Trhači se v generálce utkají s Drážďany

Tereza Doksanská | 31.08.2017 | |

Kadaň – K poslednímu zápasu před WSM ligou nastoupí Trhači proti německému týmu Eislöwen Drážďany, který hraje DEL2 ligu. Ve čtvrtek Kadaň prohrála s Benátkami nad Jizerou. Jak to bude v pátek proti Drážďanům?

Historie německého celku

Historie účastníka německé DEL2 sahá až do roku 1909, kdy se akademický tým zúčastnil turnaj v Berlíně. Po válce patřily Drážďany k hokejovým průkopníkům v Německu. Až v roce 1995 se klub přejmenoval do současného názvu, tedy Dresdner Eislöwen. Za dalších dvanáct let se celek stěhoval do nové moderní haly, která nese název Freiberger Arena.

Klub od sezóny 1994/1995 hrál čtvrtou německou soutěž až do ročníku 2000/2001, kdy Drážďany postoupily o úroveň výše. Do DEL2 Eislöwen postoupili z první příčky v ročníku 2005/2006. Ovšem v této lize zůstali Ledoví Lvi pouze dva roky, když na jednu sezónu spadli do třetí nejvyšší soutěže. Od té doby jsou Drážďany pravidelným účastníkem DEL2.

Pohled do kádru soupeře

V sestavě německého celku najdeme také tři česká jména, ale ta přijdou na řadu o trochu později. Prvním zajímavým jménem je Juuso Rajala. Devětadvacetiletý útočník putoval mezi druhou a první finskou soutěží, a tak se v minulé sezóně rozhodl pro odchod do Německa. Rodák Tampere v loňském ročníku posbíral 56 bodů (14+42).

Dva ze tří českých hráčů v kádru soupeře prošli Kadaní. Fanoušci Trhačů si jistě dobře pamatují na Tomáše Schmidta a Martina Davídka. Trojici ještě doplňuje zkušený obránce Petr Macholda. Ten prošel mládežnickými kategoriemi Litvínova. Rodák z Mostu si zahrál extraligu za Litvínov, Karlovy Vary, Zlín, Spartu a Kladno. V poslední sezóně posbíral třiadvacet bodů, za osm branek a patnáct asistencí.

Kadaňské prostředí velmi dobře zná Tomáš Schmidt, který je odchovancem karlovarského hokeje. V dresu Západočechů odehrál v nejvyšší české soutěži šest utkání. Z Energie byl tehdy hodně mladý obránce poslán do Sportovního klubu, kde odehrál 171 střetnutí, v nichž posbíral 47 kanadských bodů. Posledním z trojice je Martin Davídek, jenž formou hostování z Chomutova odehrál v Kadani deset klání.

Eislöwen Drážďany v přípravě
Německý tým se v přípravné fázi sezony utkal se třemi soupeři. Nejprve na domácím ledě přivítaly Drážďany Bad Nauheim, se kterým prohrály 3:4. Další dvě klání odehrál tým kousek od Kadaně dva dny po sobě. Opět před domácím publikem, tentokrát s finským Jukuritem Helsinky. Eislöwen na Finy nestačili a prohráli 1:3. Další, tentokrát vyšší prohru, 2:7, schytali drážďanští hokejisté od týmu z hlavního města, Eisbären Berlin.

Trhači neudrželi náskok a prohráli
Kadaň vstoupila do utkání velmi dobře. Ve druhé minutě se trefil Jiří Tupý, o dvě minuty později Benátky vyrovnaly na 1:1. V úvodu se s góly roztrhl pytel. Po sedmi minutách hry byl stav 2:2. Za Trhače se prosadil Aleš Macháček a za Benátky Jan Jeník. Ve druhé části se Černožlutí dostali opět do vedení, tentokrát poslal puk za Kořenářova záda Patrik Lidák. Náskok jedné branky opět Trhači neudrželi, dvě minuty poté byl stav znovu vyrovnaný. Na 3:3 snižoval svým druhým gólem Jan Jeník. Ve 45 minutě poslal Trhače počtvrté do vedení Martin Tůma. Tentokrát si Kadaň držela vedení nejdéle v zápase, a to do 54 minuty. Do konce třetí periody se týmu Kadaně nepodařilo dostat puk do Kořenářovy svatyně, zatímco Středočeši skórovali. V čase 59:50 si zajistily Benátky vítězství, když Pavláta překonal Peter Wiencek.

Sestava z utkání s Benátkami
Pavlát – Novák, Cestr, Chalupa, Černý, Hlaváček, Trefný, Hierman, Lidák – Tůma, Wágner, Rindoš – Rob, Hlava, Hejcman – Adámek, Tupý, Krejčiřík – Macháček, Kulich, Šišolák.

O zápase
Utkání, které Černožlutí odehrají na kadaňském zimním stadionu, se uskuteční v pátek, 1. září. Úvodní buly bude vhozena v 17 hodin a 30 minut. Neváhejte a přijďte Trhače podpořit, pokud se ale nemůžete dostavit, bude pro vás připraven onlajn přenos na onlajny.com.