V sobotu Trhači zamíří do pražských Vršovic

Jiří Novotný | 08.01.2021 | |

K a d a ň - Po domácím utkání s Litoměřicemi, v němž pykali za nevydařenou třetí třetinu, vyráží Kadaňští k dalšímu venkovnímu klání. Jejich cílovou stanicí bude hlavní město Praha, kde je přivítá celek Slavie. Utkání startuje v sobotu 9. ledna v 15:00.

SEŠÍVANÍ VE STŘEDU TABULKY

Dvojnásobný vítěz tuzemské nejvyšší soutěže již několik sezon brázdí jen prvoligová kluziště a ani letos to nevypadá, že by aspiroval na postup mezi elitu.

Po patnácti odehraných duelech se Pražané nacházejí na 9. příčce, z níž ztrácí dva body na 6. Sokolov. Ohlížet se musí i pod sebe, neboť v těsném závěsu mají Benátky s Prostějovem. Červenobílé zdobí vzorná defenziva, s pouhými 38 inkasovanými góly patří mezi ligové premianty spolu s vedoucí Jihlavou a Porubou.

Po prosincovém restartu hned na úvod zvítězili v Jihlavě, poté však padli ve Frýdku-Místku a doma s Prostějovem. Další průšvih přišel po vítězném mači v Benátkách, kdy doma vybouchli s nebojácným nováčkem z Kolína.

TRHAČI PADLI, SLAVIA UKOŘISTILA BOD

Vršovičtí ve středu zajížděli do Ústí nad Labem, kde hned v 6. minutě udeřil hromotluk Protasenja a poslal Slovan do vedení. Za hosty odpověděl o tři minuty později Kuťák, ale ještě před klaksonem Ústečtí znovu odskočili. Vyrovnat na 2:2 se Slavii podařilo až na začátku třetí periody, veterána Schwarze v ústecké brance překonal Vlček. Utkání dospělo až do prodloužení, v němž o výhře Slovanu 3:2 rozhodl Tůma. „Z výsledku jsme zklamaní. Chtěli jsme tu vyhrát a odrazit se tak do nového roku, protože konec toho minulého se nám nepovedl. Udělali jsme ale o jednu chybu víc než soupeř, a ten toho dokázal využít, proto má dva body a my jenom jeden,“ litoval na hc-slavia.cz kouč Martin Štrba.

Poslední sestava HC Slavia Praha:

Michajlov – D. Krejčí, J. Novák, Hejda, Buchta, Gaspar, Veber, Barák – Kafka, Vampola, Vlček – Tomica, Jaroslav Bednář, Šteiner – J. Doležal, Kuťák, Kružík – Všetečka, Slavíček, M. Ondráček.

Také Trhači se v minulém kole postavili soupeři z ústeckého kraje, na svém ledě přivítali Litoměřice. Po bezgólové první třetině se ve 24. minutě trefil Koblížek, avšak hosté zásluhou matadora Jánského záhy srovnali krok. Vyrovnané skóre vydrželo až do poloviny třetího dějství, kdy zvrátil skóre Miškář, na něhož navázal dělostřelec Výtisk a na konečných 1:4 v závěru pečetil svým druhým zápisem Miškář.

R. Běhula – Kottek, Trefný, T. Běhula, Kubát, R. Havel, Seemann, Karmaškov – J. Svoboda, Chlouba, M. Zabloudil – Koblížek, Berčík, Houška – Homer, Bucek, Havlín – Z. Zabloudil, Hradecký, Veselý.