Poslední duel s Jestřáby v této sezóně

Sabina Nováková | 01.02.2019 | |

K a d a ň / P r o s t ě j o v - V rámci třiapadesátého kola Chance ligy na kadaňský stadion v sobotu 2. ledna přijedou Jestřábi z Prostějova. Oba celky mají za sebou duel se stejným soupeřem, a to s Českými Budějovicemi. V obou případech střetnutí lépe dopadla právě pro Motor. Nejprve na samostatné nájezdy porazil Prostějovské a následně zdolal i Trhače. Pro Hanáky to bude boj o důležité tři body, jelikož základní část sezóny se blíží ke svému konci a Prostějov se drží s náskokem pouhých dvou bodů na osmém postupovém místě do play-off. Úvodní buly bude vhozeno v 17 hodin!

JESTŘÁBI BALANCUJÍ NA OSMÉ PŘÍČCE

Svěřenci Jiřího Vykoukala a Iva Peštuky v posledních pěti duelech třikrát padli a dvakrát zvítězili. Nejprve těsně padli s Benátkami nad Jizerou 1:2, následně si ale napravili chuť v utkání s Jihlavou, které vyhráli 3:2. Vysokým rozdílem zvítězili Prostějovští i doma proti pražské Slavii – 6:1. Pak ale přišla neúspěšná dvojice zápasů. V Přerově si Jestřábi neporadili se Zubry a odjížděli s porážkou 2:4 a v posledním odehraném kole vyzvali Motor, který vybojoval druhý bod v samostatných nájezdech – 2:3sn.

KADAŇŠTÍ I PROSTĚJOV SKONČILI JAKO PORAŽENÍ

Trhači se ve středu vydali na jih Čech. A právě Českobudějovičtí se jako první chopili přesné střely a poslali se do vedení. Avšak v téže třetině ještě stačil František Klejna náskok domácích smazat. Po zbytek večera se branky připisovaly už jen Jihočechům, kteří v prostředním dějství vsítili branku na 2:1. V závěrečné dvacetiminutovce odskok navýšili hned dalšími dvěma góly. Klání tak skončilo vítězstvím Motoru 4:1.

České Budějovice – Kadaň 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 1. Endál (Gilbert, Pavlin), 21. Endál (M. Novák, Plášil), 45. Z. Doležal (Plášil, Přikryl), 52. Jandus (Babka, Heřman) – 17. Klejna (Wágner, Kůs). Vyloučení: 8:10 navíc Pavlin (CEB) 10 min. nesportovní chování. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 53:14. Zblokované střely: 3:13. Vhazování: 40:21.

Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

Lukeš – Klejna, Novák, Hajič, Eliáš, Šefl, Foltýn, Popela – Wágner, Kůs, Šulek – Maršoun, Rindoš, M. Zabloudil – Homer, Tupý, J. Svoboda – Vašíček, Konášek, Z. Zabloudil.

Jestřábi se taktéž utkali s Motorem. První část však skončila bez vstřeleného gólu. Průlom přišel v prostřední třetině, ve které se České Budějovice poslali do jednobrankového vedení. Zdramatizovat duel se podařilo Jestřábům až ve třiapadesáté minutě, když srovnali na 1:1. Neuběhla ani minuta a Hanáci vedli 2:1. A protože hostující hokejisté zabojovali, v šestapadesáté minutě bylo opět srovnáno. Na řadu přišlo prodloužení, které ovšem nerozhodlo, a tak ho vystřídaly samostatné nájezdy. Ty lépe dopadly pro Motor, který si z ledu Jestřábů odvezl druhý bod.

Prostějov – České Budějovice 2:3sn (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 53. Žálčík (Račuk), 54. Žálčík (Račuk, Divíšek) – 27. Endál (M. Novák, Vydarený), 56. Z. Doležal (R. Přikryl), rozh. náj. R. Přikryl. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Střely na branku: 25:38. Zblokované střely: 5:8. Vhazování: 35:40.

Poslední sestava LHK Jestřábi Prostějov:

Neužil – Žovinec, Mikliš, Čáp, Kolář, Krejčí, Husa, Zdráhal – Starý, Račuk, Žálčík – Luňák, Divíšek, Nouza – Matýs, Pšenička, Prokeš – Venkrbec, Meidl, Krejčiřík.

JESTŘÁBI LETOS NEBYLI ANI JEDNOU POKOŘENI

Prostějov ze tří odehraných utkání vytěžil maximum. V prvním případě Trhači padli 2:9, poté 2:6 a poslední souboj dopadl velmi vysokou porážkou 1:11. V první části si Hanáčtí vytvořili tříbrankové vedení a ve druhé už vedli o branek devět. Závěrečná část přinesla první přesnou střelu Trhačů, avšak domácí kádr přidal další dvě. Tři body tak zůstaly právě v Prostějově s výsledkem 11:1.