Trhači narazí v dalším kole na silné České Budějovice, podaří se jim získat skalp lídra ligy?

Tereza Doksanská | 04.12.2016 | |

Kadaň – V rámci 31. kola přivítají Trhači lídra ligy Motor České Budějovice. Budějovice vedou tabulku, Kadaň je na 13. místě. Určitě to bude zajímavé utkání, jak ale dopadne? To se dozvíte v pondělí, 5.12.

ČEZ Motor České Budějovice
Budějovice sice vstoupily do ligy porážkou se Slavií a Třebíčí, ale poté se jim začalo dařit. Ve čtvrtém kole vynulovali Most 7:0, s dalšími týmy si také hokejisté z jihu Čech dokázali poradit. Tři výhry v řadě jim překazilo Ústí nad Labem. Pár proher mezi výhrami nijak Motor nepoznamenalo a po sérii osmi výher v řadě se vyhouply Budějovice na první příčku a vedou tak WSM ligu.

Nejproduktivnější hráči
Tabulku týmového kanadského bodování vede Miloslav Čermák, který v 29 zápasech nasbíral 25 kanadských bodů za 15 gólů a 10 asistencí. Nejúspěšnějším obráncem je Žiga Pavlin, který nasbíral 23 bodů (5+18) během 29 zápasů. Žiga Pavlin nejen že je nejlepším obráncem, ale také nejvíce trestaným hráčem. Na trestné lavici strávil celkem 20 trestných minut. Jistotou v brance je David Gába, který odchytal za Motor 15 zápasů. Může se pyšnit dobrou procentuální úspěšností 92.73 a počtem vstřelených branek na zápas 1.97. Záda mu kryje Ondřej Bláha, občas i David Kváča. Oba brankáři se také mohou pyšnit skvělou procentuální úspěšností.

Třicáté kolo z pohledu obou celků
ČEZ Motor České Budějovice: HC Most
Proti Mostu si Budějovice připsaly třináctou domácí výhru a jednadvacátou celkově. První branky se domácí fanoušci dočkali již v 5. minutě když Pincova záda prostřelil Michal Chovan. O tři minuty později bylo po gólu Vojtěcha Kubinčáka vyrovnáno. V prostřední části šly do vedení opět Budějovice. Mosteckou síť rozvlnil opět Michal Chovan. Ve 42. minutě zvyšoval z trestného střílení na 3:2 Vladimír Škoda. Mostečtí se ještě snažili skóre dotáhnout, což se jim povedlo, ale na pouhou jednu branku. Vyrovnávací gól Severočeši nevstřelili a Budějovice vyhrály 3:2.

Sestava z utkání
Kváča – Suchánek (A), Vráblík, Pavlin, Žovinec, Mazanec, Mucha, Zíb – Walker, Rob, Čermák – Nouza, Pajič, Chovan – Šulek, Škoda, L. Květoň (C) – Točík, Babka, Guman.

LHK Jestřábi Prostějov: SK Trhači Kadaň
V zápase šli do vedení hosté. První gól zápasu a zároveň za Kadaň vsítil ve 3. minutě Vojtěch Krejčiřík. Jenže rychlá branka Kadaně nenechala Jestřáby chladnými a ti se rozstříleli. Během tří třetin poslali do kadaňské branky celkem 6 gólů. Druhou branku Trhačů vstřelil tři minuty před koncem Nicolas Hlava. Minutu poté se prosadili ještě domácí, Marek Indra uzavřel skóre na 6:2 a Trhači si tak neodvážejí z Moravy ani jeden bod.

Lukeš (Tadeáš Dvořák) – Trefný (C), R. Černý, D. Šimek, Šafář, R. Havel, J. Tomeček (A), Popela – Hlava, Osmík, Kohout – O. Beránek, Hejcman, Krejčiřík – L. Vrána (A), M. Zadražil, Vaněk – Ringler, Slavíček, Chrpa.

Poslední vzájemné utkání
ČEZ Motor České Budějovice: SK Trhači Kadaň 5:1

Sestavy z utkání
Gába – Suchánek, Fillman, Pavlin, Vráblík, Mazanec, Zíb – Nouza, Rob, Čermák – Chovan, Pajič, Heřman – Kuchejda, Škoda, Babka – Šulek, Doktor, Žálčík

Lukeš – Havel, Chalupa, Trefný, Černý, Šafář, Tejnor, Ringler – Šťovíček, Hejcman, Chrpa – Wágner, Kůs, Chlouba – Beránek, Vrána, Kohout – Hlava, Berger, Vaněk

Charitativní akce
Nezapomeňte, že již toto pondělí se koná akce Charitativní týden a na zimním stadionu budou připraveny boxy, do kterých můžete nosit staré hračky, knížky, hygienické potřeby pro malé děti.

O zápase
Na programu je již 31. kolo, které se odehraje na kadaňském zimním stadionu v Kadani v pondělí, 5.12. Úvodní buly padne v 18 hodin. Neseďte doma a přijďte Trhače podpořit v těžkém zápase proti Českým Budějovicím. Budou Vás moc potřebovat! Klasicky pro Vás bude připraven textový přenos na onlajny.com ale i živý přenos na tvcom.cz.