzer, Kloz, Hlubuček, Pulpán, Hlavatý - Vrtek, Stavenský, Stehlík, Metlička, Žák, Buchal, Postl, Pražák, Veverka, Kajer, Hobl, Hlusička, Krpenský.

HC Sareza Ostrava: Čech – Palík, Mocek D., Holík, Mocek J., Ovšák, Tesařík, Vnenk, Vajda – Šebesta, Boháč, Bokroš – Klimek, Sochorek, Svačina – Gelačák, Pavlačka, Baranyk – Dušek, Janečka, Mocek I.