Přivezeme body z Olomouce?

Jiří Novotný | 17.09.2013 | |

V sobotu kadaňští nestačili na favorizovanou Mladou Boleslav, které podlehli poměrem 1:4. Jedinou branku Kadaně zaznamenal Jiří Charousek. Napravit tuto domácí porážku se naši hokejisté pokusí ve středu, kdy je na programu již 3. kolo nové sezony. Jistě to nebudou mít jednoduché, neboť je čeká Olomouc, účastník loňské baráže o extraligu. Utkání bude na olomouckém zimním stadionu rozehráno ve středu 18.9. v 18 hodin, připraven bude online přenos

Olomouc bude v letošním ročníku jistě chtít navázat na úspěšnou loňskou sezónu. V té skončila celkově na druhém místě a zahrála si baráž o účast v nejvyšší soutěži. Extraligovu příslušnost sice olomoučtí nevybojovali, ale cenné zkušenosti ze zápasů s extraligovými celky Liberce a Chomutova se jistě budou hodit. V letní přípravě Mora prohrála pouze se silným Třincem, porazit dokázala Vítkovice, Třebíč, Jihlavu, Havířov a slovenskou Skalicu.

Parádní formu z přípravy si Mora přenesla také do ostré sezony. Minulou středu si na domácím ledě poradila 3:1 s Třebíčí, v sobotu ovládla derby Šumperku. Olomouc ve 25. minutě zásluhou Vodného a Hermana vedla již 0:2. Ve 43. minutě sice snížil na 1:2 Moskal, ale o tři minuty později vstřelil třetí gól Olomouce Selingr a v 60. minutě uzavřel na konečných 1:4 Diviš.

Největší změna v olomouckém kádru se odehrála na postu gólmana. Tým opustili Libor Kašík s Janem Lukášem, novou tváří je Tomáš Vošvrda. Urostlý gólman dosud pendloval mezi Libercem a Benátkami nad Jizerou, nyní by měl plnit roli olomoucké jedničky místo Kašíka. V loňské sezoně hájil branku Liberce v deseti zápasech. Záda mu bude krýt Slovák Tomáš Halász, jenž hostuje z Košic.

Obranu přišel vystužit Jan Jaroměřský z Benátek. 25letý zadák loni nasbíral 18 bodů (4+14) ve 44 zápasech. Trenéři Petr Fiala s Jiřím Dopitou budou nadále spoléhat na zkušené obránce Maria Cartelliho, Tomáše Houdka a Jakuba Bartoně. Cartelli v tuzemské nejvyšší soutěži odehrál bezmála 600 zápasů, Houdek 420, Bartoň v loňské sezoně posbíral 32 kanadských bodů (8+24)

Krátce před startem sezony Mora získala na hostování Jana Knotka z Havlíčkova Brodu. 25letý forvard v loňském ročníku nastoupil k 45 duelům, ve kterých si připsal 22 bodů (7+15). Novou smlouvu podepsal kanonýr Matěj Pekr, v loňské sezoně s 52 body (31+21) nejproduktivnější hráč Olomouce. Kromě Pekra se o góly budou starat také Jiří Řípa (loni 17+31), Jakub Herman (14+21) či zkušený Pavel Selingr (9+17).

A co očekávají od zápasu na Hané kadaňstí?„Určitě nás v Olomouci čeká další kvalitní tým. Musíme se na to dobře připravit a podat kvalitní výkon.“ prohlásil na adresu dalšího soupeře hlavní trenér Kadaně Karel Soudek. Jiří Charousek vidí příští zápas podobně jako hlavní trenér.„Musíme se na ně dobře připravit. Víme, že Olomouc je taky jeden z nejsilnějších týmů v naší lize. Hlavně musíme hrát lépe než v zápase proti Boleslavi.“

Nyní následuje sestava Olomouce ze sobotního zápasu na ledě Šumperka:

HC Olomouc: Vošvrda – Bartoň (C), Ondrušek, Cartelli, Kadela, Jaroměřský, Staněk R., Janáček – Pekr, Řípa, Herman – Kucharczyk, Diviš, Selingr – Rác, Knotek, Vodný – Švaňhal, Kindl.