Prolomí Trhači sérii proher proti Havířovu?

Tereza Doksanská | 26.10.2017 | |

Kadaň – Výjimečně se utkají černožlutí už v pátek 27. října od 18 hodin s Havířovem. Předehrávají si totiž sobotní osmnácté kolo WSM Ligy. V minulém kole oba týmy prohrály. Avšak Havířov je o pět příček výše než Kadaň. Jak tedy dopadne předehrávka?

AZ RESIDOMO Havířov
Havířov neměl zcela dobrý vstup do WSM Ligy. První dvě kola se utkal na venkovních ledech. Nejprve zajížděli havířovští hokejisté do Edenu, kde prohráli 1:5, poté jeli do Benátek nad Jizerou, odkud si odvezli prohru 4:5 po samostatných nájezdech. V dalších kolech už se RESIDOMU dařilo lépe. Ze čtyř zápasů získal Havířov devět bodů, avšak jednou prohrál v Prostějově 1:3. Období, kdy se AZetu dařilo, vystřídalo období čtyř proher v řadě. Jednou prohrál v prodloužení a samostatných nájezdech, dvakrát v základní hrací době. Od Ústí nad Labem dokonce inkasoval osm branek, zatím nejvíc, co v této sezoně Havířov dostal. Jak se říká, že po bouřce vyjde vždycky slunce, to platilo i v Havířově. Slezané po špatném období vyhráli pět zápasů po sobě. Postupně porazili Přerov, Litoměřice, Slavii, Benátky nad Jizerou a České Budějovice. V sedmnáctém kole se RESIDOMO utkalo s Prostějovem, se kterým opět prohrálo, tentokrát 2:5.

Oba celky v šestnáctém kole prohrály
AZ RESIDOMO Havířov vs. LHK Jestřábi Prostějov 2:5
Do utkání vstoupili lépe hosté. Skóre otevřel v šesté minutě Milan Švarc a Prostějov se ujal brzkého vedení. To však netrvalo dlouho, o sedm minut později se prosadili i domácí. Havířov hrál přesilovou hru, ve které vybídl Jakub Matai Marka Sikoru a ten skóroval do odkryté brány. Další góly padaly až ve druhé třetině. Čtyři minuty po úvodním buly se prosadili opět hosté. Tentokrát Ondřeje Bláhu prostřelil Lukáš Luňák. Třetí branku do havířovské brány přidal v 31. minutě David Dvořáček. Do kabin se tak šlo lépe Jestřábům, kteří vedli o dvě branky. AZetu se podařilo snížit na 2:3, což ale nestačilo, protože prostějovští přidali další dva góly a bylo rozhodnuto – 2:5.

Sestava z utkání: Bláha – Krisl, Dudek, Postnikov, Drtil, Chroboček, Havel – Fronk, Matai, Sikora – Tomi, Rác, Kalus – Beránek, Pořízek, Gřeš – Kanko, Cihlář, Baláž.

HC Slavia Praha vs. SK Trhači Kadaň 7:1
6. Jankovský (Šafránek), 10. Drtina (Novák), 18. Kubica, 28. Šafránek (Kubica, Kasík), 40. Kasík (Ondráček, Kadlec), 58. M. Kadlec (Ondráček), 60. Drtina (Kopta) – 17. Chrpa (Černý, Kůs).

Sestava z utkání:Dvořák – Trefný, Černý, Blaha, Buchtela, Rašner, Kadeřávek, Šesták – Chrpa, Kůs, Dufek – Šťovíček, Chlouba, Müller – Tůma, Hejcman, Hlava – Krejčiřík, Szathmáry.

Vzájemná utkání lépe pro Kadaň
V minulé sezoně se utkaly tyto dva celky hned šestkrát. Čtyřikrát v základní části a dvakrát v play-out. Pět zápasů AZet s Trhači prohrál, vyhrál pouze jednou a to ještě v prodloužení. Kadaň vstřelila do havířovské sítě 22 gólů, kdežto Havířov jich dal Trhačům pouze devět.

SK Trhači Kadaň vs. AZ RESIDOMO Havířov 4:3
AZ RESIDOMO Havířov vs. SK Trhači Kadaň 2:1p.
SK Trhači Kadaň vs. AZ RESIDOMO Havířov 5:2
AZ RESIDOMO Havířov vs. SK Trhači Kadaň 2:5
AZ RESIDOMO Havířov vs. SK Trhači Kadaň 0:3
SK Trhači Kadaň vs. AZ RESIDOMO Havířov 4:0