Uloupí Trhači v Kladně body do tabulky?

Sabina Nováková | 28.11.2017 | |

K l a d n o / K a d a ň – Svěřenci Jiřího Čelanského a Miroslava Buchala se v rámci sedmadvacátého kola WSM Ligy vydají na kladenský ČEZ Stadion, kde budou mít možnost oplatit Rytířům porážky 2:3 z předchozích dvou letošních vzájemných duelů. Zatímco Kadaňští se stále drží poslední příčky, Kladno se vyhřívá na čtvrtém průběžném místě a na prvenství mu schází pouhé čtyři body.

ROZDÍL DESETI PŘÍČEK

Kladenští ztrácí zatím na první Karlovy Vary čtyři body. Aktuálně se drží na bramborové příčce, o což se zasloužila převaha vítězných utkání Rytířů. S přehledem například vyzráli hned ve druhém střetnutí nad Frýdkem-Místkem 3:0, další kolo ihned nad Vsetínem 7:1, který se pomstil v druhém vzájemném duelu a vyhrál 5:1. Na ledě Havířova zvítězili Středočeši 4:1 a na oplátku před domácím publikem Havířov zdolal Kladno 5:1. Třikrát Rytíři museli rozhodovat zápas v prodloužení, z toho si poradili pouze s Ústeckými 2:1. Naproti tomu 2:3 padli proti Třebíči a stejným stavem skóre nezvládli ani Jestřáby z Prostějova.

Když je řeč o Prostějovských, ti dostali od Kladenských pořádnou odplatu. V posledním odehraném kole totiž svěřenci Miroslava Hořavy zvítězili právě nad Jestřáby 6:1. Mimo jiné si Rytíři taktéž třikrát okusili atmosféru samostatných nájezdů, ve kterých zatím převažuje jejich úspěch. Druhý bod z utkání si Kladenští odnesli ze soubojů s Litoměřicemi 2:1 a s Ústím nad Labem 4:3. Naopak druhý bod Kladno ztratilo v zápase se Zubry z Přerova.

Trhači mají na svém kontě čtyři výhry v základní hrací době a jedno vítězství vybojovali v samostatných nájezdech. Jako první vykradli Benátky nad Jizerou 5:3, a to po osmi kolech soutěže. Následovala ztráta bodů proti Vsetínu 1:2, ale vzápětí před domácím publikem přidali Kadaňští druhou výhru nad Třebíčí 3:2. Po šňůře šesti porážek přišla znovu výhra 3:2, tentokrát proti Havířovu. Tři prohry předcházely venkovnímu utkání ve Frýdku-Místku, kde se Kadaňským zadařilo až v samostatných nájezdech, v nichž se jako jediný prosadil Nicolas Hlava, a rozhodl tak ve prospěch Trhačů. Po dvou kolech přišla zatím poslední výhra Sportovního klubu nad ústeckými hráči 4:2 na domácí půdě. Dalo by se to považovat za odplatu za hořkou porážku, kterou Kadaň zaznamenala na ledě protivníka za stavu 2:9.

VYSOKÁ PROHRA PRO KLADNO, DVĚ PROHRY PRO TRHAČE

Do ČEZ Stadionu o víkendu zavítali Jestřábi z Prostějova. Vyjížďka to pro ně moc přínosná nebyla, jelikož inkasovali šest branek a soupeři vrátili pouze jeden gól, a to v poslední třech minutách zápasu. Celé utkání střelecky patřilo Rytířům. Nejprve v první třetině skóre otevřel David Tůma, pokračovalo se gólovou radostí Matyáše Zelingra ve druhé periodě. Ve stejné dvacetiminutovce si přesný zásah připsal taktéž Tomáš Redlich a v poslední minutě této části Jakub Strnad. Když už bylo téměř rozhodnuto, zbývala ještě třetí perioda, do které Kladenští vstupovali za stavu 4:0. Dvě branky přidali Tomáš Redlich a Matěj Pekr. Jako poslední kosmeticky upravil skóre zápasu na 1:6 Tomáš Nouza za Prostějovské.

Poslední sestava Rytíři Kladno:

Cikánek – Štindl, Kehar, Hořava, Repe, Štich, Zelingr – Pekr, Přikryl, Strnad – Tůma, Machač, Kloz – Lorraine, Kaut, Redlich – Kubík, Svedlund, Zikmund..

Kadaňští mají za sebou dvojzápas. Nejprve odjeli na led Karlových Varů, kde dlouho hráli za vyrovnaného stavu. Po první třetině bylo skóre 1:1, ale ve třetí části se toho chopili domácí a třemi brankami zamezili veškerým nadějím Trhačů. Jediným střelcem večera ve žlutočerném dresu se stal Oscar Flynn.

Nový den, další zápas. Ihned po sobotním duelu na kadaňský led v neděli zavítal Frýdek-Místek, kterému přišla vhod vzdálenost mezi Kadaní a Ústím nad Labem. Ani v tomto souboji domácím štěstí nepřálo a z dvojzápasu neukořistili ani jeden bod. Do zápasu lépe vstoupili Frýdecko-místečtí, kteří otevřeli skóre. Rychlou odpověď ale poslal Nicolas Hlava. Jednalo se však o poslední branku Trhačů a hosté ve zbytku času přidali další dva góly.

Pavlát – Trefný, Černý, Blaha, Rašner, Kadeřávek, Szathmáry, Šesták – Müller, Kůs, Dufek – Chrpa, Chlouba, Hlava – Flynn, Hejcman, Procházka – Krejčiřík, Rindoš, Tupý.

RŮŽOVÁ JE DOBRÁ

Rytíři nastoupili právě proti Prostějovu v růžových dresech vyjadřujících podporu listopadové události Movember spojené s charitativní akcí, o kterou se postaral Nadační fond Muži proti rakovině. Hráči v kladenské kabině celý měsíc pěstovali svoje kníry a vybrali dohromady 15 tisíc korun, které byly předány právě na konto nadace. Dresy budou v aukci vydraženy a výtěžek dražby poputuje taktéž ve prospěch nadace proti rakovině, se kterou Kladno spolupracuje.

RYTÍŘI DVAKRÁT VÍTĚZNÍ

Oba týmy se již dvakrát v rámci soutěže utkaly proti sobě. Pokaždé brali body Kladenští. Nejprve vyhráli na svém ledě 3:2 a po čtrnácti kolech WSM Ligy přijeli na zimní stadion do Kadaně. Zde zvítězili stejným poměrem, tedy 3:2, a ukořistili tak všechny tři body na své konto.