Sezona spěje ke konci, Trhači vyzvou Třebíč

Sabina Nováková | 19.02.2019 | |

K a d a ň / T ř e b í č - Ve středu 20. února je na programu již osmapadesáté kolo Chance ligy, ve kterém se Trhači po delší době představí jako domácí tým a vyzvou Třebíč. Ani jednomu z celků se v minulém kole nepodařilo bodovat. Bílé hvězdy tak ztratili možnost dotáhnout bodovou ztrátu v tabulce a dostat se na postupovou osmou příčku. Duel odstartuje v 18 hodin.

BÍLÉ HVĚZDY ZTRATILY ŠANCI NA PLAY-OFF

Z posledních pěti zápasů se podařilo Horácké Slavii zvítězit pouze jedno, a to až v prodloužení proti Přerovu za stavu 2:1. Neúspěch naopak zaznamenala například proti Jihlavě 3:6 nebo nad pražskou Slavii 1:6. Ani výjezd do Českých Budějovic nepřinesl třebíčským hokejistům důležité body, Motor zvítězil těsně 3:2. Poslední střetnutí taktéž dopadlo těsným poměrem, tentokrát bral tři body Prostějov za výhru 2:1.

KADAŇ I HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ PADLY V PŘEDEŠLÉM KOLE

Černožlutí měli v minulém kole na programu klání s Ústím nad Labem. Opatrnou první třetinu, během které diváci neviděli jedinou branku, nahradila plodnější druhá. Hned o dvě branky Slovanu se postaral Jakub Chrpa. Do poslední části tak vstoupili Kadaňští s dvoubrankovou ztrátou. Ústečtí svůj náskok ale navýšili dalšími dvěma brankami, na což již Trhači nedokázali zareagovat – 4:0.

Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

Lukeš – Novák, Šefl, Eliáš, Hajič, Foltýn, Uřídil, Cestr – J. Svoboda, Kůs, Wágner – M. Zabloudil, Rindoš, Maršoun – Konášek, Tupý, Homer – Z. Zabloudil, Vašíček

Svěřenci Martina Sobotky v minulém kole na vlastní půdě přivítali Jestřáby z Prostějova. Domácí celek se hned v sedmé minutě prosadil a vedl 1:0. Naopak druhou třetinu duelu lépe odstartovali hostující Jestřábi, když za záda Dominika Svobody poslali dvě přesné střely. A právě ony branky rozhodly, jelikož se jednalo o poslední góly večera. Prostějovští si tak z Třebíče odvezli tříbodovou výhru – 2:1.

Poslední sestava SK Horácká Slavia Třebíč:

D. Svoboda – Brož, Szathmáry, Forman, Nedbal, Čejka, Bilčík – Psota, Nedvídek, Havlát – Vodný, Havránek, Kratochvíl – Malec, Král, Paták – Süss, Mlynář, M. Novák – Ferda.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÝ STŘET

Naposledy se oba celky utkaly v lednu v rámci třiačtyřicátého kola. Trhači se jako první dostali v úvodní dvacetiminutovce do vedení 1:0. Náskok hostujících hráčů ale Třebíčští vymazali dvěma góly během jedné minuty. Svůj náskok navýšili domácí hokejisté na 3:1 ve druhé minutě prostřední části. Gólovou radost si ale i v této periodě vybrali znovu černožlutí a stáhli vedení Třebíče na rozdíl jedné branky 2:3. Za necelé tři minuty bylo ale opět vše jinak – Horácká Slavia získala zpět bezpečnější skóre v podobě náskoku 4:2. Duel v jednapadesáté minutě ještě zdramatizoval kadaňský Jan Svoboda, když svou brankou na 3:4 vykřesal naději na následně srovnání. Toho se už ale Kadaň nedočkala, a tři body tak brala SK Horácká Slavia Třebíč.