Přivezeme body také z Hradce Králové?

Jiří Novotný | 04.01.2013 | |

Ve čtvrtek naši hokejisté zajížděli na led Benátek nad Jizerou, kde se jim podařilo vyhrát nejtěsnějším možným výsledkem - 0:1. Jedinou branku vstřelil v polovině zápasu Roman Chlouba, již šesté čisté konto si připsal navrátilec do kadaňské klece Miroslav Hanuljak. Tuto sobotu čeká Kadaň další venkovní duel, tentokrát v Hradci Králové. Podaří se naším bojovníkům zvítězit i na ledě Královských Lvů?

Kadaň se letos s Královskými Lvi střetla ve dvou vzájemných duelech. První zápas se hrál v Hradci Králové v rámci 12. kola. Kadaň v předchozí dvou duelech nasázela do sítě Benátek a Šumperka celkem třináct branek, proto si věřila i na Hradec. První třetina gól nepřinesla, úvodní branka padla až v samém závěru druhé třetiny, kdy skóre otevřel Filip Seman. Domácím se podařilo vyrovnat ve 47. minutě, kdy se trefil Chmelíř. Další branka ze hry již nepadla, proto musely rozhodnout nájezdy, ve kterých bonusový bod pro Kadaň vystřelil opět Filip Seman. Druhé vzájemné utkání bylo na programu ve 25. kole a hrálo se v Kadani. Kadaň byla před tímto utkání opět ve skvělé formě, když předchozích 6 utkání dokázala vyhrát. O kadaňské branky se opět postaral kanonýr Filip Seman, jenž na konci prvního dějiství skóre otevřel a ve 22. minutě svojí druhou brankou také uzavřel. Kadaň poté vyhrála ještě ve dvou následujících duelech a díky této devět zápasů trvající sérii výher se dostala do elitní pětky prvoligových týmů, kde se drží dosud.

Hradec Králové se po 37 odehraných kolech drží na sedmém místě s 54 body jenom díky lepšímu skóre, osmé Benátky a devátý Havlíčkův Brod mají bodů stejně. Hradec letos 17 zápasů vyhrál a dvacet prohrál, vstřelil v nich 115 gólů a o jeden gól více inkasoval.

V Prosinci se Hradci příliš nedařilo, v deseti utkání se z výhry radoval pouze třikrát. Ve třicátem kole deklasoval Most 6:0, v dalším domácím zápase zdolal Litoměřice 3:2. Následně cestoval do Olomouce, kde nedokázal vstřelit ani jednu branku a nakonec si z hanácké metropole odvezl nášup 6:0. Třetí prosinová výhra přišla těsně před koncem loňského roku, kdy doma porazil Benátky 2:1.

Neuspokojivé výsledky týmu, který má vysoké ambice, vedly ke změně v realizačním týmu. Před utkání s Benátkami skončil ve své funkci trenér Martin Hosták, kterého nahradil mistr světa z Vídně 1996 Jiří Kučera. Jeho poslední trenérské angažmá bylo v loňské sezoně v Litvínově. V týmu už nepůsobí ani David Pospíšil, Hostákův asistent a rovněž expert ve České televizi.

Ve čtvrtek Hradec zajížděl na led outsidera z Písku, kde dokázal vyhrát, ale rozhodně to nebylo nic snadného. Zápas, který připomínal spíše westernovou přestřelku nabídl celkem 15 branek ! Hradec prohrával 3:1, ale dokázal vyrovnat a po několika dalších trefách vedl 6:4, ale tentokrát se podařilo vyrovnat a otočit skóre pro změnu Písku, který tři minuty před koncem vedl 7:6. Ani to ale hradecké hráče nezlomilo ! V 58. minutě srovna Budínský a minutu před koncem vstřelil vítězný gól Roupec.

Nejproduktivnějším hráčem Hradce je útočník Petr Haluza, který nasbíral 28 bodů a 13 přesných zásahů a 15 nahrávek. Druhý je zkušený forvard Michal Mikeska, který má 23 bodů za 7 gólů a 16 asistencí. Mikeska dlouho působil v Pardubicích, odkud odešel do Ruska, kde válel KHL za Ufu a Novosibirsk. Po návratu do Čech zvládl dvě sezony v Českých Budějovicích a jednu v Karlových Varech, odkud loni zamířil do Hradce Králové. Po dvaceti bodech mají Tvrdík se Švagrovským, 19 bodů nastřádal Budánský. Nejproduktivnějším zadákem je David Roupec (5+10), o čtyři body méně má Milan Karlíček. Nejtrestanějším hokejistou je obránce Martin Vágner, kapitán týmu, který si odseděl 72 minuty. Vágner byl draftován do Dallasem a posléze také Carolinou, NHL si ale nikdy nezahrál. Na postu gólmana toho letos nejvíc odehrál Jakub Čech, který má průměr 91,4%. Dvanáctkrát naskočil zkušenější Filip Luňák, jenž má téměř totožnou úspěšnost

Sestava Hradce z posledního zápasu, ve kterém zvítězil v Písku 7:8

Královští lvi Hradec Králové: Luňák - Roupec, Karlíček, Čáp, Vágner, Vobořil, Hendrich, Klement - Moskal, Mikeska, Tvrdík - Budínský, Brož, Půlpán - Kubica, Švagrovský, Haluza - Berger, Macháň, Valášek - Říha.

Zápas se odehraje na zimním stadionu v Hradci Králové tuto sobotu od 17:00. Zápas můžete sledovat přes textový online přenos.