Přiveze Kadaň body z ledu pražské Slavie?

Tereza Doksanská | 06.12.2015 | |

Kadaň - V rámci jednatřicátého kola zajíždí Kadaň do Edenu. Svěřenci Jaroslava Becka budou chtít porazit aktuálně čtvrtý tým tabulky, ale nebudou to mít lehké. Podaří se jim zvítězit a přivést domů vítězné body?

Slavia ve WSM lize
V úvodním kole se utkaly dva bývalé extraligové týmy, Slavia zajížděla na led Rytířů Kladna. Zápas musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli lepší kladenští a Pražany porazili 3:2. V dalších dvou zápasech získali sešívaní pět bodů. S Benátkami nad Jizerou vyhráli 2:0 a s Prostějovem uspěli až po samostatných nájezdech 3:2. V Českých Budějovicích slávisté vstřelili pouze jednu branku, ale čtyři inkasovali a z jihu Čech si odváželi prohru 4:1. Od pátého kola se sešívaným dařilo. Devět zápasů v řadě je nikdo nedokázal porazit. S Kadaní vyhráli až po samostatných nájezdech a Třebíč deklasovali 7:1. O gól méně vstřelili Mostu a vyhráli 6:1. Dále poráželi Jihlavu 4:2, Havířov 5:1, Litoměřice 6:2, Ústí nad Labem 7:1, Šumperk 6:0 a Přerov 2:1. Jenže ve čtrnáctém kole se znovu utkala Slavia s Kladnem, s kterým opět prohrála na samostatné nájezdy 3:2. Sešívaní prohráli i s Benátkami nad Jizerou 3:1, Prostějovem 2:1 a Českými Budějovicemi 4:2. V osmnáctém kole zajížděli Pražané na led Kadaně. Tentokrát si ze severu Čech odváželi pouhý jeden bod, Kadaň vyhrála 2:1 po prodloužení. V Třebíči nedokázali sešívaní uspět v samostatných nájezdech a prohráli 2:1. S Mostem musely také rozhodovat samostatné nájezdy, které vyhrála Slavie 7:6.

ČEZ Motor České Budějovice: HC Slavia Praha
Do první třetiny vstoupili lépe hosté, když v první minutě vstřelil gol Vas. To se domácím nelíbilo a dvě minuty před koncem vstřelil vyrovnávací branku Pajič. Stav po první periodě byl 1:1. Ve druhé periodě šla Slavie znovu do vedení. Druhou branku Pražanů vsítil Kašpařík. Vedení si sešívaní udrželi sedm minut, když Budějovice vyrovnávali na 2:2, konkrétně Nouza. Týmy odcházely do kabin za nerozhodnutého stavu 2:2. Třetí část byla vyrovnaná. Jenže čtyři minuty před koncem šel Motor poprvé v utkání do vedení. Vítěznou branku proměnil Kuchejda. Do prázdné branky ještě potvrdil výhru na 4:2 dvougólový střelec v utkání Nouza.

Sestava z utkání s Motorem
Hylák – Kolařík, Růžička, Hraško, Pavlín, Krstev, Knot, Andrlík – Bahenský, Mikulík, D. Hruška – Robinson, Vas, Čermák – Kubica, Kašpařík, Micka – Jiránek, Šafránek, Nestrašil.

Ohlasy asistenta trenéra Razýma po utkání
Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, dali jsme úvodní gól a měli šance na odskočení na rozdíl dvou branek. Místo toho jsme ale v závěru třetiny inkasovali. Domácí poté přidali, začali více bruslit, byli důrazní a převzali iniciativu. Škoda, že nerozhodný stav nevydržel i po třetí třetině, bod jsme si zasloužili. Bohužel jsme se o něj připravili vlastními chybami. Nedá se nic dělat, musíme hrát dál. Za dnešní výkon chci přesto kluky pochválit.

Poslední utkání Kadaně
SK Kadaň: LHK Jestřábi Prostějov
Černožlutí vstoupili do zápasu s novou brankářskou posilou – Jakubem Čechem. Prostějov vstoupil do utkání lépe a od sedmé minuty vedl 1:0. Čechovu klec dobyl Krejčík. Do konce periody se nic zajímavého neudálo a týmy odcházely do kabin za stavu 0:1. Díky brance Nicolase Hlavy Kadaň snížila na 1:1. Stav po druhé části byl vyrovnaný 1:1. Ve třetí třetině šli hosté do brejku a podruhé v utkání šli do vedení, konkrétně skóroval Venkrbec. Domácí proměnili přesilovou hru a znovu vyrovnali na 2:2. Svou druhou branku v utkání vstřelil Hlava a zařídil černožlutým prodloužení zápasu. Prodloužení zápas nerozhodlo, utkání musely rozhodnout samostatné nájezdy. V penaltových rozstřelech padly dvě branky. Prostějovští neprostřelili ani jednou brankáře Čecha, domácí Horčičku prostřelili celkem dvakrát. Vítězství Kadaně zařídil Kadlec a černožlutí vyhráli 3:2.

Sestava z posledního utkání s Jestřáby
Čech (Dlouhý) – Drtina J, Charousek, Szathmáry, Trefný, Mrázek, Tejnor, Rohan, Rýgl – Sloboda, Kaše, Račuk – Hlava, Hejcman, Kadlec – Chrpa, Kverka, Veselý – Müller, Šťovíček.

Ohlasy trenéra Becka po utkání
Jsme rádi za dva body. Soupeř byl hodně důrazný, nepříjemný v obraně. Výborně bránil. A skvělý Horčička soupeře podržel. Dostat se do šance a do koncovky nebylo jednoduché. Zvlášť, pokud naše útočná síla z první poloviny soutěže zmizela. Kůsova lajna s Račukem, Chloubou, Rohan, Koblasou a další, to je minulost. Tito hokejisté nastupují v extralize a my z toho máme radost. Premiéra Jakuba Čecha byla určitě úspěšná. Byl to pro něj nesmírně těžký zápas, protože převážnou část utkání jsme měli v našich rukách, ale každá střela a šance soupeře byla nebezpečná. V obraně máme sice řadu zkušených zadáků, nicméně každý získaný bod pro nás bude velmi cenný. Navíc nás trápí rozsáhlá marodka.

Nejproduktivnější hráči Slavie
Miloslav Čermák 30 bodů (15+15)
Jaroslav Markovič 30 bodů (11+19)
Nathan Robinson 27 bodů (8+19)

O utkání
Úvodní buly jednatřicátého kola padne v pondělí, 7. 12. od 18 hodin na zimním stadionu Eden. Pokud nepojedete kadaňské hokejisty podpořit do Prahy, sledujte alespoň onlajny.com.