Trhači slaví vydřené tři body, přehráli Jihlavu!

Sabina Nováková | 21.10.2019 | |

K a d a ň / J i h l a v a - V rámci 16. kola Chance ligy přivítali Trhači na svém ledě hokejisty z Jihlavy. Po bezbrankové úvodní části Kadaňští do té druhé vlétli hned dvěma góly. O první se postaral Daniel Poizl, pro kterého to byla premiérová přesná střela za seniory. Druhou a také vítěznou branku vsítil Roman Chlouba. I přes snížení ze strany jihlavské Dukly si Trhači udrželi jednobrankové vedení, a berou tak první tři body v sezóně!

16.kolo, pondělí 21.10.2019
Sportovní klub Kadaň - HC Dukla Jihlava  2:1  (0:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 29. Poizl (Koblížek, Čech), 30. Chlouba (Michnáč, Jandus) – 41. Skořepa (T. Harkabus). Rozhodčí: Petružálek, Micka – Belko, Tvrdík. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 358. Střely na branku: 21:38. Zblokované střely: 3:13. Vhazování: 19:29. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Sportovní klub Kadaň: Neužil – Novák, Trefný, Poizl, L. Chalupa, Jandus, Eliáš, Mert – M. Zabloudil, Kůs, Wojnar – Čech, Čermák, Michnáč – Wágner, Chlouba, Koblížek – Z. Zabloudil, Řepík, Homer.
HC Dukla Jihlava: Brož – Mareš, Staněk, Půža, Holý, Kolář, Vála, Piegl – Čachotský, Skořepa, Matýs – Anděl, Poletín, Fronk – Harkabus, Juda, Lichanec – Čermák, Davídek.

Jihlava již od úvodní vteřiny ukazovala aktivnější pohyb. Také to byl právě Jakub Neužil, který měl v první třetině více práce, než soupeřův brankář. Ten však mule být v úvodu pozorný, ale zasahovat nemusel. Domácím byla poté nabídnuta přesilová hra, v té ale téměř na Brože nevyslali žádnou střelu. Chvíli na to následovala početní výhoda i na straně Dukly, ta přesilovou hru sehrála o něco lépe, ale Neužil Trhače podržel. A v první třetině branka k vidění nebyla.

Druhá část se pro domácí vyvíjela daleko lépe, než první. Což by po chybě Michnáče, který namazal Poletínovi nikdo neřekl. Druhý zmíněný hráč se dostal i do další šance, na Neužila nevyzrál. Následovala další přesilová hra pro domácí Trhače, kteří si vytvořili několik slibných příležitostí, ale ani jedna střela nezapadla za Brože. To se změnilo necelou minutu po vypršení trestu, kdy se s pukem do pásma dostal Daniel Poizl, který střelou zápěstím vymetl vzdálenější šibenici. O necelou minutu propadl další kotouč za záda Brože! Na konci hezké akce stál Roman Chlouba, který bekhendovým pokusem rozvlnil síť hostující branky. Domácí po těchto dvou brankách druhé třetině naprosto vévodili. Nepustili jihlavský tým k žádné větší šanci a sami tvořili v ofenzivní zóně. Avšak další gól nepřidali.

Hned od úvodního vhazování třetí třetiny měla Jihlava jasný cíl. Vyrovnat utkání. Dost dobře nakročenu k tomu měli hned po 13 sekundách začátku třetího dějství. Podařilo se jim totiž vyhrát úvodní vhazování a nahodit kotouč do útočného pásma. Tento puk se snažil rozehrát brankář Jakub Neužil, který však nezpozoroval napadajícího Tomáše Harkabuse, který si od domácího brankáře kotouč převzal a poslal ho před branku, kde stál Josef Skořepa, který neměl problém s trefením prázdné klece. Po této brance nás čekal velmi těžký úkol: ubránit vedení. Dlouhých 19 minut kadaňští čelili tlaku, který na ně jihlavští útočníci vyvíjeli. Domácí hráči však zachovali pevnou hlavu a předváděli perfektní obrannou hru. Jihlava se sice v útočném pásmu usadila, ale k větším šancím se nedostala. V brance nás totiž podržel bezchybný Jakub Neužil, který vytáhl řadu skvělých zákroků. Zároveň je také důležité vyzdvihnout fakt, že domácí v této třeba ani jednou nefaulovali. Ve výsledku hoši předvedli skvělý bojovný a obranný výkon, který nám pomohl urvat první výhru v letošní sezóně!

Stanislav Jiskra, Jaroslav Šnobl

Tomáš Hamara (SK Trhači Kadaň): „Hodnocení z naší strany je rozhodně pozitivní. Na začátku utkání jsme přečkali tlak Jihlavy. Se soupeřem se nám následně podařilo srovnat krok. Chyběla nám trochu střelba, a to i při přesilových hrách. V prostřední dvacetiminutovce, ve které jsme vstřelili gól, to bylo, jako když nás polili živou vodou. Začali jsme lítat a najednou to z nás spadlo. Myslím si, že jsme byli lepším týmem. Vstup do poslední části nám nevyšel, dostali jsme po pár vteřinách branku na 2:1. Nicméně jsme poté začali hrát stejně aktivně a dohráli jsme to velice dobře. Klukům gratuluji a jen tak dál. Musíme v této práci a stanovené cestě i nadále pokračovat.“

František Zeman (HC Dukla Jihlava): „Jsme zklamaní, že jsme v Kadani nepředvedli to, co jsme si ráno na poradě řekli. Dvě periody jsme byli lehkovážní. Když už jsme si šance vypracovali, tak to bylo s nulovým efektem. Domácí následně vsítili dvě branky. Ať to byly góly nešťastné, soupeř je prostě dal a to ho dostalo do pohody. Ve třetím dějství jsme sice po změně v sestavě dali kontaktní gól, ale bohužel už jsme více nezvládli.“