Přímý souboj o čtvrté místo, přijede Horácká Slavia Třebíč

Ondřej Holl | 11.01.2013 | |

K a d a ň - Po středečním zápase s Duklou Jihlava, který Kadaň vyhrála 3:2, je tu další střetnutí s týmem z Vysočiny. Tentokráte půjde o souboj s Horáckou Slavií Třebíč, která má na svém kontě 72 bodů a s Kadaní, která má o dva body méně, svede přímý souboj o čtvrté místo v tabulce, tudíž se bude v sobotním zápase určitě na co dívat.

Oba celky už na sebe v průběhu letošního ročníku narazily třikrát. V 1. kole se radovala Třebíč, když doma zdolala Kadaň 2:1, ale v ostatních dvou případech se už radovali Severočeši. Nejprve ve 14. kole udolala doma Kadaň Třebíč díky brankám Karla Tona a Filipa Semana 2:1 po prodloužení. Poté se týmy střetly ve 27. kole a opět byla úspěšnější Kadaň, když porazila Horáckou Slavii na jejím ledě 3:4. V průběhu zápasu se trefil Petr Jíra, Zdeněk Ondřej a dvakrát Filip Seman.

Produktivitě Třebíče vévodí mladý útočník Vilém Burian, který si na své konto zatím připsal 34(16+18) bodů ve 37 zápasech. Tento hráč také vévodí, společně s Tomášem Vondráčkem, tabulce střelců. Nejlepším obráncem je David Rangl, který si zatím připsal 18(3+15) bodů a o pět bodů vede produktivitu obránců. Třebíčskému brankovišti jasně vládne Marek Čiliak, který zatím odchytal 38 zápasů a je s úspěšností 93,57 % čtvrtý nejlepší brankář 1.hokejové ligy.

Oba celky mají zatím odehráno všech 39 prvoligových zápasů a pohybují se v části, která zajišťuje play-off. Zatím co je Kadaň na páté pozici a má na kontě 70 bodů, Třebíč je o jednu pozici před ní a má o dva body více, tedy 72 bodů. Oba celky už po nějakou dobu svádí souboj právě o čtvrtou příčku a bude to platit i o tomto střetnutí.

Poslední vzájemný zápas:

1.liga - 27. kolo SK Horácká Slavia Třebíč - SK Kadaň 3:4 (1:0, 0:1, 2:3)

Poslední vzájemný souboj se odehrál na Horáckém zimním stadionu. Hosté ve čtvrté minutě využili hned první přesilovou hru, když se za záda Hanuljaka trefil Tomáš Vondráček. Kadaň se prosadila ve hře 4 na 4, konkrétně se do Čiliakovo sítě trefil Filip Seman. Neuběhla ani minuta třetí třetiny a Hanuljak lovil puk ze své sítě po druhé, když ho prostřelil Rostislav Malena. Ovšem Kadaň rychle odpověděla. Na 2:2 vyrovnával opět Filip Seman. Vedení na stranu Kadaně vystřelil Petr Jíra. Třetí využitá přesilová hra Třebíče znamenala vyrovnání. Puk z hole Tomáše Vondráčka skončil za zády bezmocného Hanuljaka. Zdeněk Ondřej ovšem taktéž využil přesilovou hru a připsal Kadani 3 body.

Sestava našeho příštího soupeře z posledního zápasu, který odehrál na ledě Benátek.

Horácká Slavia Třebíč: Čiliak - Rangl, Malena, Bilčík, Dietz, Sláma, Čejka, Dlapa - Čuřík, Dolníček, Laš - Němec, Ostřížek, Káňa - Vondráček, Kaut, Křivohlávek - Přibyl, Kadela, Čech - Moučka.

Utkání 40.kola 1.ligy bude zahájeno v sobotu 12.ledna od 17 hodin. Pro fanoušky, kteří nedorazí, bude opět připraven textový online přenos.