Uspějeme také proti Benátkám ?

Jiří Novotný | 20.11.2012 | |

Tuto středu na našem ledě přivítáme soupeře z Benátek nad Jizerou. První letošní vzájemné měření sil proběhlo v 11. kole u Jizery. Tento zápas byl premiérou trenéra Jiřího Čelanského, který přebíral tým na chvostu tabulky. Přestože Kadaň nebyla v tomto zápase favoritem, dokázala vyhrát vysoko 1:6 a začala stoupat vzhůru. Kadaň je před tímto zápasem na skvělém 6. místě a v minulých pěti utkáních neokusila hořkost porážky. Náš soupeř, který má v tabulce o pět bodů méně, drží sérii tří výher v řadě.

Kadaň naposledy prohrála s Pískem na začátku listopadu, od té doby všechny zápasy vyhrála. V minulém kole Kadaň zajížděla do dalekého Šumperka, který na domácím ledě dokázal porazit i Mladou Boleslav. První třetina dopadla pro Kadaň zle nedobře, když prohrávala 4:1. Druhá třetina ovšem patřila kadaňským hráčům, kteří dokázali otočit vývoj zápasu ve svůj prospěch na 4:6. Utkání nakonec skončilo divokým výsledkem 5:7. Za Kadaň se trefili: Petr Mainer 2, Karel Ton, Jakub Trefný, Jaroslav Hafenrichter, Bronislav Andres a vládce kanadského bodování Filip Seman.

Benátky drží třízápasovou sérii výher, která začala ve 20. kole proti Mostu. Další výhru si benátečtí připsali v Litoměřicích. V minulém zápase se benátečtí utkali stejně jako Kadaň se Šumperkem a rovněž ho dokázali porazit. V první třetině žádná branka, poté začali přebírat iniciativu domácí, nejprve se trefil Maďar, po něm Skořepa. Na 2:1 sice dokázal snížit šumperský Staněk, byl to ale poslední gól v síti Vošvrdy. Za Benátky se ještě trefili Liška, Kopic a Skořepa, který oba své góly vstřelil v oslabení.

Brankáři

Kadaň spoléhá na Miroslava Hanuljaka, který letos odchytal většinu zápasů a často byl nejvýraznější postavou týmu. Připsal si už tři zápasy s čistým kontem a úspěšnost drží nad 93%.

Benátky mají oporu v Tomáši Vošvrdovi, který stejně jako Hanuljak nastoupil ve většině utkáních. Připsal si dvě nuly a úspěšnost má těsně nad 91%. Vošvrda si v dresu Liberce vyzkoušel extraligu, ve které nastoupil k 43 zápasům. Pětkrát nastoupil jeho kolega, který v minulost působil v Kadani, Jiří Stejskal. Ten ale odchytal celkem pouze 143 minut a také proto má velice bídnou úspěšnost zásahů, 73%.

Obránci

Kadaň v minulém týdnu přivítala další posilu do obranných řad, z Karlových Varů přišel zkušený Roman Prošek. Statistikám kadaňských zadáků vévodí Petr Macháček, který jeden gól dal a na sedm přihrál. O dvě nahrávky méně má Martin Szakal. Nejlepší střelcem z obránců je Aleš Pavlas, který se trefil třikrát a jednou asistoval.

Benátky mají nejproduktivnějšího obránce Jana Jaroměřského, který má 11 bodů za dva góly a devět nahrávek. Druhý je mladý Adam Jánošík, který třikrát skóroval a šest branek pomohl připravit. Třetí je drsňák David Štich, jenž má šest bodů za gól a pět nahrávek. Se 79 minutama strávenými na trestné lavici je nejtrestanějším hráčem celku.

Útočníci

Nejproduktivnějším hráčem Kadaně je Filip Seman, který v 19 utkáních získal 19 bodů za 11 branek a 8 asistencí. O čtyři body méně má Nikola Gajovský, který se trefil šestkrát. 13 bodů má Petr Jíra, který dal 4 góly. 10 bodů nasbíral Zdeněk Ondřej, trefil se jednou a devětkrát nahrával. Stačilo mu k tomu pouze 9 startů.

Benátky táhne veterán Lukáš Král, nasbíral 19 bodů za 4 góly a 15 nahrávek. Druhý je Josef Skořepa, který v Benátkách kroutí už 7 sezonu. Má 17 bodů (9+8). Následují desetibodoví Vlach s Klimtem.

Sestava našeho příštího soupeře z posledního utkání:

Benátky n.J.: Vošvrda (Stejskal) - Moravec, Kolmann, Jánošík, Jaroměřský, Ulrych, Vitásek, Pabiška, Vála - Vlach, Skořepa, Klimt, Chlapík, Plodek, Jonák, Maďar, Král, Kopic, Vařecha, Jech, Liška.

Zápas se odehraje tuto středu v obvyklém čase od 18:00. Kadaň je na šestém místě a drží pět utkání trvající sérii výher. Přijďte pomoct našim hokejistům ji prodloužit !