Pojistí si doma Olomouc 8. příčku?

Jakub Coufal | 15.02.2006 | |

Po překvapivém vítězství Olomouce v Brně si hanácký celek bude chtít doma nechat plný počet bodů. Snahu překazit jim tento plán mají v popisu práce hokejisté Kadaně. Severočechy již netrápí boje o udržení či play-off, proto by mohli do utkání jít bez velkých nervů. Venku se Kadani začalo docela dařit, po bodech přišla těsná prohra v Jihlavě. Pokus o úspěch začne ve čtvrtek 16. února v 18:00.

Vzájemná bilance zápasů Kadaň – Olomouc

Sezóna 2003/2004

V předminulé sezóně byla Olomouc pro Kadaňské oříškem, který se nenechal rozlousknout. V prvním vzájemném utkání na ledě Olomouce si domácí připsali 3 body po výhře 3:1. Ale ani v Kadani si Severočeši svou bilanci nevylepšili. Rovněž byl rozdíl 3 branek, ale tentokrát se mužstva rozešla za stavu 5:2 pro hosty.

Sezóna 2004/2005

Z loňska si můžeme Olomouc pamatovat jako tým, na který Kadaň nezná jednoznačný recept. Platí to však i naopak. Hned první zápas sezóny byl na ledě Olomouckých. Kadaň si odvážela bod za remízu 2:2. Druhý zápas pod střechou kadaňského stadionu vyšel vítězně pro tým ze severu Čech a to značným rozdílem 4:1. Domácí atmosféra pomáhala i soupeři. V Olomouci Kadaň prohrála 2:4. Poslední vzájemný zápas skončil stejně jako ten první, tedy 2:2.

Sezóna 2005/2006

V 11. kole se Olomouc stala prvním přemožitelem Severočechů na domácím ledě. Kadaňští sice po střele Tvrdka vedli, ale poté přišla tříbranková šňůra hostů, na kterou kadaňáci zareagovali pouze gólem Vobořila na 2:3.

Ani druhý zápas, tentokrát na ledě Olomouce, nedokázali Kadaňští zhodnotit bodově. Olomouc si doma zápas pohlídala, když v každé třetině vstřelila po gólu. Za Kadaň se trefil až Ondřej Staněk v závěrečné části. Severočeši si tak odvezli porážku 3:1 a mají Olomouci i nadále co vracet.

Napotřetí se Severočeši přeci jen plného počtu bodů dočkali. Na první gól Ziky ještě Olomouc okamžitě zareagovala, ale pak již zvyšovala náskok pouze Kadaň. Hanáci se podruhé trefili až 4 minuty před koncem, avšak v zápětí vzal hostům veškeré naděje kadaňský Kříž konečným gólem na 5:2.

Výkony Olomouckých v letošní lize

Olomouc si v letošní sezóně vyzkoušela slušnou řadu postů v tabulce. Po nevydařeném rozjezdu během prvních 5 kol, kdy se nepodařilo Hanákům dosáhnout jediné výhry, se začala Olomouc pomalu dostávat do tempa. Důkazem bylo stálé stoupání tabulkou výše a výše až na pozice zajišťující play-off. Ale i to bylo Olomouckým málo. Díky velice vyrovnanému středu tabulky se v nedávné době prali dokonce o 2. místo, spolu s dalšími pěti celky. Přesto přišlo vystřízlivění a menší pokles formy, čímž se Olomouc dostala až na 8. místo. Nicméně může hrát naprosto v klidu, neboť její nejbližší pronásledovatel, Sareza Ostrava, ztrácí 8 bodů. Naopak 7. Hradec Králové utekl Hanákům o 5 bodů.

Statistiky

Kdo je největší útočnou hrozbou obránců všech týmů? Nejproduktivnějším hráčem je suverénní Milan Ministr s 38 body za 20 branek a 18 asistencí. V útoku mu vzorně sekundují Filip Smejkal s Josefem Slaninákem s 29 a 24 body. Ani obránci však nestojí pozadu. Ondřeji Křížovi by mohli 24 kanadských bodů závidět leckteří útočníci z povolání.

Stálou oporou týmu a brankářskou jedničkou je bezesporu Štefan Žigárdy, který s úspěšností nad 92,5% a průměrem 2 a čtvrt branky na zápas patří k nejdůležitějším strůjcům většiny úspěchů Hanáků. Pokud zrovna nenastoupí z různých důvodů, nahradí ho plnohodnotně druhý muž s maskou, Radek Tihlář.

Poslední utkání Olomouce

Poslední utkání pro tým z Hané, který zajížděl na led Komety Brno, dopadl pro hosty přímo bravurně. Když v 24. minutě vedla Kometa 2:0, pochyboval o vítězství Brna asi jen nejvěrnější fanoušek Olomouce. A ejhle, obrat se podařil dokonale. Ihned do minuty snížil Najdek a do konce 2. třetiny vyrovnal Čuřík. Utkání už směřovalo do prodloužení, ale to by se nesměl necelé 4 minuty před koncem trefit Ministr. Olomouc si tak odvezla šťastné 3 body za výhru 3:2.

Sestavy z posledních utkání

HC Olomouc: Žigárdy - Kříž, Šmach, Faltýnek, Ondrušek, Bartoň, Protivný, Vlček, Světlík - Žajgla, Ministr, Slaniňák - Smejkal, Najdek, Metlička - Šimo, Čuřík, Hradecký - Kreuzman, Karný, Bouz

SK Kadaň: Hübl - Klaus, Hlubuček, Lašek, Loučka, Hlavatý, Kloz, Žák, Derfler, Postl, Zika, Hlusička, Polanský, Hubínek, Tauš, Krpenský