V pondělí hrajeme s Třebíčí, podaří se Trhačům konečně bodovat?

Tereza Doksanská | 02.10.2016 | |

Kadaň – WSM liga je v plném proudu a na programu je již jedenácté kolo, ve kterém Trhači přivítají SK Horáckou Slavii Třebíč. Třebíč se aktuálně nachází na osmém místě v tabulce, Kadaň až na třináctém místě. Podaří se Kadani zhasnout Bílé hvězdy a získat nějaké body? Zápas začíná v 18 hodin.

SK Horácká Slavia Třebíč
Do WSM ligy vstoupila Třebíč vítězstvím nad Přerovem 5:3. Avšak ve druhém kole podlehla Prostějovu 3:2 v prodloužení. V dalším domácím utkání přivítali Moravané silné České Budějovice. Sice získali skalp Jihočechů a vyhráli 3:1, ale s Benátkami a Havířovem si nedokázali poradit a obě utkání prohráli. Vypadá to, jako by se Slavii dařilo proti silnějším soupeřům. Nejprve porazili České Budějovice, poté si dokázali poradit i s dalšími silnými soupeři – Kladnem a pražskou Slavií. Kdežto na Jihlavu už si nevyšlápli. Sice prohráli třebíčští hokejisté o jediný gól, ale nezískali žádný bod. Ze dvou utkání, která odehrála Třebíč na domácím ledě, těžili hokejisté Horácké Slavie dva body a v tabulce se nachází na osmém místě.

Statistiky obou klubů
Třebíč
Nejproduktivnějším hráčem Horácké Slavie je útočník Roman Erat, který vstřelil v devíti zápasech dva góly a na šest jich přihrál. Díky osmi bodům z devíti zápasů tak vládne klubovému kanadskému bodování. Mezi nejproduktivnější obránce se zařadil Jan Zdráhal, který za deset zápasů stihl nasbírat šest bodů za tři góly a tři asistence. Nejvíc trestaným hráčem je obránce Václav Čejka, který na trestné lavici strávil dvacet minut během desíti zápasů. Nejvíce odchytaných zápasů za Třebíč má Pavel Jekel (pět zápasů) a má procentuální úspěšnost 91,91 %. Průměr inkasovaných gólů na zápas má 2,91.

Trhači
Kanadské bodování Trhačů vede Jaroslav Kůs, který za deset zápasů nasbíral dvanáct bodů za devět nahrávek a tři góly. Jaroslav Kůs je nejlepším nahrávačem Kadaně. Mezi nejproduktivnější obránce se řadí Jakub Trefný, který sice nedal ani jeden gól, ale na šest jich nahrál. Nejtrestanějším hráčem Trhačů je Jaroslav Kůs, který díky osobnímu desetiminutovému trestu v Prostějově nasbíral šestnáct trestných minut za deset zápasů. Nejvíce zápasů (šest zápasů) z kadaňských gólmanů odchytal Tomáš Král, který má procentuální úspěšnost 90,16% a v průměru 3,14 inkasovaných gólů za zápas.

Nejproduktivnější hráč Kadaně Jaroslav Kůs a jeho radost po gólu.

Desáté kolo
SK Horácká Slavia Třebíč: HC Baník Most
První branka utkání padla až v poslední minutě první třetiny. Gól do kabiny poslal mosteckým Tomáš Bartejs. Třebíč vedla po první třetině 1:0. Ve druhé části padla branka až po dvanácti minutách. Tentokrát se radovali hosté. Jekelova záda prostřelil Slavíček a mostečtí skóre srovnali na 1:1. Jenže po pěti minutách si vedení vzala Třebíč. Bartejs nahrál Nikovi a ten poslal puk do mostecké svatyně. Mostu se podařilo opět vyrovnat a dotáhnout zápas do prodloužení. Vyrovnávací gól vsítil a rozvlnil třebíčskou bránu Šesták. Po dvou minutách prodloužení vstřelil druhou a zároveň vítěznou branku mostecký Slavíček a Most mohl slavit. Třebíč podlehla Severočechům 3:2 v prodloužení.

Sestava z utkání
Jekel – Lojek, Zdráhal, Niko, Bartejs, Schejbal, Čejka, Přibyl – Kristl, Dolníček, Erat – Psota, T. Havránek, Huňa – Dymáček, Milfait, Kusko – Paták, Juráň, Jan Wasserbauer.

Sestava Kadaně z utkání s Jihlavou
Král (Lukeš) – Szathmáry, Trefný (C), Šimek, Tomeček, Blaha, Havel, Černý – Chrpa, Hejcman, Kůs – Vaněk, Zadražil, Beránek – Hlava, Vrána, Osmík – Wágner, Berger, Ringler

O zápase
Jedenácté kolo WSM ligy se odehraje v pondělí, 3. října na zimním stadionu v Kadani, úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin. Neváhejte a přijďte podpořit Trhače, budou to potřebovat. Pokud si cestu na stadion přeci jenom nenajdete, utkání můžete sledovat na onlajny.com.