Probere se Kadaň doma proti Litoměřicím?

Jindřich Poledna | 09.12.2011 | |

Po dvou prohrách na ledě soupeřů přivítá Kadaň na svém zimním stadioně celek Litoměřic. Náš soupeř se momentálně usadil na osmém místě prvoligové tabulky, když získal ve 30ti kolech 39 bodů, tedy o 8 více než dvanáctá Kadaň. Cesta kališníků vzhůru tabulkou je zapříčiněna dvěma relativně překvapivě vítěznými zápasy. Litoměřice si totiž připsaly skalp Berouna na ledě Medvědů a doma porazily také Duklu Jihlava.

Právě těchto 6 bodů (vítězství 5:3 v Berouně a doma 4:2 s Duklou) katapultovalo Litoměřice na příčku zajišťující vyřazovací boje. V těchto posledních dvou zápasech nastoupil v litoměřickém dresu obránce Martin Dudáš, který má vyřízeny střídavé starty z Mladé Boleslavi. Na prosinec má v týmu prodloužené hostování brankář Petr Přikryl, který bude s největší pravděpodobností hájit branku našeho soupeře.V dresu Litoměřic naopak neuvidíme stále zraněného Martina Tvrzníka.

Kadaň se s Litoměřicemi potkala v této sezóně již 2x. V 5.kole zvítězila Kadaň 4:1 (branky Kadaně vsítili Chlouba, Fiala, Bursík a Bílek). V 18.kole vyhrály prozměnu domácí Litoměřice, tentokrát 2:1. Jedinou branku Kadani vstřelil Stehlík.

Nejvíce odchytaných utkání mají v dresu Litoměřic Dušan Salfický s Petrem Přikrylem. Salfický má průměr 3,53 obdržené branky na zápas a úspěšnost 89,76%. Petr Přikryl je na tom o něco lépe, má průměr 2,88 branky a úspěšnost zákroků 92,19%. Za Litoměřice nastoupilo v této sezóně již 19 obránců. Nejlepším je s 9ti body (3+6) Václav Drábek stíhaný Ondřejem Křížem (1+6). V útoku nasbíral 17 bodů za 9 branek a 8 přihrávek Jaroslav Hašek. Nejvíce trestných minut si v týmu zatím odpykal Ladislav Gengel - 44 minut.

Sestava našeho soupře z posledního zápasu s Jihlavou:
HC Stadion Litoměřice: Přikryl (Meravý) - Martinka, Dudáš, Boháč, Vobořil, Kříž, Evan, Kameš, Smetana - Loskot, Kloz, Novák - Horčička, Slížek, Hašek - Tůma, Šinágl, Gengel - Lenc, Belay, Kafan.

Zápas začíná na kadaňském zimním stadioně v sobotu 10. prosince v 18 hodin.