Předehrávka s HC Dukla Jihlava je tu!

Stanislav Jiskra | 17.02.2020 | |

K a d a ň - K předehrávce dvaapadesátého kola přijede do Kadaně Jihlava. Trhači v posledním kole vysoko padli na ledě Třebíče, Dukla naopak uspěla na ledě Sokolova. Kadani se však proti Jihlavě v letošní sezóně daří. Potvrdí se to i v tomto utkání? Odpověď na tuto otázku budeme znát již v úterý, úvodní buly bude vhozena v 18:00, zápas je také možné sledovat na webech onlany.com a hokejkatv.cz

TRHAČI V TŘEBÍČI DOSTALI VÝPRASK

Hráčům domácí Kadaně se výlet do Třebíče vůbec nevydařil. Trhači první branku inkasovali již po šestašedesáti vteřinách hry, druhý gól padl přesně v patnácté minutě. Třebíči se povedl i vstup do druhé části hry, třetí branku již ve třetí minutě druhé periody. Na tento gól o necelé dvě minuty později odpověděl Josef Rindoš, jenže to byla z pohledu Trhačů první a poslední vstřelená branka v tomto utkání. Poté totiž kralovala jen Třebíč, která ještě ve druhé třetině přidala tři branky. I třetí perioda nabídla pět gólů. Tentokrát všechny padly z hokejek domácí Třebíče, a tak Trhači z ledové plochy odcházeli s debaklem 11:1.

Štěpánek – Trefný, Klodner, Foltýn, Delmarche, D. Zeman, Eliáš, Procházka – Wojnar, Kůs, M. Zabloudil – Zd. Zabloudil, Žolobov, J. Müller – Homer, Rindoš, Koblížek – Čech.

JIHLAVA VYHRÁLA NA SOKOLOVSKÉM LEDĚ

Svěřenci Viktora Ujčíka svůj trip zahájili výhrou. O té již prakticky rozhodli v první třetině. Ve čtvrté minutě otevřel skóre Josef Skořepa, o necelých sedm minut později Jihlava udeřila podruhě, konkrétně Tomáš Harkabus, který udeřil ve vlastním oslabení. Tečku za první třetinou udělal Anatoliy Protasenya. Ve druhé periodě nejprve snížil Jan Grim, ale v poslední minutě opět udeřila Dukla, tentokrát se za záda Jana Bednáře trefil Jiří Fronk. V poslední dvacetiminutovce se podařilo Baníku zásluhou Michaela Čejky snížit, ale o pár minut později se podruhé v utkání trefil Jiří Fronk a Josef Skořepa. Jihlava tedy utkání zvládla poměrem 6:2.

Poslední sestava HC Dukla Jihlava:

Jan Brož – Staněk, J. Pohl, Piegl, D. Kolář, Půža, J. Holý, Černohorský – Jiránek, Skořepa, Čachotský – Pekr, Poletín, Anděl – Illéš, Fronk, Protasenja – A. Zeman, Lichanec, T. Harkabus.

TRHAČŮM SE PROTI DUKLE DAŘÍ

Oba celky se v letošní sezóně střetli již pětkrát. První utkání v letošní sezóně bylo na programu v prvním kole, Trhači první zápas sezóny nezvládli a na venkovním hřišti prohráli 1:3. Odveta byla na programu o patnáct kol později, to již Kadaň byla úspěšnější a po gólech Daniela Poizla a Romana Chlouby slavila výhru 2:1. Další zápas se sehrál v nadstavbové části, a jak je tomu jim zvykem, opět v prvním kole a opět na ledě Jihlavy. Trhači toto utkání gólově otevřeli a i gólově uzavřeli, ale Dukla mezi těmito góly dokázala skórovat třikrát, Kadaň tedy prohrála 3:2. Poslední dvě měření sil dopadla o poznání lépe. Nejprve Trhači na domácí půdě rozhodli o zisku druhého bodu v nájezdech, následně překvapivě přivezli tři body z jihlavského ledu za výhru 2:0.