Přivezou kadaňští z Benátek body?

Tereza Doksanská | 01.12.2015 | |

Kadaň - V rámci devětadvacátého kola zajíždějí kadaňští hokejisté do Benátek nad Jizerou. Aktuálně týmu tabulky se moc nedaří. Podaří se svěřencům Jaroslava Becka v Benátkách uspět a přivést z venku tři body?

Benátky ve WSM lize
V úvodním kole ligy změřily Benátky síly s Jestřáby z Prostějova. V základní hrací době ani v prodloužení branka nepadla, musely rozhodovat samostatné nájezdy. V těch byli úspěšnější benátečtí hráči a vyhráli 1:0. Se Slavií nedokázaly Benátky vstřelit branku a z Edenu si odváželi prohru 2:0. Zato v zápase s Kadaní se farma Liberce rozstřílela a vyhrála 5:2. S Třebíčí prohráli benátečtí těsně 2:1 a s Mostem vyhráli 4:2. Stejným výsledkem dokázaly Benátky vyhrát i nad Jihlavou. V sedmém kole přivítali benátečtí Havířov. AZet nedokázal prostřelit brankáře Lukáše a Benátčané vyhráli 4:0. V zápase s Litoměřicemi to Benátkám nevyšlo a odvezly si prohru 4:2. Ani v zápase s Ústím nad Labem nevybojovali benátečtí vítězství a na domácím ledě padli vysoko 6:2. V desátém kole zajížděly Benátky do Šumperka. Z Moravy si odvážely vysokou výhru 6:2. Střelecké štěstí nechybělo benáteckým ani v utkání s Přerovem. Zubrům dovolily Benátky pouze jeden gól a vyhrály 5:1. S Kladnem obdrželi Benátčané sedm branek a vstřelili pouze dvě, což na vítězství nestačilo. Ve třináctém kole svedly Benátky parádní výkon a porazily silné České Budějovice 5:0. V odvetném utkání s Jestřáby prohrály těsně 3:2 a pražskou Slavii porazily 3:1.

Další zápasy
SK Kadaň: HC Benátky nad Jizerou 4:1
HC Benátky nad Jizerou: SK Horácká Slavia Třebíč 2:4
HC Most: HC Benátky nad Jizerou 6:3
HC Benátky nad Jizerou: HC Dukla Jihlava 1:2
HC AZ Havířov 2010: HC Benátky nad Jizerou 3:2 sn.
HC Benátky nad Jizerou: HC Stadion Litoměřice 2:3 sn.

Poslední utkání Benátek
V osmadvacátém kole WSM ligy změřily Benátky síly s pražskou Slavií. Benátečtí zajížděli do Edenu již podruhé v sezoně. První třetina byla vyrovnaná, nepadla v ní ani jedna branka. Stav po první části byl vyrovnaný 0:0. Do druhé periody vstoupili lépe hosté. První branku Benátek vstřelil v přesilové hře Ordoš. Po druhé periodě vedli Benátčané nad Slavií 1:0. Jenže ve třetí periodě si vedli lépe Pražané. Vyrovnávací branku sešívaných vstřelil Bahenský. Vítěznou trefu proměnil domácí Kašpařík. Benátky nedokázaly vstřelit gól ani v šesti bez brankáře. Výhru Slavie zpečetil do prázdné branky Bahenský, který v zápase vstřelil dvě důležité branky. Benátky si po vyrovnané první a vítězné druhé třetině odvezly z Prahy prohru 3:1.

Sestava z utkání se Slavií
Sejpal (Hosnedl) – Čermák, Kurka – Pabiška (A), Jandejsek – Havlín, Tržický – Pletka, Plodek (C), Ordoš – Paločko, Havlas, Huňa – Špaček, Volf, Dlouhý – Matějček, Kuťák, Hrníčko.

Ohlasy trenéra Čelanského po utkání
Nám nemůže nikdo nic vytknout. Nechali jsme na ledě vše, co v nás bylo. Slavia měla sice optický tlak, gólových příležitostí ovšem zas tolik neměla. Hráli jsme přesně, jak jsme chtěli, snažili jsme se hrát na málo obdržených branek a vycházet ze zabezpečené obrany. Musím vyzdvihnout výkon brankáře, který chytal v téhle soutěži poprvé a předvedl velmi dobrý výkon. Myslím si, že pokud by nedostal smolný gól na 1:1, tak by nedostal žádný za celých šedesát minut. Bohužel je to již několikátý zápas, který jsme prohráli v podstatě jen o jednu branku. Mrzí nás, že odtud nevezeme ani bod, mnoho totiž nechybělo.

Poslední utkání Kadaně
SK Kadaň: Rytíři Kladno
V domácím utkání se silným Jágrovým Kladnem si Kadaň nevedla špatně. V první třetině sice vstřelilo první branku Kladno, konkrétně Kindl. Tři minuty po prvním golu Rytířů vyrovnal Kadlec. Pět minut do konce první třetiny šla Kadaň do vedení. Po tvrdé ráně Mrázka skončil puk za Mensatorovými zády. Vedení si Sportovní klub udržel pouhé tři minuty. Rudovský prostřelil brankáře Dlouhého a Rytíři vyrovnali na 2:2. Oba týmy odcházely do kabin za vyrovnaného stavu. Ve druhé periodě šli domácí opět do vedení po trefě Chlouby. Kladenští znovu vyrovnali. Rudovský vypálil a Machačovi se puk odrazil od brusle, stav byl 3:3. Černožlutí ztratili podruhé v zápase vedení a do vedení už se nedostali. V sedmačtyřicáté minutě proměnil branku Růžička a pět minut do konce třetí části se po druhé v zápase prosadil Kindl. Kadaň poprvé v sezoně s Kladnem prohrála 5:3.

Sestava z utkání s Kladnem
Dlouhý (Dvořák) – Charousek, Drtina, Rýgl, Mrázek (A), Trefný (C), Szathmáry, Tejnor, Rohan – Račuk (A), Kaše, Sloboda – Veselý, Chlouba, Chrpa – Kadlec, Hejcman, Hlava – Vaněk, Vrána, Šťovíček.

Ohlasy trenéra Becka po utkání
Určitě vyrovnaný, bojovný a důrazný zápas. Určitě jsme neudělali více chyb než Kladno, ba naopak. Myslím si, že vyložených šancí jsme měli mnohem více, ale nedat takový mega šance jako měl Szathmáry, Kadlec, čtyřikrát Račuk, Chlouba, v oslabení, nedáme z toho ani jednu branku. Pak ta chyba přijde a výsledek je takový, jaký je dnes. Za stavu 2:0, 2:1, 3:2 pro nás, myslím, že jsme měli i utkání v rukách, ale chtělo to dát rozdílový gól. To se bohužel nepovedlo.