Trhači se počtvrté v sezóně utkají s Přerovem

Stanislav Jiskra | 27.01.2019 | |

K a d a ň / P ř e r o v - V rámci sedmačtyřicátého kola na svém ledě přivítáme Zubry z Přerova. Náš soupeř se nachází na poslední příčce, která zaručuje účast v play-off, na záda jim však dýchají rysi z Frýdku-Místku, které od postupové příčky dělí dva body. Úvodní buly zápasu bude vhozeno v 18:00.

KADAŇŠTÍ NA SLAVII NESTAČILI

Trhači inkasovali ihned v druhé minutě utkání, kdy na konci celé akce stál Lukáš Krajčík, který střelou do odkryté klece nedal Lukešovi šanci na zákrok. Další branky byli k vidění až ve druhé třetině, kdy dvě slepené branky s kadaňské síti měla na svědomí dvojice Ondřej Najman a Daniel Vrdlovec. Ve třetí části se prosadili i Trhači, konkrétně David Homer a Daniel Novák. Trhači se snažili o vyrovnání, ale marně, protože Slavia vsítila další dvě slepené branky. Nejdříve se prosadil Daniel Šteiner, ke kterému se o pár vteřin po druhé v zápase přidal Lukáš Krejčík.

Slavia Praha – Kadaň 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 2. Krejčík (Ondráček, Kubica), 34. Najman (Vrdlovec), 35. Vrdlovec (Procházka, J. Novák), 57. Šteiner (Valík, Šagát), 58. Krejčík (Hrdinka, Štibingr) – 42. Homer (Tupý, J. Svoboda), 46. D. Novák. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 49:24. Zblokované střely: 9:11. Vhazování: 31:24.

Poslední sestava SK Trhači Kadaň:

Lukeš – Eliáš, D. Novák, Hajič, Uřídil, Šefl, Foltýn, Popela – Wágner, Kůs, Zabloudil – Maršoun, Konášek, Šulek – Homer, Tupý, J. Svoboda – Rindoš.

DERBY OVLÁDL PŘEROV

V posledním odehraném kole bylo k vidění derby, ve kterém se střetli Zubři s Jestřáby, teda Přerov s Prostějovem. První vlna radosti v MEO aréně propukla ihned po pětadvaceti vteřinách hry, kdy domácí publikum rozjásal Roman Pšurný. Radost netrvala ovšem dlouho, v té samé minutě stihl z přesilové hry vyrovnat Marek Račuk. Vyrovnaný stav platil i na začátku druhé třetiny, ve které se opět v první minutě prosadil Roman Pšurný, ke kterému se později přidal Radomír Pala a Tomáš Sýkora. Poslední slovo v zápase si vzal Lukáš Žalčík, který jen snižoval na konečných 4:2.

Přerov – Prostějov 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Pšurný (Doležal, Krisl), 21. Pšurný (Navrátil), 24. Pala (Tomi, Černý), 35. Sýkora (Pala) – 6. Račuk (Nouza, Čáp), 40. Žálčík (Čáp, Starý). Vyloučení: 5:5, navíc Tomi (Přerov) 10 minut osobní trest. Využití: 2:1. Střely na branku: 33:33. Zblokované střely: 9:12. Vhazování: 44:26.

Poslední sestava HC ZUBR Přerov:

Klimeš – Krisl, Černý, Pala, Zbořil, Novotný, Malina – Doležal, Pšurný, Navrátil – Sikora, Sýkora, M. Kratochvil – Goiš, Hejcman, Moučka – Tomi, Dvořák, Š. Kratochvil.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY HOVOŘÍ JASNĚ PRO ZUBRY

Trhači se ze Zubry potkali již třikrát. První střetnutí přišlo v rámci pátého kola, kdy Kadaň na ledě soupeře podlehla 0:5. K druhému měření sil došlo na Kadaňském ledě v jednadvacátém kole, kdy Trhači po bojovném výkonu prohráli o gól 3:4. Zatím poslední duel mezi těmito soupeři se odehrál v Přerově, ze kterého si Trhači odvezli debakl 8:2.