Trhači se porvou o tři body se Stadionem

Ladislav Froněk, Sabina Nováková | 08.01.2019 | |

K a d a ň / L i t o m ě ř i c e - Na programu čtyřiačtyřicátého kola Chance ligy je ve středu 9. ledna už třetí vzájemný zápas Trhačů proti Litoměřicím. Stadion poslední zápas proti Prostějovu zvládl na výbornou a porazil Jestřáby 5:1, zatímco Trhači v posledním zápase prohráli 4:3 s Bílými hvězdami z Třebíče. Přijďte podpořit domácí hokejisty! Utkání začíná v 18:00.

LITOMĚŘICE ZATÍM OKUPUJÍ SEDMOU PŘÍČKU

Litomeřickým se v minulém měsíci povedlo vyhrát zhruba polovinu zápasů. Poslední zápas v prosinci, který odehráli proti Slavii, skončil výhrou Stadionu 3:2 na nájezdy. Klání předtím prohráli vysoko 1:7 s jihlavskou Duklou a s Benátkami nad Jizerou vyhráli 4:2. Předcházela porážka po prvních dvou vyrovnaných třetinách se Vsetínem 3:5. V šestatřicátém kole urvali výhru 6:4 proti Porubě a v pětatřicátém kole padli 1:3 s Frýdkem-Místkem. Nejlepším střelcem Litoměřic je Markus Korkiakoski, který vede také na kanadské body. Největší úspěšnost z gólmanů má Martin Michajlov - 92,9%.

STADION BRAL TŘI BODY, TRHAČI BYLI KRŮČEK OD MINIMÁLNĚ JEDNOHO BODU

První branku večera si připsal František Wágner , když po nahrávce Jana Svobody jel do brejku a po úžasné kličce zakončil k bližší tyči. Stav byl tedy chvíli po začátku 1:0. Třebíč dokázala rychle odpovědět. Sedm minut po prvním inkasovaném gólu se prosadil , a necelých půl minuty po něm se prosadil Matěj Novák, stav byl tedy 1:2. Horácká Slavia pokračovala v aktivitě a minutu po začátku druhé části se prosadil Lukáš Nedvídek - 1:3. O dvě minuty se prosadil kadaňský František Klejna a o pět minut později Kadaň inkasovala, trefoval se Karel Nedbal. Stav po druhé třetině byl 2:4. Poslední gól utkání vstřelil v jednapadesáté minutě kadaňský Jan Svoboda. Souboj tak skončil 3:4.

Třebíč – Kadaň 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Malec (Bilčík), 15. Novák (Nedbal), 22. Nedvídek (Vágner), 27. Nedbal (Vágner) – 8. Wágner (J. Svoboda), 24. Klejna (Wágner), 51. J. Svoboda (Maršoun). Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 57:16. Zblokované střely: 8:13. Vhazování: 45:12.

Kuchař – Eliáš, Šefl, Hajič, Klejna, Popela, Cestr – Maršoun, Rindoš, J. Svoboda – Wágner, Tupý, Šulek – Homer, Kanický, Vašíček.

První útok duelu předvedl Prostějov, ale hned o půl minuty později po úspěšné rozehře Litoměřických se prosadil Filip Helt, který zakončoval po nahrávce Martina Havelky do prázdné brány - 1:0. O deset minut později se ranou zápěstím z vrcholu kruhů prosadil Martin Kadlec , po dvanácti minutách hry tak stav byl už 2:0. Ve druhé třetině Litoměřice pokračovaly v produktivitě, osm minut po začátku třetiny se prosadil opět Filip Helt, když tečoval puk letící zpoza branky, stav byl tedy už 3:0. O sedm minut později se ale Jestřábům povedlo odpovědět. Po dlouhém tlaku v útočném pásmu se dokázal prosadit Tomáš Nouza - 3:1. Čtvrtý gól domácích padl již pět minut po začátku třetiny, Patrik Marcel střelil prudkou ránu od modré, Neužil ji nedokázal zneškodnit - 4:1. Poslední gól přidaly Litoměřice tři a půl minuty před koncem utkání, Jaroslav Dvořák zakončoval do prázdné brány. Zápas skončil tedy 5:1 ku prospěchu domácích.

Litoměřice – Prostějov 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 2. Helt (Havelka), 12. Kadlec (Kloz, Pavlas), 29. Helt, 46. Marcel (Jícha, Dvořák), 57. Dvořák (Strejček, Korkiakoski) – 36. Nouza (Krejčí, Kolář). Vyloučení: 6:3. Bez využití. Střely na branku: 23:25. Zblokované střely: 19:5. Vhazování: 29:42.

Poslední sestava HC Stadion Litoměřice:

Král – Marcel, Pavlas, Kvapil, Strejček, Jebavý, A. Rulík, Dluhoš – Šik, Kloz, Kadlec – Jícha, Korkiakoski, Jánský – Helt, Havelka, Dvořák – Sklenář, Jirásek, Eret.

VZÁJEMNÁ STŘETNUTÍ OBOU SEVEROČESKÝCH KÁDRŮ

První vzájemné utkání už ve čtrnáctém kole dopadlo lépe pro Trhače, do zápasu vstoupili dominantně a byli schopni v první třetině Litoměřice přestřílet 2:1, druhá třetina skončila 1:0 pro Trhače a třetí část byla nerozhodná. Klání skončilo 3:1 ve prospěch Trhačů. Druhý vzájemný střet se odehrál v devětadvacátém kole. Litoměřičtí hráli mnohem zodpovědněji, Trhače každou třetinu přehráli 1:0, zápas tak skončil 3:0 pro Litoměřice.