V dohrávce přivítají Trhači Frýdek Místek, podaří se jim navázat na výhru s Jihlavou?

Tereza Doksanská | 24.11.2016 | |

Kadaň – V dohrávce 27. kola přivítají Trhači Frýdek Místek, se kterým si poradili v prvním kole výhrou 6:4. Podaří se černožlutým porazit na domácím ledě podruhé nováčka WSM ligy a potřetí celkově? Kadaň je nyní na dobré cestě, zatímco farmě Třince se moc nedaří. Jak zápas dopadne, se dozvíte v pátek, zápas začíná v 18. hodin.

Jak se daří nováčkovi v lize?
Vstup do sezony neměl Frýdek zrovna dobrý. Na kadaňském ledě prohráli 6:4. První výhru si připsali Frýdečtí ve druhém kole proti Litoměřicím. Výhry střídaly porážky a naopak, třinecká farma byla jak na houpačce. Nejvíce proher v řadě měli jen čtyři, výher dvě. Aktuálně jsou na předposledním místě s 31 body.

Nejproduktivnější hráči
Produktivitu týmu vede útočník Aron Chmielewski, který za 19 zápasů nasbíral 16 bodů (6+10). Jakub Kania, obránce, odehrál 20 zápasů a připsal si 8 asistencí. David Roupec je nejtrestanějším hráčem Frýdku, za 17 zápasů strávil na trestné lavici 14 minut. Sedmnáct, to jsou zápasy, které odchytal Juraj Šimboch. Jeho úspěšnost je 90.52 a počet vstřelených branek na zápas 3.00.

Poslední zápasy obou celků
HC Most: HC Frýdek Místek
Do zápasu vstoupili lépe hosté. Po pěti minutách hry vedli po brance Klimša 1:0. Hráči odcházeli do kabin za stavu 2:0 pro Frýdek, druhou branku hostů vsítil Růžička. Ve druhé části se trefil i nejproduktivnější hráč Aron Chmielewski a Frýdčané vedli již 3:0. Čestnou branku domácích vsítil zkušený Divíšek. Gól do šatny vstřelil do mostecké brány Jašek, hosté tak odcházeli spokojenější a klidnější. Poslední branku utkání viděli diváci ve 48. minutě, jenže radši by viděli gól do frýdecké branky. Pro mostecké touto brankou zápas skončil. Jank potvrdil výhru pátou brankou za Petráskova záda. Ze severu Čech si Slezané odvezli 3 body za výhru 5:1.

Sestava z utkání
Šimboch – Michal Roman, Matyáš, Jeník, Zahradníček, Jank, Adámek, D. Stránský – Rufer, Cienciala, Klimša – Jašek, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Chmielewski, Pechanec, Miloš Roman – Christov, Marek Růžička.

HC Dukla Jihlava: SK Trhači Kadaň
Trhači jeli do Jihlavy s velmi oslabeným týmem. Doma zůstali Tejnor, Kůs, Chlouba, Dvořák, Havel…Tyto hráče nahradili úspěšně karlovarští Harkabus, Stloukal a Kohout (zasahuje do více zápasů), kteří se podíleli na výhře Trhačů. Rychlý gól, již ve 3. minutě vedli Trhači 1:0, skóroval Harkabus a v 18. minutě se skóre zvýšilo na 2:0 díky souhře karlovarských mladíků, Kohouta, Harkabuse a Stloukala. Kadaň se vystřílela v první třetině, po zbytek zápasu už jen jednou inkasovala. Z Vysočiny si odváželi Trhači cennou výhru z předehrávky 36. kola 2:1 a vyhoupli se na 11. místo v tabulce.

Lukeš (Pavlát) – Černý, Trefný, Tomeček, Cestr, Šafář, Šimek, Popela, Ringler – Kohout, Stloukal, Harkabus – Hlava, Hejcman, Beránek – Vaněk, Osmík, Vrána – Chrpa, Wágner.

Sestavy z posledního vzájemného utkání
HC Frýdek Místek
Šimboch (Daneček) – Matyáš, Michal Roman, Zahradníček, Jeník, Adámek, L. Doudera, Roupec – Luka, Cienciala, J. Sýkora – Kanko, Jašek, Miloš Roman – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – Christov, T. Káňa (C), R. Meidl – Franek.

SK Trhači Kadaň
Strmeň (Lukeš) – R. Černý, Trefný (C), Tejnor, R. Havel, D. Šimek, Chalupa – Chlouba, Kůs, T. Rohan – Kohout, Hejcman, Šťovíček – Vaněk, L. Vrána, O. Beránek – Chrpa, Osmík, Hlava.

O zápase
Dohrávka 27. kola se odehraje v pátek, 25. listopadu na zimním stadionu v Kadani. Úvodní buly padne v 18 hodin. I když se hraje extraliga a Chomutov hraje doma, neváhejte a přijďte Trhače podpořit v boji o další body, je Vás potřeba. Ze zápasu bude připraven i textový přenos na onlajny.com.