Trhači ztratili dobře rozehraný zápas se Slavií

Filip De Bolle | 19.09.2018 | |

K a d a ň - Trhači se díky skvělé první desetiminutovce dostali do vedení 3:1, dvěma brankami se prezentoval Lukáš Klíma. Hosté však ve druhé třetině vyrovnali a v úvodu třetí části otočili skóre zápasu. Čtvrtá branka, na které se svým čtvrtým bodem v zápase podílel Jaroslav Kůs, vykřesala jiskřičku naděje. Tu však dvě minuty před koncem zhasla šestá branka hostů

5.kolo, středa 19.9.2018
Sportovní klub Kadaň - HC Slavia Praha  4:6  (3:1, 0:2, 1:3)
Branky a nahrávky: 3. Kůs (Klíma, Wágner), 8. Klíma (Řehoř, Kůs), 10. Klíma (Kůs, Wágner), 55. Řehoř (Kůs, Říha) – 6. Novák (Matějka, Tejral), 22. Veselý (Heldák), 31. Matějka (Valík), 44. Veselý (Doležal, Šmerha), 46. Tejral (Matějka, Novák), 58. Doležal (Šmerhal, Veselý). Rozhodčí: Kostourek, Vokřál – Beneš, Štofa. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:1. Diváci: 390. Střely na branku: 21:47. Zblokované střely: 2:1. Vhazování: 41:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:5, 4:5, 4:6.
Sportovní klub Kadaň: Kuchař – Strejček, Grebeňuk, Franc, Kadeřávek, Popela, Kachyňa, Novák – Wágner, Kůs, Klíma – Müller, Říha, Šulek – Řehoř, Tupý, Helt – Svoboda, Rindoš, Vašíček.
HC Slavia Praha: Honzík – Hejda, Novák, Drtina, Štibingr, Hrdinka, Valík, Antoš – Šmerha, Šagát, Kubica – Doležal, Veselý, Heldák – Ondráček, Šteiner, Krejčík – Tejral, Furch, Matějka.

Domácí vstoupili do zápasu aktivněji a už po osmdesáti vteřinách hry využil zaváhání obrany Helt a rozjel se do samostatného úniku, s jeho zakončením si Honzík poradil. Na konci třetí minuty našel Klíma Jaroslava Kůse, který obešel obránce a střelou k tyči otevřel skóre zápasu. Hosté mohli odpovědět následné přesilové hře, ale domácí obrana je nepouštěla do zakončení. Dvě vteřiny po vypršení trestu napřáhl na modré čáře Jan Novák a jeho prudká střela proletěla až do sítě. Domácím mohl vrátit vedení v 8. minutě Říha, ale po laciném zisku kotouče nedokázal z prostoru mezi kruhy přesně zakončit.

Následovalo vyloučení na straně hostů a domácí byli v přesilové hře úspěšnější. Už po dvaceti vteřinách hry našel Řehoř najíždějícího Lukáše Klímu, který přesnou střelou k tyči vrátil domácím vedení. A o dvě minuty později ujel první útok Trhačů obraně Pražanů, na konci akce stál znovu Lukáš Klíma a domácí vedli již o dvě branky. Okamžitě mohl odpovědět Krejčík, jeho samostatný únik však brankou neskončil. Zbytek první třetiny příliš šancí nenabídl. Hosté měli dvakrát výhodu přesilové hry, ale nedokázali si vypracovat brankovou příležitost.

Do druhé části vstoupili hosté aktivně a po minutě hry byla jejich aktivita odměněna. Jan Veselý se jako první zorientoval před domácí brankou a dotlačil kotouč do sítě. Černožlutí se nemohli dostat přes střední pásmo a hosté se napadáním snažili získat kotouč. Ve 26. minutě přišly dvě podobné střely z prostoru levého kruhu, Šteiner ani Ondráček na domácího brankáře nevyzráli. Trhači mohli odskočit na rozdíl dvou branek ve 28. minutě, ale Müller nestihl Kůsovu přihrávku v situaci dva na jednoho. A tak se radovali hosté. V polovině třetiny obešel David Matějka obránce a rychlou střelou vyrovnal skóre zápasu. Hosté byli i ve zbytku třetiny aktivnější, chybělo jim však štěstí v zakončení. Ve 39. minutě předvedl Kuchař neuvěřitelný zákrok, když doslova přiletěl k tyči, aby zastavil střelu Matějky do odkryté branky.

Hosté byli aktivní i v úvodu třetí části. V prvních dvou minutách přečkali oslabení, poté v přesilové hře dokonali obrat zápasu. O první branku Slavie v přesilové hře v letošním ročníku Chance ligy se postaral Jan Veselý, který střelou k tyči překonal domácího brankáře. A o necelých devadesát vteřin později nechala domácí obrana úplně volného Petra Tejrala, který obešel obránce a v pádu zakončil nad lapačku domácího brankáře. Třetí branku v rozmezí tří minut mohl přidat Doležal, ale s jeho pokusem z mezikruží si domácí brankář poradil. Pražané vsadili na brejky a šestou branku mohl přidat v polovině třetiny Kubica, který svůj samostatný únik nezakončil střelou mezi tři tyče. V 55. minutě dostali domácí po útočném faulu výhodu přesilové hry 4 na 3. A po půlminutě hry se po Kůsově nahrávce prosadil Ivan Řehoř a rozfoukal plamínek naděje. V 58 minutě však Jiří Doležal zachytil nedůrazné vyhození a střelou pod horní tyč zhasl domácí naděje na bodový zisk.

Filip De Bolle

Miloš Říha (HC Slavia Praha): „Odehráli jsme dobrý zápas. I přes dobrý vstup do utkání jsme nevyužili asi tři šance a dostali jsme z první střely gól. To s námi zamávalo. Paradoxně ani branka na 1:1 nám moc nepomohla. Měli jsme asi osmnáct střel v první třetině a ta dopadla 1:3. To je pro mužstvo hrozně těžké. Jsem rád, že jsme se zvedli a že jsme utkání otočili – myslím si, že zaslouženě. Doufám, že nás to povzbudí do dalších zápasů“

Radek Kampf (SK Trhači Kadaň): „Z utkání jsme hodně zklamaní, protože pořád opakujeme ty samé chyby. Asi to bude chtít čas, aby si hráči uvědomili, že když něco děláme na tréninku a chceme to po nich i v přípravách na zápas, tak aby to následně také plnili. A právě v tomto máme velkou rezervu. I přesto, že jsme první část vyhráli 3:1, tak soupeř tam měl hned dvě, tři velké šance. Od druhé třetiny to sklouzlo k "Chceme si zahrát hokej". My prostě nehrajeme jednoduše a poté děláme zbytečné chyby. Zbytečně hru taháme do vlastního pásma. Tam nemůžeme hrát, protože v něm chybujeme a z toho potom padají góly. Pokud to vše nezlepšíme, tak se budeme hodně trápit. "