Skončí i napočtvrté zápas s Olomoucí 3:1?

Jakub Coufal | 16.02.2007 | |

Poslední tým soutěže přivítá omlazený 12. celek tabulky. Olomouc od zdolání Kadaně porazila už jen Třebíč, proto by svůj minulý úspěch určitě se zalíbením zopakovala. Severočeši v posledním kole přišli o plný počet bodů, rádi by jej získali zpět právě proti týmu z Hané. Pikantností souboje je fakt, že všechna dosavadní utkání skončila poměrem 3:1. Souboj dvou celků, kterým jde již jen o čest, začne v sobotu 17. února v 17:00 na ledě Olomouce.

HC OLOMOUC - SK KADAŇ
sobota 17. února 2007 - 17:00
HC Olomouc 45. kolo SK Kadaň
14. (32 bodů) Umístění 12. (46 bodů)
9-1-3-31 Celková bilance 13-2-3-26
14. (22 bodů) Umístění doma 11. (32 bodů)
6-1-2-13 Bilance doma 10-0-2-10
14. (10 bodů) Umístění venku 12. (14 bodů)
3-0-1-18 Bilance venku 3-2-1-16
Filip Smejkal (12+11) Nejproduktivnější hráč Petr Derfler (13+15)
Filip Smejkal (12) Nejlepší střelec Petr Derfler (13)
Robert Najdek (19) Nejvíce asistencí Petr Derfler (15)
Ondřej Kříž (7+9) Nejproduktivnější obránce Zbyněk Spitzer (3+8)
Jiří Beroun (+3) Nejlepší hráč v +/- Jakub Bauer (+3)
Michal Šafařík (-12) Nejhorší hráč v +/- Radek Hlavatý (-14)
Milan Horník (+1) Nejlepší obránce v +/- Ladislav Řezníček (-1)
Michal Šafařík (-12) Nejhorší obránce v +/- Radek Hlavatý (-14)
Michal Šafařík (168) Nejtrestanější hráč Zbyněk Spitzer (95)
Michal Šafařík (168) Nejtrestanější obránce Zbyněk Spitzer (95)
Štefan Žigárdy (84,89%) Úspěšnost gólmanů Jiří Stejskal (90,65%)
Štefan Žigárdy (4,82) Průměr obdržených branek Jiří Stejskal (3,73)
0 Čistá konta 0

Aktuální výkony olomouckého kádru

Během posledních 13 kol vyhrála Olomouc jen dvakrát. Nejdříve si přivezli 3 body z Kadaně, aby poslední lednový den porazili doma Třebíč. V únoru poslední celek tabulky ještě nebodoval. Prohrál například v Ústí a Jihlavě, doma nestačil na Sarezu s Rebely.

40. kolo: OLO – TRE 3:1
41. kolo: JIH  – OLO 7:3
42. kolo: OLO – SAR 3:4
43. kolo: OLO – HBR 4:6
44. kolo: UNL – OLO 4:0

Dosavadní vzájemné zápasy

V současném ročníku má zatím Kadaň maličko navrch, neboť na zápasy vede 2:1. V prvním klání na kadaňském stadionu nepustili Severočeši své hosty téměř vůbec ke slovu. První třetinu vyhráli 2:0, čímž si prakticky zařídili vítězství. V polovině zápasu hosté snížili, ale domácí drama nepřipustili. Již v 45. minutě přidal definitivní pojistku na 3:1 Stavenský.
Naprosto shodný průběh mělo utkání na Hané. Po bezbrankové 1. třetině se Kadaň ujala vedení, později přidala 2. branku, aby domácí stihli jen snížit na 1:2. Poslední branka tehdy padla narozdíl od prvního střetu do prázdné branky, Kadaň tak i napodruhé zvítězila 1:3.
Třetí souboj, stejný výsledek, jiný vítěz. Tak by se dal stručně charakterizovat zápas v Kadani. Když černožlutí vyhráli 1. dějství 1:0, nikdo nepochyboval o třetím triumfu domácích. Olomouc dokázala příkladným způsobem zmobilizovat veškeré síly a do konce zápasu dokázala otočit na konečných...jak jinak než 1:3. O tom, jaké skóre bude na světelné tabuli v Olomouci po 45. kole, se můžou fanoušci jen přít.

Sestavy z 44. kola

SK Kadaň: Stejskal - Hlubuček, Spitzer, Hlavatý, Suchánek, Kocek, Chotaš, Kašpárek, Derfler, Freiberg, Pražák, Hlusička, Bauer, Soukup, Veverka, Tenkač, Mikšovský, Hubínek, Krpenský

HC Olomouc: Adamec - Vlček, Janáček, Šafařík, Vyrůbalík, Kovalovský - Ministr, Smejkal, Bouz - Najdek, Žajgla, Bordowski - Čuřík, Zbořil, Bartoň - Rajnoha, Venkrbec, Luňák - Ondrůšek