V pondělí přijíždí Ústečtí Lvi. Přijďte podpořit naše bojovníky !

Jiří Novotný | 02.12.2012 | |

V sobotu naši hokejisté zajížděli do Třebíče, která letos zažívá povedenou sezonu. Kadaň po tuhém boji zvítězila a posunula se již na fantastické čtvrté místo, kde nahradila právě Horáckou Slavii. V pondělí na kadaňský led přijede HC Slovan Ústečtí Lvi, který se nachází na třetím místě a má o sedm bodů více než Kadaň. Nenechte si ujít tento zápas a pomocte naším hokejistům v boji s tradičním rivalem o desátou výhru v řadě!

Oba celky se letos potkaly již dvakrát. První vzájemné měření sil proběhlo v Kadani ve druhém kole, kdy Kadaň na Ústí nestačila a prohrála 3:5. Utkání tehdy sledovalo 350 diváků, bude tentokrát na našem stadionu fanoušků ještě více ? Naši hokejisté by si to za své výkony jistě zasloužili. Druhý vzájemný zápas se sehrál v Ústí v 15. kole a Kadaň dostala opět 5 gólů a sama vstřelila pouze dva. Byl to jeden ze tří zápasů, který Kadaň prohrála po vedením kouče Jiřího Čelanského.

Slovan letos o proti minulým sezonám hraje se značně zredukovaným rozpočtem, ale i tak se nachází na čele tabulky a obávaný propad mezi prvoligový průměr se nekonal. Na lídra ligy Mladou Boleslav již ovšem ztrácí 10 bodů a o dva body více má také Olomouc.

Minulá dva utkání hrál Slovan ve své domácí aréně a oba zápasy nečekaně prohrál. Pět zápasů trvající šňůru bez prohry ve středu utnul Šumperk, který si z Ústí odvezl tři body za výhru 2:4. Byla to teprve třetí prohra Slovanu na domácím ledě, předtím podlehli pouze Mladé Boleslavi a Hradci Králové. V následujícím kole cenný skalp Zlatopramen Areny získali také hokejisté Benátek nad Jizerou, když vyhráli 0:1. Pro Benátky to navíc byla vůbec první výhra v Ústí v prvoligové historii. Jedinou branku vstřelil ve 30. minutě Josef Skořepa.

Kadaň v sobotu zajížděla do Třebíče a získala deváté vítězství v řadě ! Úvodní gól zápasu vsřelil domácí Vondráček, který překonal Hanuljaka ve čtvrté minutě. Odpověď Kadaně přišla až v závěru druhé třetiny, kdy při hře 4 na 4 srovnal Filip Seman. Na začátku třetí třetiny se trefil domácí Malena, ale v zápětí opět srovnal Filip Seman. Následně Kadaň poprvé vedla, když se na 2:3 trefil Petr Jíra, ale tentokrát vyrovnala Třebíč, podruhé se trefil Vondráček. Poslední slovo měl kadaňský Zdeněk Ondřej, který v poslední minutě vystřelil Kadani tři body za výhru 3:4.

Nyní si pojďme představit nejvýraznější hráče Ústeckých Lvů.

V brance Slovanu se letos představili tři brankáři. Nejvíce stratů,17, má Vladislav Koutský. Brankář, který si vyzkoušel extraligu v Pardubicích, má úspěšnost 90% a 2,71 gólu na zápas. O dva starty méně má velezkušený Zdeněk Orct, který se může pochlubit o 2 procenta lepší úspěšností, než jeho mladší kolega. Ke třem zápasům nastoupil mladý gólman Michael Petrásek.

Nejproduktivnějším zadákem je Lukáš Poživil, který má na kontě 21 bodů za 7 branek a 14 asistencí, což jsou na obránce výborná čísla. Zároveň je nejtrestanějším hráčem Ústí, odseděl si již 47 minut. Druhým nejprodkutivnějším zadákem je známý tvrďák Zbyněk Sklenička. Letos má 13 bodů za 6 branek a 7 asistencí.

Nejproduktivnějším hráčem nejen Slovanu, ale celé 1. ligy je pětatřicetiletý Jaroslav Roubík. Na kontě má již 36 bodů za 16 gólů a rovných 20 nahrávek. Pokud chce Kadaň pomýšlet na výhru, musí bezpodmínečně uhlídat tohoto zkušeného forvarda ve výtečné formě. Roubík je odchovancem pražské Sparty a velkou část kariéry spojil s Hradcem Králové. Několik zápasů odehrál také v Chomutovvě. Druhým nejproduktivnějším útočníkem je Robin Kovář, jenž má na kontě 23 bodů (14+9). Kovář si vyzkoušel extraligu ve Vsetíně a Zlíně. Hrál také v nižších zámořských soutěžích a nastupoval dokonce za nizozemský Eindhoven. Po návratu z Nizozemí hrál chvíli pouze druhou ligu za Bobry z Valašského Meziříčí, poté ale odešel do slovenského Zvolenu a nyní válí v Ústí. Následují David Tůma s Danielem Boháčem, kteří mají po 16 bodech, 14 bodů má Petr Přeučil.

Sestava Slovanu z minulého utkání, ve kterém podlehl Benátkám 0:1:

HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct - F. Pavlík, Sklenička, L. Poživil, Smetana, Vl. Brož, K. Černý - R. Kovář, Roubík, Ludvík - Matai, Meidl, Handlovský - D. Tůma, T. Sýkora, M. Čermák - J. Kloz, Daniel Boháč, Laš

Utkání se hraje v pondělí od 18:00. Podaří se Kadani vyhrát po desáté v řadě, nebo tato úžasná série skončí? Podpora Vás, kadaňských fanoušků, bude více než vítaná.