Proti Táboru Kadaň letos umí!

Jindřich Poledna | 11.01.2011 | |

Po nevydařeném pondělním vloženém kole čeká hokejisty královského města Kadaně trápící se celek Kohoutů z Tábora. Jihočeši naposledy plně bodovali v loňském roce, kdy porazili poslední Písek na jeho ledě. Díky tomu jsou v současné době až na 13.příčce a pomalu začínají ztrácet na playoff. Zápas, ve kterém se Kadaň pokusí dostat se opět do čela skupiny B, začíná ve středu 12.ledna od 18 hodin.

Nejvyšší prohra 1:8 (s Kadaní)
Nejproduktivnější hráč Martin Štrba (8+15)
Úspěšnost gólmanů Jakub Čech (92,12 %),
Průměr obdržených branek Jakub Čech (2,77),

Tábor v číslech

Náš soupeř se momentálně nachází na 13. místě prvoligové tabulky, dva body od důležité 12.pozice zajišťující první kolo playoff. Na desátou Kadaň chybí Táboru 4 body. Tým prohrál v posledním kole doma s Vrchlabím 3:4 po nájezdech, když Jihočeši dokázali dohnat tříbrankový rozdíl po první třetině. Kadaň byla v posledním utkání v Benátkách v identické pozici, ale stejný obrat byl nad její síly. Skóre Tábora je hodně záporné, Jihočeši dostali v této sezóně o 18 branek více než Kadaň, po 35 kolech mají bilanci 85:107.

Kadaň ve 4.kole porazila Tábor na jeho ledě 8:1 a podobně bohatý zápas na branky byl i v Kadani v 19. kole, kdy domácí také jasně dominovali a vybojovali vítězství 7:4.

Na koho si dát pozor

Nejproduktivnějším hráčem HC Kohouti Tábor je útočník Martin Štrba s 23 kanadskými body (8+15). Dalšími v pořadí kanadského bodování jsou Ivan Padělek (11+11) a Milan Kostourek (7+15). Ten své další body v české lize letos nerozmnoží, z Tábora se totiž vydal na jih do Itálie. Nejproduktivnějším obráncem týmu je Kamil Černý (10+5). Nejvylučovanějším hráčem Kohoutů je Jan Horáček se 75 trestnými minutami.

Sestavy z posledních utkání

SK Kadaň: Závorka (9. Jarina) - Schmidt, Mašek, Trefný, Brňák, Mazanec, Révay, Přindiš - Charousek, Sikora, Balázs, Davídek, Mikšovic, Seman, Ton, Stoklasa, Boušek, Rohan, Eiselt, Hafenrichter, Fiala.

HC Tábor: Čech - Hartmann, Černý, Havran, Petráček, Koktan, Kanov, Hastrman - Šperger, Kocar, Štrba, Nedorost, Mrkvička, Matušík, Voříšek, Kratzer, Kolomý, Vild