Poslední utkání v roce 2012, do Kadaně míří draci ze Šumperka

Marcel Holl | 28.12.2012 | |

Ve čvrtečním zápase podlehli černožlutí bojovnící Litoměřicím. Na jejich ledě prohráli těsně, 1:2. Kvůli této porážce spadla Kadaň na páte místo prvoligové tabulky, její pozici přebrala Třebíč, která má pouze o bod více. Jak již bylo zmíněno, další soupeřem, který přijede na kadaňský led bude Salith Šumperk.

S draky se kadaňští utkali v letošní sezóně už dvakrát. V obou duelech nastříleli černožlutí hráči svému soupeři sedm branek. První vzájemný duel této sezóny se odehrál, na zimní stadionu v Kadani, v 10. kole. Po vyrovnané první periodě se strhl na domácí straně brankostroj. V tomto utkání zaznamenal hattrick Nikola Gajovský. Kromě něho se prosadili ještě Jan Rutta, Aleš Pavlas, Radek Hrabák a Filip Hanták. Druhé vzájemné měřění sil se odehrálo v kole třiadvacátém. I v tomto utkání padlo na straně Kadaně sedm branek, ale Šumperk se oproti prvnímu duelu zlepšil v počtu branek. Oproti první deulu kdy zaznamenal jediný, tak teď vstřeli branek pět. O kadaňské branky se postarali Petr Mainer (dvakrát), Karel Ton, Jakub Trefný, Jaroslav Hafenrichter, Bronislav Andres a Filip Seman.

Nejproduktivnějším Drakem je s 25 (11+14) body Daniel Vrdlovec (na fotce). Tento hokejista ale nyní nastupuje v barvách svého kmenového týmu - Slavie Praha. Třiadvacetiletý forvard vede i klubou tabulku střelců, letos už se trefil do soupeřovy brány 11 krát. Statistice obránců vévodí Aleš Holík. Obránce, který je spjatý především s celkem Draků nasbíral letos už 20 kanadských bodů. V brankovišti je jasnou jedničkou Tomáš Štůrala. Gólman, který v extralize oblékl dres Zlína, nastoupil letos do 33 zápasů a drží si procentuální úspěšnost zákroků na hranici 90%. Hlavním trenérem Šumperka je Zdeněk Moták. Tento trenér byl v uplynulých sezónách spjatý s Vítkovicemi, ale v průběhu letošního ročníku byl se svým kolegou, Mojmírem Trličíkem, odvolán. Nyní se tedy ujal vlády nad Draky ze Šumperka. Trenér Radek Kučera, který se Šumperkem v posledních dvou ročnících suveréně postoupil do první ligy a dokázal i ligu zachránit, se přesouvá na pozici asistenta trenéra.

Umístění celků po 35 kolech:

Kadaň po čtvrteční porážce v Litoměřicích posunula o příčku níže. O bod se před černožluté dostal Třebíč. Šumperku patří jedenáctá pozice s jedenácti bodovým náskokem na dvanáctý Most.

poř. tým Z V VP PP P skóre B
5. Kadaň 35 16 5 3 11 108:79 61
11. Šumperk 35 11 5 1 18 95:117 44

Poslední vzájemný zápas:

1.liga - 23. kolo Salith Šumperk - SK Kadaň 5:7 (4:1, 0:4, 1:2)

Sportovní klub zaznamenal další vítězství. Tentokráte Kadaň zvítězila na ledě Draků ze Šumperka poměrem 7:5. První třetina Kadani vůbec nevyšla, dostala čtyři branky a sama dala pouze jedinou. O tu se postaral v 11. minutě Petr Mainer. Naopak druhá perioda se hostujícím hráčům povedla. Díky čtyřem přesným střelám skóre otočili. K obratu zavelel ve 25. minutě Karel Ton. Poté během necelých deseti minut skórovali Petr Mainer (druhý gól v zápase), obránce Jakub Trefný a obrat dokonal Jaroslav Hafenrichter. Pět minut před koncem utkání odskočila Kadaň do vedení už o dvě branky. Po nádherné přihrávce od Petra Mainera se prosadil Bronislav Andres. Šumperští Draci necelé dvě minuty před koncem snižili, ale při následné power – play zajistil tři body pro Kadaň Filip Seman.

Sestava našeho příštího soupeře ze čtvrtečního zápasu proti Benátkám n/J. V němž draci na domácím ledě vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech.

Salith Šumperk: Štůrala - Gewiese, Tesařík, Pastor, Sedlák, Novotný, Holík, Navrátil, Suchý - Červenka, Hlinka, Cink - Rufer, Hulva, Brunec - Matuš, Staněk, Finsterle - Meidl, Skoumal.

Vzájemný zápas 36.kola bude zahájen v sobotu 29.prosince v 17:00. Pro fanoušky, kteří se nedostanou na utkání přímo, bude připraven tradiční textový online přenos.